لیست روزانه قیمت تیرآهن و هاش

جهت نمایش لیست قیمت تیرآهن و هاش بر روی دسته مربوطه کلیک کنید

قیمت تیرآهن
قیمت تیرآهن هاش

معرفی تیر آهن و هاش

تیرآهن و هاش یکی از مهم ترین اجزای فولادی در صنعت ساختمان است که در اکثر ساختمان های با اسکلت فلزی کاربرد دارد. تیرآهن معمولا در ساختمان به عنوان تیر یا ستون و… به صورت تکی یا دوبل استفاده میشود که وظیفه تحمل بار وارده به ساختمان و انتقال بار به سایر اعضا را بر عهده دارد.

تیرآهن و هاش نقش اساسی در سازه دارند و باید از کیفیت بالا و استاندارد برخوردار باشد، بنابراین باید در انتخاب و خرید آنها نهایت دقت را به کار ببریم تا بهترین عملکرد را از آنها مشاهده کنیم زیرا در صورت استفاده از تیرآهن سبک یا بی کیفیت، عمر سازه کاهش یافته و امنیت ساختمان به خطر می افتد.

انواع تیرآهن

انواع تیرآهن از یک مقطع به شکل H برعکس تشکیل شده اند و شامل دو عضو به نام  جان و بال هستند. به دو بخش پایین و بالای مقطع بال تیرآهن و به فاصله پشت تا پشت بال ها جان تیرآهن گفته میشود.

قیمت تیرآهن و هاش | بورس آهن

شماره هر تیرآهن با ارتفاع آن یا همان طول جان تیرآهن مشخص میشود. تیرآهن ها در ایران از شماره 12 تا 30 و در شاخه های 12 متری و از نوع سبک یا سنگین تولید میشوند.

برای انتخاب تیرآهن مناسب ابتدا باید نوع مناسب را مدنظر قرار دهیم. تیرآهن را می توان به سه دسته اصلی IPE ، INP و IPB تقسیم کرد.

همچنین نوعی تیرآهن معروف به نام لانه زنبوری نیز وجود دارد که برای ساخت آن، ابتدا جان یک تیرآهن را بصورت ذوزنقه ای برش می دهند و سپس به روشهای مختلف آنها را به هم جوش می دهند که باعث ایجاد حفره های شش ضلعی در جان تیرآهن می شود.

نمایش بیشتر