مروری کوتاه

“Buffing” و “polish” اصطلاحاتی هستند که اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند ، این می تواند منجر به عدم قطعیت برای سازنده باتجربه و بی تجربه شود.

همچنین طیف گسترده ای از اصطلاحات مختلف موجود است که می تواند باعث سردرگمی بیشتر شود. برای کمک به رفع هرگونه سوء تفاهم ، در اینجا یک مرور کوتاه از اصطلاحات مختلفی که ممکن است با آن روبرو شوید و توضیح مختصر هر یک از آنها است.

پولیش

پولیش برای حذف اکسیداسیون سطح ، افزایش ظاهر فلز ، ایجاد سطح بازتاب و جلوگیری از خوردگی استفاده می شود. صیقل دادن سطح فلز را با استفاده از تسمه یا دیسک های ساینده برای از بین بردن چاله ها ، خراش ها و مقیاس آسیاب یکنواخت می کند.

پولیش یک سطح آستری یا برس دار با خطوط ریز قابل مشاهده ایجاد می کند که بسته به درجه ساینده مورد استفاده متفاوت است.

بافینگ

بافینگ با استفاده از یک چرخ پارچه ای دوار یا سطل های زبر با ترکیب صیقل دهنده ساینده خوب انجام می شود تا به انواع مختلفی برسد که مناسب ترین کاربرد را دارد. بافینگ اغلب پس از صیقل دادن به منظور حذف خطوط ریز و ایجاد جلای درخشان روشن انجام می شود.

ماشین کاری

ماشین کاری به بافت سطح و ظاهر فلز خام بلافاصله پس از ساخت توسط اکستروژن ، رسم یا عبور از آسیاب نورد اشاره دارد. کیفیت ویژگی های سطح و سطح بین دسته ها ، تولید کنندگان و حتی بین اقلام تولید شده در یک محموله متفاوت است.

ویژگیهای معمول ماشین کاری عبارتند از ؛

  • هنگام لمس احساس خشن می شود
  • سوار باقی مانده روی سطح
  • فاقد درخشندگی
  • علائم اکسیداسیون و لکه های زنگ زدگی
  • آلودگی احتمالی از روغن آسیاب
  • علائم سطحی و خط و خش
  • ممکن است در تمام طول پروفیل ها و اشکال اکسترود شده در جایی که موجودی از قالب عبور کرده است ، دارای علائم باشد

برخی از کارخانه های تولید از غلطک های صیقلی برای افزایش صافی و درخشندگی سطح استفاده می کنند ، برخی دیگر ممکن است پس از نورد گرم چرخه آنیل را برای ایجاد یک سطح مات انجام دهند.

این پردازش ها بیشتر تنها جلوه ماشین کاری را تزئین می کند. هنوز هم سطح یکنواختی نخواهد داشت و برای استفاده تزئینی بدون صیقل دادن نامناسب باقی می ماند و در صورت لزوم ساییده می شود.

مس شور

پوشش مس شور نیز اغلب به عنوان “پایان مس” یا “روکش کمی مسی” نامیده می شود.

مس شور با اتمام یک چرخه فرآیند الکترولیتی ، روی سطح فولاد ملایم ، معمولاً مش جوشکاری اعمال می شود. ابتدا ، اکسیداسیون سطح از فولاد نرم حذف می شود ، سپس فلز در محلول سولفات مس فرو می رود.

محلول سولفات مس یک الکترولیت است که الکتریسیته را از یک الکترود به الکترود دیگر منتقل می کند.

از دست دادن الکترون ها (اکسیداسیون) در آند مس یونهای مس را در محلول آزاد می کند ، این یونها به کاتدی که در آن کاهش رخ می دهد حرکت می کنند (کاهش به دست آوردن یونها است). این عمل یونهای مس را بر روی سطح فولاد نرم به عنوان یک لایه میکرو نازک قرار می دهد.

مس شور نازک مقداری مقاومت در برابر خوردگی را ایجاد می کند و از مزایای بیشتری برخوردار است که در حین فرایندهای جوشکاری بیشتر به عنوان کاتالیزور عمل می کند.

مس شور مسائل ساخت مشابهی مانند خطر ابتلا به گاز سمی جوشکار را با ماننده گالوانیزه ایجاد نمی کند.

مش جوش مس شور را می توان با رنگ ها و آماده سازی های فلزی رنگ آمیزی یا اسپری کرد تا ظاهر زیبایی آن را افزایش داده و در صورت لزوم از آن در برابر خوردگی پس از ساخت محافظت کند.

محصولات مس شور شده  نباید در آبزیان مورد استفاده قرار گیرند زیرا مس به منبع آب نفوذ می کند و ماهی و دیگر حیوانات این زیستگاه ها را مسموم می کند.

الکترو گالوانیزه ، الکترو روی ، Zintec

گالوانیزه الکتریکی یک روش آبکاری برای اتصال روی به فولاد برای ایجاد مقاومت در برابر خوردگی ، سایش ، دما و زنگ زدگی است.

فرایند آبکاری با عبور جریان الکتریکی از طریق محلول نمک/روی حاوی آند روی و رسانای فولادی انجام می شود. این منجر به این می شود که به فولاد یک پوشش سطحی از روی خالص شکل داده شود که معمولاً 1.0 تا 1.5 میکرون (میکرون) ضخامت دارد و وزن آن تا 60 گرم در متر مربع می رسد.

از دهه 1980 ، روی قلیایی عاری از سیانور در فرآیندهای الکترو روی برای ارائه محلول مسئولتر از محیط زیست نسبت به گذشته استفاده می شود.

پارامترهای معمول ترکیب حمام اسیدی مقدار g/L
فلز روی 40
کلرید کل 125
کلرید روی بدون آب 80
کلرید پتاسیم 180
اسید بوریک 25

هنگام برش محصولات آبکاری شده ، توصیه می شود از لبه فولادی در معرض اکسید روی یا سایر رنگهای فلزی محافظت کنید تا مقاومت خوردگی آن قسمت حفظ شود. الکترو روی فقط برای مصارف داخلی توصیه می شود.

الکترو روی از نظر زیبایی شناختی متفاوت از حلقه گالوانیزه گرم است. دارای سطح خاکستری/آبی مات روشن تر با پوشش بسیار نازک ، یکنواخت  است که به حفاظتی قابل مقایسه دست می یابد.

 سطح آینه ای

“آینه ای” سطحی از بازتاب را تعریف می کند که برابر با یک آینه شیشه ای سنتی است. آینه ای با فرآیند پیش ماشین کاری خوب سطح برای از بین بردن عیوب و نواقص سطحی و به دنبال آن چرخه رسوب با استفاده از خاک های نرم و ترکیب صیقل به دست می آید. (ممکن است برخی از خطوط ریز هنوز آشکار باشند).

این فرآیند به سطحی بسیار صاف و تزئینی منجر می شود که تمیز نگه داشتن آن آسان است. محصولات آینه ای بیشتر برای سیستم های انتقال مواد غذایی ، ویژگی های معماری و آینه های بیهوده داخلی و تجاری استفاده می شوند – به ویژه در مواردی که ایمنی کاربر نگران کننده است.

پولیش دایره ای

لاک دایره ای معمولاً روی فلزات ورقه ای برای ایجاد یک الگوی تکراری تزئینی از دایره های روی هم استفاده می شود.

طراحی دایره ای با پرداخت با ماسه ریز ایجاد می