S&P Global Platts قرارداد قراضه آگوست را در هفته 18،50 دلار در هفته به 470 دلار در تن در 5 آگوست کاهش داد ، در حالی که قرارداد سپتامبر 7 دلار در میلیون تن به 480.50 دلار در هر تن کاهش یافت. قرارداد اکتبر 11 دلار در میلیون تن به 483.50 دلار در تنه تن داد.

منحنی پیشرو برای بخش آگوست-سپتامبر در هفته منتقل شد و نشان می دهد که معامله گران آتی انتظار دارند قیمت های فیزیکی در کوتاه مدت پس از ضررهای اخیر تقویت شود. ساختار کانتانگو برای بخش سپتامبر-اکتبر ضایعات LME نرم شد ، اما انتظارات از قیمت فیزیکی قوی تر در Q4 باقی ماند.

قیمتهای واردات فیزیکی قراضه ذوب سنگین 1/2 (80:20) در هفته 7 دلار در میلیون تن کاهش یافت و به 462.50 دلار در میلیون تن در CFR ترکیه در 5 آگوست رسید ، زیرا فروشندگان تمایلی به کاهش سطح قابل اجرا در میان انتظارات خریداران از ضایعات فیزیکی نداشتند. ممکن است قیمت ها در آینده نزدیک بیشتر نرم شوند.

“ماه آگوست یک دوره آرام است و ترک ها نیاز به خرید محموله های سپتامبر دارند ، اما سنگ آهن امروز سقوط کرد – این بی ثباتی در ترکیب با بازار آرام اوت وحشت ایجاد می کند – بنابراین ما می توانیم به زودی شاهد قیمت 450 دلار در میلیون تن CFR برای قراضه باشیم. “، یک منبع تجاری گفت.

“من آن را کمتر دنبال نمی کنم [از آخرین معامله ای که با 463 دلار در میلیون تن CFR شنیده شد]. من فعالیت بیشتری نمی بینم یا افراد زیادی به دنبال سفارشات هستند – من فکر می کنم ما در این آرامش گیر کرده ایم در حال حاضر “، یک بازیافت کننده آمریکایی گفت.

حجم معاملات آتی معاملات آتی LME در طول هفته تا 5 اوت در مجموع 76،680 میلیون تن بود ، در حالی که 57،850 تن در هفته گذشته ثبت شده بود. حجم معاملات هفتگی فعلی بالاترین میزان ثبت شده از هفته منتهی به 20 مه با 151،170 تن بود.

معاملات آتی میلگردهای کوتاه مدت برای بخش آگوست-اکتبر منحنی در هفته شاهد ضررهای شدید بود. اگرچه ساختار کانتانگو برای بخش آگوست-سپتامبر منحنی رو به جلو کمی تقویت شد ، اما بخش سپتامبر-اکتبر منحنی در هفته از یک ساختار مسطح به یک کانتانگو تبدیل شد. این نشان می دهد که معامله گران آتی انتظار دارند قیمت میلگرد فیزیکی در کوتاه مدت افزایش یابد.

پلاتس قرارداد آگوست را در هفته 29.50 دلار در هر تن کاهش داد و به 710 دلار/تن در 5 آگوست رسید ، در حالی که قرارداد سپتامبر 28 دلار/میلیون تن 716.50 دلار/تن کاهش یافت. قرارداد اکتبر 25 دلار در میلیون تن به 719.50 دلار در تنه تن داد.

قیمت صادرات میلگرد فیزیکی ترکیه در هفته 10 دلار در میلیون تن در هفته کاهش یافت و به 705 دلار در میلیون تن در ماه فوریه رسید زیرا قیمت قراضه نرم شد و کمبود تقاضا سطوح قابل اجرا را پایین آورد. منابع از فروش یک کارخانه مرمره تازه برای محموله تکمیلی به سنگاپور به مبلغ 15000 تن خبر دادند ، اما احساسات کلی بازار باعث شد سطح صادرات میلگرد تحت فشار قرار گیرد.

یکی از تاجران بریتانیایی به پلاتس گفت که کارخانه های ترکیه به راحتی نمی توانند مقادیر زیادی میلگرد به شرق دور بفروشند. پیشنهادات آسیاب هندی قیمت ها را در این منطقه در سطوح پایین نگه می دارد ، بنابراین ممکن است کارخانه های ترکیه بتوانند یک محموله کوچک کوچک را با قیمتی بالا در یک کشتی رزرو شده بفروشند. با این حال ، برای معاملات تناژ بزرگ ، کارخانه های ترکیه ممکن است مجبور شوند قیمت میلگرد را به زودی به حدود 670 تا 680 دلار در تن/FOB کاهش دهند.

اختلاف روزانه بین میلگرد صادراتی ترکیه و قراضه واردات در 5 اوت 242.50 دلار در تن/متر بود که 3 دلار در میلیون تن در هفته کاهش یافته بود.

حجم معاملات هفتگی آتی میلگرد این هفته در بورس فلزات لندن به 7،840 میلیون تن رسید که از 10،930 تن تن در هفته گذشته کاهش یافته است.

source