به گفته منابع ، افزایش صادرات فولاد از چین در ماه جولای نگرانی های جدیدی را در مورد اقدام احتمالی برای مالیات بر این محموله ها در آینده نزدیک ایجاد کرده است.
دریافت هشدارهای ایمیل روزانه ، یادداشت های مشترکین و تجربه خود را شخصی کنید.
داده های گمرک نشان می دهد صادرات فولاد چین در ماه ژوئیه در ماه ژوئیه 36 درصد افزایش یافته و به 5.669 میلیون تن رسیده است.
به گفته منابع ، صادرات بیشتر فولاد تلاش های چین برای محدود کردن تولید فولاد و محدود کردن قیمت سنگ آهن را در میان برنامه های گسترده تر برای دستیابی به اهداف کربن تضعیف می کند.
در نتیجه ، جهت احتمالی قیمت فولاد در چند ماه آینده واکنش های متفاوتی را از بازار به دنبال داشته است.
برخی منابع بازار هنوز پیش بینی می کنند که کاهش تولید فولاد چین در نیمه دوم سال 2021 می تواند قیمت فولاد را افزایش دهد.
با این حال ، برخی منابع انتظار دارند قیمت فولاد در ماه های آینده کاهش یابد زیرا تقاضای فولاد در داخل و خارج از کشور ممکن است به سرعت کاهش یابد.

تجارت صادراتی

بر اساس داده های گمرک ، کل صادرات فولاد چین طی ماه های ژانویه تا ژوئیه 31 درصد افزایش یافته و به 43.051 میلیون تن رسیده است که نسبت به سال گذشته 30 درصد افزایش یافته است.
واردات فولاد چین در ماه ژوئیه 16 درصد در ماه یا 60 درصد در سال کاهش یافت و به 1.049 میلیون تن رسید. واردات در ماه های ژانویه تا جولای 16 درصد در سال کاهش یافته و به 8.397 میلیون تن رسیده است.
خالص صادرات فولاد در نتیجه 4.62 میلیون تن در ماه جولای بود که تقریباً سه برابر سطح مشابه سال قبل بود. صادرات خالص در ماه های ژانویه تا ژوئیه 51 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته و به 34.654 میلیون تن رسیده است.

عدم قطعیت در تقاضا

برخی منابع گفتند تقاضای خارجی برای فولاد چین به طور طبیعی در نیمه دوم کاهش می یابد ، زیرا عملیات در کارخانه های فولاد بین المللی به تدریج به حالت عادی باز می گردد.
با این حال ، منابع می گویند ، به منظور تسهیل کاهش تولید فولاد در چین ، می توان مالیات هایی را برای به حداقل رساندن حجم صادرات در نیمه دوم اعمال کرد.
برخی از معامله گران صادراتی می گویند اگر کویل و ورق گرم با 10 تا 15 درصد مالیات بر صادرات وضع شود ، صادرات به ویژه در سه ماهه چهارم 2021 که انتظار می رود تقاضای خارج از کشور کاهش یابد ، چالشی خواهد بود.
بر اساس داده های گمرک ، چین در نیمه اول سال 2021 9.21 میلیون تن HRC و ورق ترکیبی صادر کرده است که 32 درصد از کل صادرات فولاد را به خود اختصاص داده است.
برخی منابع می گویند تقاضای داخلی فولاد چین در حال حاضر با کمپین زدایی این کشور که بخش دارایی و زیرساخت ها را مورد هدف قرار داده است ، تضعیف شده است ، در حالی که شیوع COVID-19 اخیر در شرق و مرکز چین فعالیت ساختمان سازی و بهبود بخش مصرف را بیشتر کند کرده است.
یک منبع گفت ، اگر صادرات فولاد نیز در ماه های آینده از طریق مالیات بالا کاهش یابد ، کاهش تقاضای فولاد می تواند از افت تولید و کاهش قیمت ها پیشی بگیرد و افزود که اکثر کارخانه های فولاد همچنان قصد دارند کاهش تولید را فقط در سه ماهه چهارم 2021 اعمال کنند. .

source