احتمالاً قبلاً چیزی در مورد آن شنیده اید. قیمت مصالح ساختمانی از جمله میلگرد در چند وقت اخیر افزایش چشمگیری داشته است. قیمت میلگرد همیشه تا حدودی در نوسان است ، اما ما اکنون با یک وضعیت نادر روبرو هستیم. قبلاً قیمت ها به این شدت و به دفعات افزایش نیافته بود.

چرا قیمت میلگرد افزایش یافته است؟

هیچ پاسخ ساده و یکپارچه ای برای این سوال وجود ندارد. عوامل مختلفی باعث ایجاد آن می شوند. دلایل افزایش قیمت امروز عبارتند از:

  • افزایش ناگهانی نیاز به مواد
  • افزایش قیمت مواد اولیه ،
  • تولیدکنندگان با مشکلات ظرفیت که در نتیجه کمتر و یا بعداً تحویل می دهند ،
  • تحولات چین و آمریکا
  • مالیات و سهمیه های واردات اروپا

همه اینها به میزان بیشتر یا کمتر مربوط به COVID-19 است. در هر صورت ، این یک واقعیت است که از سه ماهه پایانی سال 2020 ، قیمت فولاد و قراضه (میلگرد تا حد زیادی از آهن قراضه ساخته شده است) بطور قابل توجهی افزایش یافته است.

چگونه می توان از قیمت میلگرد مطلع شد؟

در صفحه خدمات مشتری ما ، در زیر اطلاعات محصول ، نمودار را می یابید که در آن تحولات قیمت میلگرد در هر چهارماه را پیگیری می کنیم. در نمودار ، شاخص قیمت میله های تقویت کننده گنجانده شده است. این به شما یک ایده خشن می دهد. قیمت محصولات ما مانند قفس های مشبک تقویت کننده یا میلگرد نیز از این روند پیروی می کند.

شاخص قیمت میلگرد
Figure 1. Index of rebar prices 

پیامدهای افزایش قیمت برای شما به عنوان مشتری چیست؟

ما روند نوسان قیمت ها را دنبال می کنیم. بنابراین ، اگر تحقیقات اولیه ای را در وب سایت انجام داده اید و در واقع قرار است یک هفته بعد سفارش دهید ، ممکن است قیمت ها تغییر کرده باشد. و از آنجا که تغییرات قیمت این روزها بسیار غیرقابل پیش بینی است ، نقل قول هایی که ارسال می کنیم در حال حاضر برای یک روز معتبر است.

اگر کمی بعد به نقل قول پاسخ دهید ، ما همچنان خوشحال خواهیم شد که تقویت کننده را به شما تحویل دهیم. با این حال ، ممکن است قیمت تغییر کرده باشد. ما به قیمت هایی که در آن لحظه معتبر است نگاه می کنیم.

از پرسیدن سوالات خود دریغ نکنید!

ما در پیامهای خود به شما به عنوان یک مشتری صادق هستیم. وقتی پیشنهادی ارائه می دهیم ، مدت اعتبار آن را مشخص می کنیم. یک فاکتور به شما می گوید که در رابطه با افزایش قیمت باید در نظر داشته باشید. با این حال ، اگر هنوز در مورد افزایش قیمت ها ، به طور کلی یا وضعیت خاص خود ، سوالی دارید ، از تماس با ما دریغ نکنید. خوشحالیم که در کنار شما فکر می کنیم!