محصولات ساختمانی باید با کدها و استانداردهای ملی و اروپایی مطابقت داشته باشد. در مورد محصولات و در گواهینامه ها انواع اطلاعات در مورد مواد مورد استفاده ، استانداردهای محصول ، الزامات محصول ، شناسایی و تولید کننده ارائه شده است. این امر در مورد فولاد تقویت کننده نیز صدق می کند.

روی میلگرد “زبان کد” نشان می دهد که کجا و توسط چه کسی ساخته شده است. در زیر توضیح می دهیم که چگونه می توانید آن زبان کد را رمزگشایی کنید.

منشا میلگرد را با علامت نورد بخوانید

با استفاده از یک علامت نورد بر روی میلگرد مشخص می شود که ویژگی نوع فولاد چیست ، فولاد تقویت کننده در کدام کشور تولید می شود و از کدام تولید کننده می آید.

این بدان معناست که شما همیشه می توانید قبل از شروع پردازش فولاد تقویت شده عرضه شده ، بررسی کنید که فولاد تقویت کننده شما از کجا آمده است. علاوه بر این ، مطمئناً می دانید که علامت نورد در چه زمانی وجود دارد جزوه نوار تقویت کننده KIWA ، مطابق با استاندارد فولاد تقویت کننده اروپا است. قابلیت ردیابی میلگرد نیز زمانی مهم است که نقص یا خرابی به ساختمان وارد شود.

رمزگشایی کدگذاری میلگرد

میلگرد باید دارای علامت نورد متمایز با فاصله 1 متر از یکدیگر باشند. آن را به شرح زیر بخوانید:

نوع فولادی

علامت نورد با استفاده از دنده های ضخیم بر روی فولاد تقویت کننده اعمال می شود. ابتدا دو دنده ضخیم می بینید ، این نشان می دهد که نوع فولاد B 500 است (B = فولاد تقویت کننده ، 500 = نقطه تسلیم).

کشور تولید کننده

بعد از آن دو دنده ضخیم ، می توانید تعداد دنده های معمولی را تا یک دنده ضخیم دیگر بشمارید. تعداد دنده های معمولی نشان می دهد که فولاد از کدام کشور آمده است:

کشور تعداد دنده ها
آلمان ، اتریش ، لهستان ، اسلواکی ، جمهوری چک ، سوئیس

1

بلژیک ، لوکزامبورگ ، هلند 2
فرانسه ، مجارستان 3
ایتالیا ، مالت ، اسلوونی 4
انگلستان ، ایرلند ، ایسلند 5
دانمارک ، فنلاند ، نروژ ، سوئد ، استونی ، لتونی ، لیتوانی 6
پرتغال ، اسپانیا 7
یونان ، قبرس 8
کشورهای دیگر 9

تهیه کننده

در نهایت ، تهیه کننده مشخص می شود. تولیدکنندگان در هر کشور عددی دارند که با دنده نشان داده شده است. اگر تولید کننده عددی بین 1-12 داشته باشد ، این تعداد دنده های معمولی بین دو دنده ضخیم است. اگر تولید کننده دارای عددی بالای 12 باشد ، تقسیم بر اساس سیستم اعشاری اعمال می شود. به عنوان مثال ، دو دنده معمولی بین دو دنده ضخیم و سپس چهار دنده معمولی بین دو دنده ضخیم 24 می شود.

نورد فرانسه

شکل 1 مثال کدگذاری فولاد تقویت کننده

نورد اسپانیا
شکل 2 مثال کدگذاری فولاد تقویت کننده با توجه به سیستم اعشاری

مروری بر همه علائم استفاده شده

علاوه بر کدگذاری فوق ، از دنده های طولی ضخیم ، نقاط ، مناطق مربعی ضخیم و اعداد نیز استفاده می شود. برای مرور کامل کدهای تولیدکنندگان مختلف میلگرد با مجوز KOMO ، به جزوه میلگرد کیوا.

سایر کدهای تقویت فولاد در خارج از اروپا

کدهایی که در بالا توضیح داده شد در مورد فولاد تقویت کننده که در اروپا پردازش می شود اعمال می شود. به عنوان مثال ، در آمریکا و استرالیا از روشهای دیگر علامت گذاری روی میلگرد استفاده می شود. در آنجا حروف و اعداد داخل فولاد می چرخند.

جهت دریافت قیمت میلگرد با ما تماس بگیرید