در 5 آگوست در بورس اوراق بهادار شنژن اعلام شد که شرکت گانفنگ لیتیوم چین قصد دارد 8.4 میلیارد یوان (1.3 میلیارد دلار) در دو پروژه باتری لیتیوم با مجموع تولید سالانه 15 گیگاوات ساعت سرمایه گذاری کند.

Ganfeng در پرونده ترجمه شده گفت که شرکت فناوری فرعی Jiangxi Ganfeng Lithium Battery Technology یا Ganfeng Lithium Battery ، “نوع جدیدی” از پروژه های باتری لیتیوم را ایجاد می کند ، اگرچه توضیح نداد که اینها چه چیزی را شامل می شود.

این شرکت قرار است 3 میلیارد یوان در نیروگاه باتری 5 گیگاوات ساعت در سال در منطقه توسعه صنعت پیشرفته Xinyu در استان جیانگشی سرمایه گذاری کند ، که باید در اکتبر 2023 شروع به کار کند.

همچنین 5.4 میلیارد یوان برای راه اندازی یک پارک صنعتی در منطقه جدید چونگ کینگ لیانگ جیانگ سرمایه گذاری می کند که دارای ظرفیت تولید باتری 10 گیگاوات ساعت در سال و یک موسسه تحقیقاتی پیشرفته در زمینه باتری است که با استفاده از باتری های مختلف حالت جامد پشتیبانی فنی می کند. الکترولیت های جامد

گانفنگ گفت انتظار می رود پروژه دوم در مدت سه ماه پس از دریافت زمین شروع به ساخت شود ، ساخت آن 18 ماه طول می کشد و سپس شش ماه دیگر شروع به تولید می کند.

گانگ فنگ سال 2021 شلوغی را پشت سر گذاشته و سرمایه گذاری ها و خریدهای زیادی را برای افزایش ردپای لیتیوم خود انجام داده است.

تنها در دو ماه گذشته ، برنامه های خود را برای احداث کارخانه ای با ظرفیت تولید 50،000 تن در سال معادل لیتیوم کربنات در استان جیانگشی اعلام کرده است. سرمایه گذاری 130 میلیون دلار برای به دست آوردن 50 درصد سهام معدن لیتیوم گولامینا اسپودومن معدن کار Firefinch در استرالیا در مالی ؛ نامه ای را برای خرید 35 درصد از سهام پروژه لیتیوم سال دلا پونا در استان سالتا از Arena Minerals به ارزش 7.8 میلیون دلار امضا کرد. حدود 600 میلیون دلار برای ساخت کارخانه لیتیوم با انرژی خورشیدی در ماریانا در شمال آرژانتین سرمایه گذاری کرد. و موافقت کرد که Millennial Lithium Corp. را که در فهرست تورنتو قرار دارد ، در یک معامله 353 میلیون دلاری (277 میلیون دلار) خریداری کند.

در اوایل سال جاری ، همچنین پیشنهاد خرید 82.59 درصد باقیمانده از سهام Bacanora Lithium در فهرست لندن را که قبلاً با 262.5 میلیون دلار مالک آن نیست ، به دست آورد.