نیپون استیل یا همان (Nippon Steel) یکی از شرکت‌های عظیم دیگری است که میزان و حجم فعالیت آن تأثیر بسزایی در تنظیم و تعیین قیمت فولاد در بازارهای جهانی دارد.

هرچند بعدتر به تفصیل شرایط این شرکت را زیر ذره‌بین برده و به شکل اجمالی شرایط و سوابق آن را بررسی می‌کنیم اما در حال حاضر باید خاطر نشان کرد نیپون استیل سومین تولیدکننده بزرگ در جهان است.

شهرت جهانی این برند غیرقابل انکار است

این یعنی هر تصمیم و کنش آن، اثر سنگینی بر بازارهای جهانی و قیمت فولاد دارد. اخیراٌ نیپون استیل خبری را اعلام کرد که می‌تواند منجر به شوک جدی به قیمت فولاد شود.

پس از پرداختن اجمالی به شرایط و وضعیت این شرکت عظیم در عرصه تولید فولاد، از این خبر مطلع خواهید شد. خبری که می‌تواند یک سورپرایز برای قیمت جهانی باشد و باید به دقت اثرات آن را زیر نظر داشت.

نگاهی کوتاه به سوابق و مشخصات شرکت تولید فولاد نیپون استیل

نیپون استیل، سومین تولیدکننده عظیم فولاد در جهان است؛ این شرکت در سال 2019 پس از “آرسلور میتال” و “گروه بائو-وو ” چین، با تولید 51.68 میلیون تن فولاد، در رده سوم ایستاد. آنچه که امروزه نیپون استیل نامیده می‌شود، در سال 2012 و از تلفیق دو شرکت عظیم “نیپون استیل قدیم” و “سامیتومو استیل” ایجاد شده و پا به عرصه وجود گذاشت.

هرچند این شرکت سال‌های سخت و دوران رکود پیچیده‌ای را در گذشته‌های دور پشت سر گذاشته(در زمان نیپون استیل قدیم) اما در حال حاضر در شرایط آرمانی و مناسبی قرار داد. درآمد این شرکت موفق در عرصه تولید فولاد، در سال 2019 بیش از 2.43 میلیارد دلار بوده و در حال حاضر نیز حجم کل دارایی‌های آن 77.9 میلیارد دلار است!

نیپون استیل با بیش از 110 هزار کارمند و متخصص در سراسر جهان، مسیر پیشرفت و موفقیت را در پیش گرفته است. اما خبر مهمی که باید از آن اطلاع یابیم در بخش بعدی قرار دارد.

نیپون استیل، فروش ورق فولاد کربن‌دار را از پایان ژانویه 2021 قطع می‌کند!

نیپون استیل، فروش ورق فولاد کربن‌دار را از پایان ژانویه 2021 قطع می‌کند!

این غول دنیای فولاد، تصمیم گرفته تا در ماه ژانویه سال 2021 هیچ تناژی از فولاد کربن‌دار صفحه‌ای را به بازار عرضه نکند! مقامات رسمی شرکت در 24 دسامبر این خبر را به طور رسمی اعلام کرده و همچنین افزودند که این مدت زمان صرف تحویل تناژهای از پیش رزرو و سفارش‌های قدیمی خواهد شد.

شرکت قصد دارد تا در اسرع وقت و در کمترین زمان ممکن به تعهدات خود در قبال خرید رزرو پاسخ دهد و عقب‌ماندگی‌های خود از برنامه تحویل را جبران کند. یکی دیگر از مقامات مسئول این شرکت، بیان کرده که ریشه و علت این تصمیم در تکانه‌های ناگهانی بازار نهفته است؛ بازاری که اخیراً پس از زخم عمیق بحران شیوع ویروس کرونا، التیام یافته است.

مطابق ادعای مقام مذکور، فولاد نورد گرم، نورد سرد، فولاد اسیدشویی‌شده و همچنین گالوانیزه در صدر تقاضاها قرار داشته و بزودی تقاضا برای آن‌ها بیشتر و بیشتر نیز خواهد شد. باید دید این پیش‌بینی تا چه حد به واقعیت نزدیک است.

اشتراک گذاری