ناوداني يا تيرآهن U چیست؟

ناوداني يا تيرآهن U چیست؟

ناوداني يا تيرآهن U یک نوع تیر فولادی است که یک محصول فولادی سازه ای است و کاربردهای متعددی عمدتا در بخش ساختمان دارد. ناوداني يا تيرآهن U به عنوان کانال فلنج موازی یا تيرآهن C نیز شناخته می شود.

آنها معمولاً می توانند به یکدیگر جوش داده شوند تا تيرآهن-I ایجاد شوند. تیرهای U دارای یک صفحه صاف با دو صفحه کوچکتر هستند که به آن جوش داده شده و شکل U را تشکیل می دهند و طرف صاف طولانی معمولاً برای حمایت به دیوار یا سطح صاف نصب می شود.

تیرهای U هنگامی که عمودی قرار می گیرند ، موثرتر و قوی تر هستند ، اما بسته به بار ، هنگامی که به صورت افقی قرار می گیرند ، می توانند مفید و قوی باشند.

ناوداني يا تيرآهن U برای چه مواردی استفاده می شود؟

ناوداني يا تيرآهن U برای چه مواردی استفاده می شود؟

تیرهای U اغلب در صنایع ساختماني استفاده می شود. آنها اغلب در فرایند ساخت و ساز استفاده می شوند.

تیرهای U را می توان تقریباً در هر مکانی که نیاز به پشتیبانی سنگین دارد استفاده کرد. برخی از کاربردهای اصلی ناوداني يا تيرآهن U عبارتند از:

  • ستون های پشتیبانی: معمولاً روی سطح صاف دیگری نصب می شوند.
  • لنگه بالای درها
  • تیرچه از تیرچه های کف پشتیبانی می کند
  • پشتیبانی از چارچوب اصلی ، دیوارها و سقف ها
  • قاب پنجره و درب
  • اتومبیل ها
  • ساخت ماشین آلات

مقاومت ناوداني يا تيرآهن U معمولی چیست؟

مقاومت ناوداني يا تيرآهن U معمولی چیست؟

داشتن تیر مناسب شکل تیر در داشتن استحکام مناسب تیرها و ساختار کلی مهم است. آنها عمدتا برای حداکثر استحکام و پشتیبانی عمودی قرار می گیرند ، اما در اعضای متقاطع نیز به صورت افقی استفاده می شوند.

ناوداني يا تيرآهن U همیشه برای طول بلند بهترین نیست ، زیرا پشتیبانی نمی شود .

شکل تیر

ناوداني يا تيرآهن U قوی ترین شکل تیر نیست. به عنوان مثال ، در مقایسه با تيرآهن I ، تيرآهن U در اصل نیمی از قدرت تير I است ، بنابراین وزن زیادی را تحمل نمی کند. با این حال ، ناوداني يا تيرآهن U بسته به نیاز پروژه و اینکه چقدر وزن باید پشتیبانی شود می تواند مفید باشد.

چگونه می توان تیرهای U تولید کرد؟

چگونه می توان تیرهای U تولید کرد؟