لیست قیمت لوله گالوانیزه و شرکت های تولید کننده

برای نمایش لیست قیمت لوله گالوانیزه مرتبط با هر شرکت بر روی آن کلیک کنید

قیمت لوله گالوانیزه و راهنمای خرید

قیمت لوله گالوانیزه، در بازار وابسته به انواع مختلف از نظر نوع استاندارد به کار رفته و میران مصرف متفاوت است. لوله گالوانیزه بر اساس روش تولید به دو دسته

  • گرم
  • سرد

می توان دسته بندی کرد اما بر اساس وزن، لوله های گالوانیزه به سه دسته ی

  • سبک
  • متوسط
  • سنگین

تقسیم می شوند. لوله گالوانيزه از نوع لوله های درزدار است بدین معنا که ورق را به شکل لوله در می آورند و سپس محل اتصال ورقه آهنی را با جوشکاری به هم متصل می کنند پس می توان قیمت لوله گالوانیزه را وابسته به قیمت ورق دانست.

تفاوت لوله گالوانیزه سرد و گرم در روش تولید آن‌ است. به پوشاندن سطح لوله های فولادی با فلز روی گالوانیزاسیون می گویند.

در روش گالوانیزاسیون گرم، لوله را درون وان مذاب روی قرار می دهند و این لوله ها با روی مذاب پوشانده می شوند که روش گالوانيزاسیون گرم سطحی براق و منعکس کننده را به لوله می دهد در این روش قیمت لوله گالوانیزه به علت روش تولید بالاتر است.

گالوانیزاسیون سرد باعث ایجاد روکشی مات بر روی لوله گالوانیزه می شود. در این روش ضخامت روی بسیار کمتر از ضخامت روی در روش گالوانیزاسیون گرم است. ضخامت روی در روش گالوانیزاسیون سرد در حدود 25 میکرون است. از لوله ی گالوانیزه سرد به علت ضخامت کم در مصارف خانگی استفاده می شود قیمت لوله در در نورد سرد پایین تر است.

قیمت لوله گالوانیزه | بورس آهن

لوله گالوانيزه در بازار به طول شش متر در دسترس هستند. بعد از تولید، ابتدا و انتهای آن ها رزوه شده است و استاندارد دنده های این لوله طبق استاندارد NPT است و به وسیله دنده های پیچی که در ابتدا و انتهای لوله ها است، به هم متصل می شوند و سپس آب بندی می شوند.

به هیچ وجه برای اتصال لوله های گالوانيزه، جوشکاری نباید انجام بگیرد زیرا حرارت جوشکاری باعث از بین رفتن روکش فلز روی این لوله ها شده و باعث تولید دود سفید شده و این دود سفید موجب آلودگی محیط، مسمومیت و آسیب به دستگاه تنفسی می شود.

نمایش بیشتر