م
Excelerate Energy مستقر در ایالات متحده در تلاش است تا با جایگزینی FSRU موجود با یک واحد جدید ، ظرفیت مجدد بارگیری مجدد واحد ذخیره سازی و گاز مجدد شناور بنگلادش را در حدود 26٪ تا 630 MMcf/d افزایش دهد.

آنیسور رحمان ، دبیر ارشد بخش انرژی و منابع معدنی تحت وزارت نیرو ، انرژی و منابع معدنی بنگلادش ، پیش از این پیشنهاد خود را به Petrobangla دولتی ارسال کرده است تا ظرفیت FSRU خود را برای برآوردن تقاضای فزاینده گاز طبیعی در سراسر کشور افزایش دهد. به S&P Global Platts در 5 اوت گفت.

FSRU در حال حاضر عملیاتی Excelerate در جزیره محشخالی در خلیج بنگال ظرفیت تجمع مجدد حدود 500 MMcf/d را دارد ، اما سال گذشته حدود 600 MMcf/d مجدداً گازگیری کرد.

FSRU از اوت 2023 برای تعمیر اساسی 30 روزه به اسکله خشک می رود.

رحمان گفت ، اما توقف مجدد گازگیری یکی از دو FSRU عملیاتی به مدت یک ماه ممکن است منجر به بحران حاد گاز طبیعی در کشور شود.

در حال حاضر ، Excelerate ، به همراه دیگر FSRU متعلق به Summit Group ، حدود 850 MMcf/d LNG را مجدداً گاز رسانی می کنند.

بنگلادش یک قرارداد 15 ساله با قطرگاس برای وارد کردن حدود 2.5 میلیون تن در سال LNG با شیب 12.65 درصد از میانگین قیمت برنت سه ماهه به اضافه 50 درصد ثابت دارد.

این قرارداد 10 ساله مشابه با عمان تریدینگ اینترنشنال با شیب 11.9٪ برنت به اضافه 40 سنت دارد.

این کشور همچنین 18 شرکت را برای وارد کردن LNG از بازار به منظور تامین تقاضا دعوت کرده است.

بر اساس برآورد PetroBangla ، افزایش مصرف گاز در نیروگاه ها و صنایع پیش بینی می شود که تا سال 2025 واردات LNG کشور را به بیش از 2 Bcf/day برساند.

source