تولید فولاد

چین به بزرگترین تولیدکننده فولاد و آهن در جهان تبدیل شده است. آنها ظرفیت بیشتری ایجاد کرده اند تا با افزایش تقاضای فولاد همگام شوند.

فولاد امروزه در بسیاری از صنایع بسیار محبوب و ضروری شده است. چین نه تنها برای کشور خود فولاد تولید می کند ، بلکه بزرگترین صادرکننده فولاد به بسیاری از کشورهای دیگر در جهان است. سهم چین در تولید فولاد نیز هر سال در حال افزایش است.

فولاد چیست؟

هسته ی آهنی

فولاد از سنگ آهن ساخته می شود. سنگ آهن سنگ و مواد معدنی است که می توان از آنها آهن فلزی استخراج کرد. فولاد ابتدا با استفاده از روشی که مقدار مناسب کربن و آهن را به هم پیوند می دهد ، در هند کشف و تولید شد.

مشخصات فولادی معمولی

مشخصات شامل ویژگی های فولاد مانند سختی ، چقرمگی ، استحکام کششی ، استحکام تسلیم ، خوردگی و موارد دیگر است.

 1. حرارت خاص فولاد – ظرفیت حرارتی خاص فولاد 420 J/(kg C) است. این می تواند در تولید فولاد مهم باشد.
 2. وزن مخصوص فولاد – وزن مخصوص فولاد حدود 7.8 – 7.9 کیلوگرم در متر مکعب است. مهم است که وزن محصول فولادی خریداری شده را بدانید. این می تواند ایمنی و پشتیبانی محصول فولادی را در ساختار آن تضمین کند.
 3. وزن مخصوص فولاد – فولاد دارای وزن مخصوص 7850 کیلوگرم در دسی متر مکعب است.
 4. استحکام فولاد – استحکام کششی به اندازه گیری نیروی مورد نیاز برای شکستن مواد اشاره دارد. استحکام عملکرد به اندازه گیری نیروی مورد نیاز برای شروع خم شدن یا تغییر شکل مواد اشاره دارد.

مزایای فولاد

 • سرعت ساخت
 • صرفه جویی در هزینه
 • طراحی جذاب
 • استحکام و دوام بالا
 • پایدار
 • موثر و قابل اعتماد
 • قابل اصلاح

صنعت فولاد

ساختار فولادی مشترک

صنعت فولاد به طور مداوم در سراسر جهان در حال رشد است. فولاد تقریباً در بسیاری از کشورها به اصلی ترین پروژه ها تبدیل شده است.

کشورهایی که فولاد دارند

فولاد اغلب به دلایل مختلف در صنایع مختلف استفاده می شود ، بنابراین کشورهای زیادی در سراسر جهان فولاد تولید می کنند. با این حال ، هنوز کشورهایی وجود دارند که ممکن است از ظرفیت یا ظرفیت کافی برای تولید فولاد خود یا تولید کافی برخوردار نباشند. بنابراین ، واردات مقادیر زیادی فولاد اغلب در آن کشورها انجام می شود.

واردات فولاد به مقدار زیاد