شرکت فناوری نانو آمریکایی Damorphe در حال توسعه فناوری تولید هیدروژن با استفاده از آلیاژ کمیاب اکسید خاک است که در آب حل می شود ، که می گوید هیدروژن پاک را با 1 دلار در کیلوگرم تحویل می دهد.

این شرکت که در زمینه نانومواد برای کاربردهای طاقچه از فضا و دفاع ، تا انرژی و مراقبت های بهداشتی تخصص دارد ، با شرکای خود در حال توسعه نمونه اولیه تسهیلات 1 متری در روز در کالیفرنیا است که می تواند هیدروژن برای سوخت گیری کامیون ها تولید کند.

کارمین باتیستا ، مدیر ارشد تجاری و مدیر عامل بخش هیدروژنی کارمین باتیستا در مصاحبه ای با S&P Global Platts در 30 ژوئیه گفت که فناوری دامورف مقیاس پذیر است ، زیرا می تواند تولید هیدروژن کم کربن و تجدیدپذیر فعلی را با اصلاح متان بخار و الکترولیز تا حد زیادی مازاد بگذارد.

باتیستا گفت: “این انقلابی است.” این سبزترین هیدروژن در جهان است و این به این دلیل است که می تواند از آب شور یا فاضلاب استفاده کند ، نه آب آشامیدنی. ”

وی افزود: این ارزان ترین هیدروژن در جهان است و نیازی به برق ندارد.

واکنش الکتروشیمیایی هیدروژن را از آب جدا می کند و آلیاژ را بسیار آهسته حل می کند و می تواند از آب با هر کیفیتی استفاده کند و مزیت دیگری نسبت به الکترولیز که نیاز به آب با خلوص بالاتر دارد ، ارائه دهد.

این شرکت معرف را طراحی کرده است و باتیستا گفت فناوری استفاده از این مقیاس نسبتاً ساده و ارزان است. دامورف به دنبال بودجه برای توسعه این سیستم ها است و گفت که قبلاً بیش از حد مشترک شده است.

به گفته باتیستا ، هزینه تولید 1 دلار در کیلوگرم هیدروژن آن را نسبت به دیزل ارزان تر می کند و نیمی از هزینه تولید SMR در کالیفرنیا و یک هشتم هزینه الکترولیز غشای تبادل پروتون است.

باتیستا گفت که این شرکت می خواهد هیدروژن خود را با حاشیه کوچکی بالاتر از هزینه های تولید به فروش برساند تا به رشد صنعت و افزایش تقاضا کمک کند. این شرکت با توسعه سیستم های توزیع و تولید ، در عین تمرکز بر فعالیت اصلی خود در زمینه توسعه مواد ، با شرکا همکاری می کند.

فلزات خاکی کمیابی که شرکت از آنها استفاده می کند ، اما افشا نکرد ، در ایالات متحده و کانادا رایج است و امنیت عرضه را تضمین می کند. باتیستا گفت که ذخایر فراوان است و بهره برداری از معادن در آینده نگران کننده نیست.

باتیستا گفت: “امنیت ملی انرژی تمرکز ویژه ای برای ما بوده است.” “ما بسیار مطمئن هستیم که زنجیره تأمین ما آمریکایی و کانادایی است. ما مجموعه متنوعی از تامین کنندگان داریم.”

دامورف با یک شرکت کامیون سازی در کالیفرنیا برای تولید هیدروژن برای سوخت گیری خودروهای برقی پیل سوختی همکاری می کند. باتیستا گفت که تاسیسات اولیه آن در سال 2022 شروع به کار می کند و هزینه های پایین تولید به این معنی است که نیازی به حمایت دولتی ندارد.

این شرکت فناوری خود را با قیمتی نزدیک به فروش می رساند و سهمی در اعتبارات کربن و سهمی در سود حاصل از فروش هیدروژن دارد.

این شرکت همچنین در حال بررسی مشارکت با شرکت های بزرگ انرژی و هیدروژن است و گفت که علاقه زیادی به فناوری آن داشته است.

باتیستا گفت: “ما آنجا نیستیم تا با کسی رقابت کنیم.” “ما اینجا هستیم تا با مردم کار کنیم. ما اینجا هستیم تا صنعت را به شیوه ای مثبت مختل کنیم.

وی افزود: “اما این امکان وجود دارد که مردم در انتخاب اقتصادی خود برای تولید هیدروژن تجدید نظر کنند و همچنین تصور می کنم آنها سبز بودن هیدروژن تولید شده را در نظر بگیرند.” “و ما امیدواریم که در برخی موارد ، ما راه حل انتخاب شده هستیم.”

این شرکت حدود دو سال با داشتن زنجیره تأمین فاصله دارد تا بتواند 50،000 تن در سال معرف تولید کند ، که به گفته باتیستا “بسیار بیشتر” از هیدروژن تولید می کند.

این شرکت قصد دارد پس از آن تجارت خود را فراتر از ایالات متحده در اروپا و همچنین منطقه آسیا و اقیانوسی