پیداست که علت قرار گرفتن نام شرکت نوکور در این لیست بخاطر توانایی بالای این شرکت در تولید فولاد است؛ نوکور پیشگام تولید فولاد در آمریکاست و یکی از موفق‌ترین برندهای این کشور در حیطه صنایع سنگین محسوب می‌شود.

مقر اصلی شرکت مذکور، شهر شارلوت ایالت کارولینای شمالی است و در طول حیات خود فراز و نشیب‌های زیادی را تجربه کرده است. اما تنها انگیزه ما در انتخاب شرکت نوکور به عنوان یکی از اعضای لیست غول‌های عظیم‌الجثه، صرفاً تناژ تولید، حجم درآمد یا ثروت آن نیست.

آمار و ارقام در مورد شرکت نوکور آمریکا چه می‌گویند؟

بعدتر با مطالعه توضیحات متوجه علت خاص بودگی شرکت نیوکر و انگیزه اصلی ما از قرار دادن آن در این لیست خواهید شد. پس تا انتها با ما همراه باشید.

آمار و ارقام در مورد شرکت نوکور آمریکا چه می‌گویند؟

شرکت نوکور بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد در آمریکاست؛ این شرکت توانسته با پشت سر گذاشتن رقبایی مانند “یو.اس استیل” و “استیل داینامیکز”، با فاصله زیادی به این عنوان دست پیدا کند. هرچند نوکور در آمریکا پیشگام تولید فولاد است اما در جهان نتوانسته جز 10 تولیدکننده برتر باشد.

این شرکت در بازار جهانی، به جایگاهی بهتر از چهاردهم دست نیافته است. آمریکا یکی از بزرگترین مصرف‌کنندگان فولاد در جهان است اما شرکت‌هایی با اصالت و مرکزیت آمریکا، اصولاً از حیث تولید فولاد، جایگاه مناسبی ندارد.

جالب است بدانید تنها 4 شرکت آمریکایی با تناژ تولیدی بیش از 3 میلیون تن در جهان وجود دارد. تناژ تولیدی شرکت نوکور در چهار سال اخیر به شرح زیر است:

  • در سال 2016 تناژ تولیدی 21.95 میلیون تن
  • در سال 2017 تناژ تولیدی 24.39 میلیون تن
  • در سال 2018 تناژ تولیدی 25.49 میلیون تن
  • در سال 2019 تناژ تولیدی 23.09 میلیون تن

مجموع دارایی‌های این شرکت، 18.34 میلیارد دلار است و با بیش از 26 هزار کارمند، مشغول به کار است. شرکت همچنان گزارش مالی خود برای سال مالی 2020 را منتشر نکرده است اما نتایج حاصل از بررسی صورت‌های مالی مربوط به سال مالی 2019، نشان می‌دهد سود خالص آن 1.3 میلیون دلار بوده است.

این میزان نسبت به سال قبل‌تر از آن، 45 درصد کاهش داشته و پیش‌بینی می‌شود در سال 2020 و بخاطر بحران شیوع ویروس کرونا، اوضاع بدتر هم شده باشد. شاید صورت‌های مالی و آمار و ارقام، چندان رأی به برتری و عظمت این شرکت تولید فولاد ندهند اما علت انتخاب شرکت نوکور از سوی ما چیز دیگریست.

شرکت نوکور؛ متخصص در بازیافت فولاد!

شرکت نوکور؛ متخصص در بازیافت فولاد!

شاید هیچ‌یک از آمار و ارقام حکم به برتری شرکت نوکور نداده و نتوانند برتری آن در یک حیطه خاص از تولید فولاد را نشان دهند اما همچنان نوکور عملکرد قابل احترامی دارد. اوج خاص بودن این شرکت، در تولید فولاد از قراضه آن است؛

شرکت نوکور بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد با “مینی میل”هاست! خطوط تولید این شرکت تمامی بر مبنای “مینی میل” شکل گرفته است. هرچند مابقی برندها و شرکت‌ها ممکن است در بخش‌های ثانویه خطوط تولید خود از مینی میل‌ها استفاده کنند اما شرکت نوکور اتکای کاملی به این واحدهای تولیدی دارد.

یک می