صفحه الماس یک دسته تخصصی از ورق های فلزی است که با یک الگوی تکراری و برجسته در یک طرف مشخص می شود. به طور متناوب به عنوان صفحه شطرنجی ، صفحه شطرنجی یا صفحه آجری شناخته می شود.

صفحه الماس نام خود را از شکل الماس مکرر استفاده می کند که برای ایجاد بافت آن استفاده می شود ، اگرچه می توان از الگوهای دیگر ، از جمله خطوط ، میله ها ، بیضی ها استفاده کرد. گاهی اوقات از این حالت به عنوان PGP یا الگوی گرفتن مثبت یاد می شود. قسمت زیرین صفحه الماس برای سهولت در نصب ، صاف است.

صفحه الماس عمدتاً از آلومینیوم ، فولاد گالوانیزه ، فولاد کربن یا فولاد ضد زنگ ساخته شده است ، اگرچه امکان ساخت آن از انواع فلزات دیگر وجود دارد.

این یک انتخاب محبوب برای طیف گسترده ای از برنامه ها و صنایع به عنوان یک راه حل ضد لغزش و همچنین بسیار با دوام ، مقاوم در برابر خوردگی و تمیز کردن و نگهداری آسان است.

در انگلستان نیز گاهی اوقات با یکی از رایج ترین نام های تجاری سازنده ، صفحه Durbar ، به آن اشاره می شود.

صفحه الماس برای چه مواردی استفاده می شود؟

با توجه به بافت الگوی برجسته کشش ، صفحه الماس عمدتا به دلیل خاصیت ضد لغزش در مواردی که دسترسی به پیاده روی ضروری است ، استفاده می شود ، بنابراین نام جایگزین ، ورق آجدار است

صفحه الماسی را می توان در سطوح شیب دار ، سکوها ، پله ها ، خروجی های آتش نشانی و پیاده روها یافت و در هر مکانی که به چسبندگی اضافی نیاز است.

بسیاری از انواع مختلف ، مانند ورق الماس فولادی گالوانیزه ، بسیار مقاوم در برابر خوردگی و زنگ زدگی هستند ، به این معنی که آنها در صنعت حمل و نقل داخلی و ظروف اسکله انتخابی محبوب هستند.

ورق الماسی فقط در محیط های عمدتا بی خطر در نظر گرفته می شود و آب یا روغن به سرعت خواص ضد لغزش آن را کاهش می دهد ، بنابراین ممکن است در شرایط خاص محافظت بیشتری مانند مش یا گریتینگ مورد نیاز باشد.

صفحه الماس درجه 304 از جنس استنلس استیل این یک انتخاب محبوب در محیط هایی است که بهداشت مهم است ، مانند آزمایشگاه های مواد غذایی و آشامیدنی یا شیمیایی ، زیرا مقاوم ترین در برابر خوردگی است.

همچنین می توان آن را در فضای داخلی آمبولانس ها ، در قسمت پایینی خودروها و روی تخت های کامیون و تریلر و حتی به عنوان یک کفپوش نیمه موقت در محیط های بیرون از منزل مانند جشنواره ها و رویدادهای ورزشی یافت.

صفحه الماسی از نظر زیبایی نیز در نظر گرفته می شود و به همین دلیل می تواند برای انواع کاربردهای تزئینی مورد استفاده قرار گیرد. اغلب می توان آن را به عنوان پانل های دیواری ، به عنوان مثال ، در سالن های ورزشی که حفاظت اضافی در برابر وزنه یا میله مفید است ، و در جعبه ابزار ، روکش ها استفاده کرد.

ورق آجدار

صفحه الماسی را حتی می توانید در بسیاری از مکان ها یا میله های مضمون که می خواهند حالتی سنگین و صنعتی تر نشان دهند ، پیدا کنید. هنگامی که به دنبال الگوی الماس متمایز می گردید ، همه جا متوجه آن خواهید شد!

شایان ذکر است که عبارت “صفحه الماسی” گاهی اوقات برای اشاره به الگو به تنهایی هنگام اعمال روی PVC یا کفپوش لاستیکی ، به صورت رول یا کاشی استفاده می شود.

ورق آجدار یا الماسی چگونه ساخته می شود؟

صفحه الماس با همان فرایند دیگر ورق ها یا ورق های فلزی تا مرحله نهایی که الگو اعمال می شود ، تولید می شود.

هنگام کار با فولاد ، از نورد گرم برای بالا بردن دمای مواد قبل از عبور آن از طریق غلطک استفاده می شود ، یکی از آنها با طرح الماسی بر روی یک طرف ورق نقش می بندد و روی دیگر را صاف می کند. این یک فرایند سریع و نسبتاً ساده است ، به همین دلیل است که صفحه الماسی به راحتی در دسترس است و از نظر اقتصادی در دسترس است.

از آنجا که آلومینیوم نسبت به فولاد قابلیت چکش خواری و کارکرد بیشتری دارد ، الگوی مورد نیاز را می توان به طور مستقیم بر روی سطح ورق مهر کرد.

برش و خم شدن ورق الماس آلومینیومی بسیار ساده تر از فولاد است ، بنابراین برای اکثر پروژه های DIY و خانه ، اگرچه قیمت بالاتری دارد ، محبوب ترین انتخاب است.

ما طیف وسیعی از صفحه الماس و صفحه آج را در مجموعه ای از ضخامت ورق و انواع فلز در اختیار داریم ، همچنین خدمات برش سفارشی رایگان را ارائه می دهیم ، بنابراین شما به سادگی آنچه را که برای پروژه خود نیاز دارید سفارش دهید تا هزینه و ضایعات را کاهش دهید.

می توانید جهت دریافت قیمت ورق (قیمت ورق سیاه) با بورس آهن تماس حاصل نمایید