میلگرد فولاد ضد زنگ چیست؟

میلگرد فولاد ضد زنگ که اینوکس نیز نامیده می شود ، آلیاژی از آهن ، کروم ، نیکل و کربن است. پوست اکسیدی یک ماده ضد زنگ مواد زیرین را به خوبی می بندد ، به طوری که در موارد خاص دیگر زنگ نمی زند یا این خوردگی به تأخیر می افتد. این مزیت را دارد که هنگام خراب شدن بتن ، هیچ پوسیدگی بتن رخ نمی دهد ، این مورد در مورد فولاد تقویت کننده استاندارد است.

Inox Betonstaal - betonstaal.nl

مناسب برای محیط های شور

تأثیرات خارجی می تواند بر بتن و در نهایت فولاد تقویت شده تأثیر بگذارد. به عنوان مثال ، محیط های مرطوب یا منظم قرار گرفتن در معرض نمک ، آب دریا یا نمک جاده در نظر بگیرید. میلگرد فولاد ضد زنگ به این امر حساس نیست. در محیط شور ، بنابراین استفاده از میلگرد فولاد ضد زنگ پایدارتر است.

میلگرد فولاد ضد زنگ غیر مغناطیسی

میلگرد فولادی ضد زنگ غیر مغناطیسی نیز وجود دارد که به آن سرمازدگی نیز می گویند. این امر برای اتاقهایی با تجهیزات حساس مانند بیمارستانها ، مراکز کنترل یا اتاقهای سرور ضروری است. آیا موقعیتی دارید که وجود میدان های مغناطیسی در آن نقش داشته باشد؟

پروژه های نمونه با میلگرد فولاد ضد زنگ

میلگرد از جنس استنلس استیل در شرایطی استفاده می شود که میلگرد باید بتواند در برابر تأثیرات آب و هوایی و در محیط های غیر مغناطیسی مقاومت کند. به همین دلیل از میلگرد فولاد ضد زنگ در موارد زیر استفاده می شود:

  • پروژه های تعمیر بتن و نوسازی بتن.
  • به عنوان یک لایه بیرونی تقویت کننده در اسکله ها ، پل ها و گذرگاه ها.
  • ایجاد ساختمان یا اتاقهایی با تجهیزات حساس.

پردازش میلگرد فولاد ضد زنگ

درست مانند میلگرد ، میلگرد فولادی ضد زنگ نیز می تواند بریده ، خم و جوش داده شود. فولاد باید با ماشین آلات پوشانده شده با فولاد ضد زنگ پردازش شود تا از آلودگی فولاد ضد زنگ به فولاد کربنی جلوگیری شود. برای بستن میلگرد فولادی ضد زنگ نیز باید از سیم اتصال فولاد ضد زنگ استفاده کرد.

نقاط جوش باید پس از جوش عمل آوری شوند تا در این قسمت ها زنگ زدگی ایجاد نشود. به این ترتیب می توان از میلگرد فولاد ضد زنگ به صورت همه کاره استفاده کرد و برای شرایط مختلف مناسب است.

چرا از ما فولاد ضد زنگ سفارش می دهید؟

ما میلگرد فولاد ضد زنگ را در طول ها و قطرهای مختلف عرضه می کنیم. تو می توانید به طور مستقیم برای پروژه خود با با تماس بگیرید و بهترین قیمت میلگرد را دریافت کنید