گروه Liberty Steel فروش عملیات تولید فولاد فرانسوی خود Liberty Ascoval و Liberty Rail Hayange به فولادساز آلمان SHS را تکمیل کرد-Stahl-Holding-Saar ، Liberty و SHS در 5 اوت اعلام کردند. فولاد.
دریافت هشدارهای ایمیل روزانه ، یادداشت های مشترکین و تجربه خود را شخصی کنید.
ارزش این قرارداد اعلام نشده است. SHS ، تولید کننده میله های فولادی با کیفیت بالا ، میله سیمی ، محصولات نیمه تمام و جعلی ، تأیید کرد که خرید آن از کارخانه فولاد تخصصی Ascoval در Saint-Saulve ، Nord و کارخانه راه آهن Hayange در Moselle به طور رسمی توسط مقامات فرانسوی
این خرید با استراتژی رشد و تنوع گروه SHS مطابقت دارد و همزمان با مأموریت خود برای حفاظت از مدل صنعت فولاد زارلند هماهنگ است.
SHS ، که در سال 2001 تأسیس شد ، در سال 2010 به یک هلدینگ مدیریت عملیاتی تبدیل شد و از دو شرکت بزرگ فولاد زارلند ، AG der Dillinger Hüttenwerke (Dillinger) و Saarstahl AG ، به طور فعال حمایت می کرد.

مشکل اخیر

گروه Liberty Steel از زمان سقوط مارس Greensill Capital ، سرمایه گذار اصلی شرکت مادر GFG Alliance ، که گروه را تحت فشار قرار داده است ، به دنبال واگذاری برخی از دارایی های خود ، به ویژه دارایی های ضعیف بوده است.
گروه آزادی فولاد در سالهای اخیر به سرعت در حال رشد است و چهارمین تولید کننده بزرگ محصولات فولادی اروپا با ظرفیت 6 میلیون تن تن فولاد خام در منطقه است. از ظرفیت تولید نورد فولاد گروه در حدود 18 میلیون تن در سال ، حدود 10 میلیون تن در سال در اروپا است.
Ascoval قبل از خرید Ascoval و Hayange توسط گروه Liberty Steel در سال 2020 اداره می شد. هر دو کارخانه فولاد Ascoval و Hayange در اصل بخشی از بریتیش استیل بودند که در مه 2019 وارد انحلال اجباری شد و توسط گروه Jingye چین در مارس 2020.
به گفته منابع ، در ماه مه سال جاری ، دولت فرانسه 20 میلیون یورو (24.2 میلیون دلار) به Ascoval و Hayange وام داد تا سرمایه های در گردش و هزینه های سرمایه ای را در میان فشار نقدی تامین کند.
سایر پیشنهاد دهندگان دو دارایی شامل فولادساز اصلی ArcelorMittal و تولید کننده محصولات بلند ایتالیایی Beltrame بودند. از آنجا که ArcelorMittal دارای دارایی های دیگر تولید خط آهن فولاد در اسپانیا ، لوکزامبورگ و لهستان است ، تصور می شود که مقامات ضد تراست اتحادیه اروپا ممکن است مانع از غول فولاد شوند تا موقعیت غالب خود را در بازار راه آهن اتحادیه اروپا تقویت کند.

تمرکز فولاد سبز

تولید Ascoval مبتنی بر فناوری کوره قوس الکتریکی است ، که کربن بسیار کمتری نسبت به مسیر فولادسازی مبتنی بر کوره بلند تولید می کند.
SHANS گفت که هایانگ ، که محصولات زیرساخت راه آهن را تولید می کند ، به حرکت فعلی اروپا در جهت راه حل های تحرک پایدار کمک می کند.
SHS در بیانیه ای اعلام کرد که هر دو Ascoval و Hayange “به لطف شبکه فروش جهانی گروه SHS به زمینه های تجاری جدید مانند بخش خودرو و بازارهای جغرافیایی دسترسی خواهند داشت.”
گروه آزادی فولاد در بیانیه جداگانه ای اعلام کرد که دو گروه اخیراً برای کشف پروژه ساخت فولاد مبتنی بر هیدروژن در مقیاس صنعتی در فرانسه همکاری کرده اند. “آزادی معتقد است SHS/Saarstahl دارای یک مفهوم صنعتی قوی شبیه به مدل GREENSTEEL LIBERTY است که به تأمین آینده مشاغل کمک می کند.”
SHS گفت که “بر تولید فولاد سبز اروپایی با کیفیت بالا متمرکز است و مفتخر است که می تواند برای تحقق این مفهوم با نیروی کار Ascoval و Hayange همکاری کند.”

source