انواع فولادهای تولیدی کدامند؟

  1. تیرآهن
  2. نبشی
  3. ستونی
  4. تسمه
  5. پروفیل
  6. قوطی

محصولات فولادی که برای پروژه های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند در اشکال و اندازه های مختلف برای جا دادن بخش های مختلف پروژه وجود دارند.

از استفاده در سازه اصلی ساختمان گرفته تا استفاده از میلگرد و لوله‌ها برای زهکشی و پشتیبانی، این بخش‌های فولادی ساخته شده استحکام و پشتیبانی لازم برای یک سازه را فراهم می‌کنند.

انواع مختلف فولاد تولیدی که باید درباره آنها بدانید

تطبیق پذیری فولاد برای خم شدن، قالب گیری و تا شدن به شکل ها و اندازه های مختلف باعث می شود که در قسمت های مختلف ساخته شود.

از نبشی، تسمه گرفته تا ناودانی، راه‌های زیادی برای طبقه‌بندی این مقاطع فولادی وجود دارد. در اینجا چند نوع مهم از مقاطع فولادی مورد استفاده در ساخت و ساز آورده شده است که می دانید.

تیرآهن

مسلما متداول ترین نوع مقاطع فولادی مورد استفاده در پروژه های ساختمانی، تیرآهن برخی از عناصر اساسی یک پروژه ساختمانی هستند که پشتیبانی افقی محکمی را برای سازه های مختلف فراهم می کنند.

این تیرآهن به صورت سازندهای I یا H شکل می گیرند که استحکام و پایداری مورد نیاز برای حمایت از هر سازه را برای آن فراهم می کند.

این تیرآهن ها در پروژه های صنعتی، تجاری و مسکونی قابل استفاده بوده و می توانند با چوب و سیمان کار کنند بدون اینکه به دوام آن خدشه ای وارد شود.

این پروژه ها می تواند از خانه ها، آپارتمان ها، کارخانه ها و حتی پل های فولادی باشد. این تیرها به عنوان یکی از اجزای جدایی ناپذیر سازه اولیه ساختمان، با یک پوشش محافظ پوشانده شده اند که خاصیت ضد حریق و ضد خوردگی را فراهم می کند.

نبشی

مقاطع فولادی زاویه دار، مقاطع L شکل هستند که معمولاً در چارچوب یک پروژه ساختمانی استفاده می شوند. بسته به نیاز، برخی از بخش ها می توانند اضلاع مساوی یا نابرابر داشته باشند.

مقاطع فولادی زاویه دار مساوی در پروژه های صنعتی و تجاری رایج است، در حالی که مقاطع فولادی با زاویه نابرابر را می توان در پروژه های کوچکتر که نیاز به فولاد بادوام و مقرون به صرفه دارند استفاده کرد.

این بخش ها همچنین می توانند در ماشین آلات مورد استفاده قرار گیرند، زیرا اکثر ماشین ها برای مقاومت در برابر استفاده منظم به پشتیبانی اضافی در مناطق مهم نیاز دارند.

اینها همچنین می توانند برای افزودن سطوح فولادی در مکان هایی مانند نرده ها، ظروف فولادی، ژنراتورها، وسایل نقلیه ساختمانی و سقف استفاده شوند.

ستونی

ستونی ها که همراه با تیرآهن استفاده می شوند، پشتیبانی عمودی یک پروژه ساختمانی را فراهم می کنند. برخی از ستون‌ها می‌توانند به بزرگی تیرآهن یا کوچک‌تر و نازک‌تر باشند تا بتوانند چندین ستون را در خود جای دهند.

این ستون‌ها نیز به شکل‌های I یا H شکل می‌گیرند و یکی دیگر از عناصر اساسی در ساختار اولیه ساختمان هستند. ساختمان‌هایی مانند آسمان‌خراش‌ها و آپارتمان‌ها از مقادی