به گزارش وب سایت خبری می متالز:

به گزارش می‌متالز به نقل از فولادبان، مجتبی کواکبیان درباره الزامات توجه رئیس جمهور به صنعت فولاد افزود: رئیس جمهور قبل از انتخابات در بازدیدهایشان از استان‌ها به سراغ شهرک‌های صنعتی و واحد‌های تولیدی رفتند تا با این رویکرد که بتوانند واحد‌های اسیب دیده را احیا کنند. موارد قضایی جزیی تولیدکنندگان را حل کردند تا آن‌ها بتوانند دوباره به چرخه تولید بازگردند.

وی تصریح کرد: اگر سیاست رئیسی مبتنی بر این روند باشد طبعا آرامش خاصی در تولید و توزیع آهن و فولاد و این صنعت برجای خواهد گذاشت و اگر با همین تفکر کار‌ها پیش برود ما شاهد اصلاح ساختار بورس و حل بسیاری از مشکلات پیش روی صنعت فولاد و آهن الات خواهیم بود.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان آهن و فولاد شهرستان ساری افزود: این سیاست موجب ثبات نسبی قیمت‌ها خواهد شد و مسایلی، چون واسطه گری و رانت را هم در این صنعت حل خواهد کرد.

کواکبیان ادامه داد: از آنجا که تمام زنجیره فولاد در بورس کالا عرضه و قیمت آن‌ها هم در بورس کالا تعیین می‌شود، سودجویانی در پشت پرده با تشکیل باند‌ها و تیم‌های یکصدا، محصولات فولادی را از بورس می‌خرند و خودشان می‌فروشند و دخالت این افراد موجب افزایش قیمت آهن الات و فولاد شده است.

وی افزود: تا جایی که قیمت تمام شده برای کارخانه‌های تولیدی، توزیع کنندگان و مصرف کنندگان نهایی قیمتی بیش از قیمت‌های جهانی است و فقط با رویکرد رئیس جمهور می‌توان امیدوار بود که محصولات فولادی با قیمت مناسب در چرخه زنجیره فولاد عرضه شود.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان آهن و فولاد شهرستان ساری گفت: اصلاح ساختار قیمت محصولات فولادی در بورس کالا و تعیین قیمت آن در بورس و تحقق سیاستی عادلانه و منصفانه راهی است که معادلات بازار را به ثبات خواهد رساند.
source