تکنیک های مقاوم سازی ساختمان ها در برابر زلزله برای سازه های فولادی چیست؟

  1. مهاربندی
  2. پایه انعطاف پذیر
  3. ساختارهای اتلافی
  4. قاب های مقاوم
  5. کمک فنر
  6. آونگ ها

زمین لرزه ها از مخرب ترین رویدادهای طبیعی هستند که می توانند در یک لحظه اتفاق بیفتند و باعث آسیب به سازه ها در همه جا شوند و به همه افرادی که در این بین گیر افتاده اند آسیب برسانند.

آسیبی که یک زلزله می تواند وارد کند بسیار زیاد است، زیرا می تواند حتی قوی ترین و بلندترین سازه ها را تنها در چند دقیقه از بین ببرد. این آسیب می تواند بسیار پرهزینه باشد و جان انسان ها را تحت تأثیر قرار دهد، به همین دلیل است که سازه های مقاوم در برابر زلزله اکنون بیش از هر زمان دیگری رایج شده اند.

بهترین تکنیک های مقاوم سازی ساختمان ها در برابر زلزله برای سازه های فولادی چیست؟

توسعه سازه های مقاوم در برابر زلزله فرآیندی است که چندین دهه برای بهبود و نوآوری آن به طول انجامیده است. این منجر به برخی از پیشرفته‌ترین فن‌آوری‌ها و تکنیک‌های ساختمانی شده است، به طوری که این سازه‌ها توانایی مقاومت در برابر لرزش‌های قوی را دارند تا آن را سرپا نگه دارند.

تکنیک های مقاوم سازی در برابر زلزله ساختمان ها با سازه های فولادی

بسیار مهم است که از این تکنیک های ساختمانی استفاده شود، زیرا تعداد فزاینده ای از زمین لرزه ها در مناطق مختلف در سراسر جهان رخ داده است.

وقتی صحبت از بهترین تکنیک‌های ساختمانی می‌شود که به ساخت سازه‌های مقاوم در برابر زلزله کمک می‌کنند، در اینجا برخی از بهترین‌هایی که توسط شرکت‌های ساختمانی و شرکت‌های توسعه استفاده می‌شوند، آورده شده است.

مهاربندی فولادی

یکی از پرکاربردترین تکنیک های ساختمانی برای کمک به استحکام ساختمان ها و سازه های فولادی مهاربندی فولادی است. زمین لرزه باعث می شود ساختمان ها به اطراف تاب بخورند و بدون حمایت مناسب باعث ضعیف شدن و فروریختن فونداسیون می شوند.

از طریق استفاده از مهاربندی فولادی، سازه های فولادی دارای مجموعه ای از مقاطع مورب هستند که به کاهش میزان نوسان کمک می کند و به کاهش ضربه کمک می کند تا سازه اصلی دست نخورده بماند.

بسته به اندازه و شکل ساختمان، موقعیت و ضخامت مهاربندهای فولادی می‌تواند متفاوت باشد، زیرا سازه‌های خاصی برای مقاومت در برابر لرزش‌های قوی به مهاربندی‌های ضخیم‌تری نیاز دارند.

پایه انعطاف پذیر

یکی دیگر از تکنیک های ساختمانی که در ایجاد سازه های مقاوم در برابر زلزله بسیار موثر شده است، ایجاد پی های انعطاف پذیر است.

همانطور که قبلاً گفته شد، زمین لرزه ها باعث تاب خوردن ساختمان ها می شوند، به همین دلیل است که سازه هایی طراحی می شوند که بتوانند در برابر این ضربه مقاومت کنند، همراه با ثابت نگه داشتن آن در طول رویداد.

این منجر به توسعه پایه‌های انعطاف‌پذیر شد که ساختار اصلی را روی لنت‌ها و ستون‌هایی قرار می‌دهد که در هنگام زلزله حرکت می‌کنند. این امر در کاهش تأثیر فعالیت های ل