خودروسازان آمریکایی و موسسه آهن و فولاد آمریکا حمایت خود را از فرمان اجرایی رئیس جمهور جو بایدن در 5 آگوست اعلام کردند که هدف آن این بود که تا سال 2030 نیمی از فروش خودروهای داخلی بدون آلاینده و توسعه استانداردهای بلندمدت بهره وری و آلایندگی تولید شود.

بایدن این فرمان را در رویدادی در کاخ سفید با حضور مدیران خودروسازان و رهبران کارگری امضا کرد.

سه شرکت بزرگ آمریکایی – فورد ، جنرال موتورز و استلانتیس – در 5 آگوست وعده های داوطلبانه خود را برای دستیابی به فروش 40 تا 50 درصد از حجم خودروهای برقی سالانه ایالات متحده اعلام کردند. تا سال 2030

فورد ، جنرال موتورز و استلانتیس در بیانیه مشترکی گفتند: “اعلانات محصول ، فناوری و سرمایه گذاری اخیر ما نشان دهنده تعهد جمعی ما برای پیشرو بودن در انتقال ایالات متحده به خودروهای برقی است.” “این نشان دهنده یک تغییر چشمگیر از بازار ایالات متحده امروز است که تنها با بکارگیری به موقع مجموعه کامل سیاست های برق رسانی که توسط دولت در برنامه بهبود بهتر متعهد شده است ، شامل مشوق های خرید ، یک شبکه شارژ جامع با تراکم کافی ، قابل دستیابی است. برای حمایت از میلیون ها وسیله نقلیه ای که این اهداف نشان می دهند ، سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه و مشوق هایی برای توسعه زنجیره های تولید و تأمین خودروهای برقی در ایالات متحده. ”

لایحه زیرساختی دو حزبی فعلی که در مجلس سنا معرفی شد شامل 7.5 میلیارد دلار سرمایه گذاری برای ایجاد شبکه ملی شارژرهای خودروهای برقی است که اولین سرمایه گذاری ملی در زیرساخت های شارژ EV است ، اما کمتر از پیشنهاد اولیه بایدن یعنی 15 میلیارد دلار.

در یک برگه اطلاعات ، کاخ سفید اعلام کرد که این اقدام در مورد خودروهای برقی انجام می شود زیرا ایالات متحده در رقابت برای تولید خودروهای برقی و باتری عقب مانده است. به گفته کاخ سفید ، سهم فعلی ایالات متحده از خودروهای برقی یک سوم بازار چین است.

بر اساس داده های آژانس بین المللی انرژی ، در حال حاضر تنها حدود 2 میلیون خودروی برقی در جاده های آمریکا وجود دارد و تنها 2 درصد از خودروهای فروخته شده در سال 2020 کاملاً برقی بوده اند.

علاوه بر فراخوان برای افزایش تولید EV ، سازمان حفاظت محیط زیست و اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ها همچنین انتظار می رود استانداردهای جدید مصرف سوخت و انتشار گازهای گلخانه ای را براساس توافق بین ایالت کالیفرنیا و پنج خودروساز فورد ، هوندا ، فولکس واگن اعلام کنند. ، بی ام و ولوو. جزئیات کامل تغییرات هنوز بعدازظهر 5 اوت در دسترس نبود.

طبق دستورالعمل بایدن ، برنامه ای برای توسعه کارآیی سوخت و استانداردهای انتشار چند آلاینده تا حداقل مدل 2030 برای خودروهای سبک و وسایل نقلیه سبک و متوسط از مدل 2027 شروع می شود. برگه ای حاوی اطلاعات مشخص درباره چیزی.

اتحادیه متحدین کارگران ، که از اقدامات دستور اجرایی حمایت می کند ، گفت که وضوح استانداردهای آلایندگی باعث اطمینان بیشتر و برنامه ریزی بهتر برای صنعت و اشتغال آینده می شود.

رئیس UAW گفت: “در حالی که UAW خاطرنشان می کند که شرکت ها تعهدات داوطلبانه ای در زمینه وسایل نقلیه الکتریکی انجام داده اند ، تمرکز UAW بر مهلت ها یا درصد های سخت نیست ، بلکه بر حفظ دستمزد و مزایایی است که قلب و روح طبقه متوسط آمریکایی بوده است.” ری کاری در بیانیه ای اعلام کرد.

موسسه آهن و فولاد آمریکا اعلام کرد از EV جدید و اهداف انتشار گازهای گلخانه ای که کاخ سفید اعلام کرده استقبال می کند.

کوین دمپسی ، مدیرعامل AISI در بیانیه ای گفت: “این هدف مهم همراه با استانداردهای لوله گاز خودروهای گلخانه ای که به زودی پیشنهاد می شود ، به تحول بخش خودرو در ایالات متحده شتاب بیشتری می بخشد.” “صنعت فولاد آمریکا همچنان آماده است تا از خودروسازان در این تلاش از طریق فولادهای خلاق و با استحکام بالا که وزن سبک تر و استحکام بیشتری را ترکیب می کند ، پش