هنگام خرید لوله باید به چه نکاتی توجه کرد؟

  1. مقاومت در برابر خوردگی
  2. شکل پذیری
  3. آسانی برای استفاده
  4. تحمل فشارهای شدید آب

لوله هایی که در جهان از فولاد ساخته می شوند، چند منظوره هستند. مزایای مختلف آنها باعث شده است که برای افرادی که در ساخت و ساز کار می کنند مفید باشد.

هنگام خرید لوله به چه نکاتی توجه کنیم

علاوه بر این، لوله‌ ها در خانه‌های خانگی برای توزیع آب به دوش‌ها، سینک‌ها و غیره استفاده می‌شوند.

چه برای خانه شما باشد و چه ساخت و ساز، این مواردی است که باید هنگام خرید لوله به آنها توجه کنید.

مقاومت در برابر خوردگی

از آنجایی که لوله ها وظیفه رساندن آب را از یک مکان به مکان دیگر بر عهده دارند، داخل آن می تواند بسیار مستعد خوردگی باشد.

خوردگی، تجمع زنگ در فلز، می تواند در اقلام ساخته شده از فولاد به دلیل سه چیز رخ دهد: pH پایین آب، اکسیژن، و تلاطم آب.

اول اینکه آبی با ph زیر هفت بسیار اسیدی است. اسید توسط این نوع آب تولید می شود زیرا دارای یون های هیدروژن زیادی است که با دی اکسید کربن موجود در آب پیوند می خورند. هنگامی که هر دوی این عناصر، اسید کربنیک تولید می شود و با تولید زنگ زدگی با فولاد واکنش نشان می دهد.

دوم، جریان اکسیژن در آب می تواند زنگ زدگی ایجاد کند زیرا هوا و آب با هم با آلیاژهای فلزی موجود در فولاد پیوند می خورند. سوم، تلاطم آب می‌تواند دلایل اول و دوم را برای تأثیر سریع‌تر لوله‌ها تقویت کند. تلاطم آب می تواند لایه های لوله ها را بی ثبات کند.

به طور کلی، همه این دلایل خوردگی عواملی هستند که نمی توانید کنترل کنید.

از آنجایی که آب، به عنوان یک عنصر، آزادانه به خودی خود جریان دارد. بنابراین، بهتر است لوله ای بخرید که در طول فرآیند تولید از محافظ در برابر خوردگی استفاده می کند.

لوله گالوانیزه مجهز به محافظ در برابر خوردگی هستند. این لوله ها با روی پوشانده می شوند تا فلز را از زنگ زدگی برای چندین دهه محافظت کنند.

شکل پذیری

شکل پذیری توانایی یک آیتم برای تحمل تنش کششی است. نیروهای قوی می توانند به آن فشار وارد کنند و محصول فقط به صورت یک سیم نازک کشیده می شود تا زمانی که این نیروها متوقف شوند. با کشش مداوم به شکل سیم، این مورد از خود در برابر شکستگی دائمی محافظت می کند.

اگر قصد خرید لوله را دارید، باید به اندازه کافی انعطاف پذیر باشد تا بتواند سال ها به عنوان مصالح ساختمانی زنده بماند. لوله های مورد استفاده در اسکلت های ساختمانی با شکل پذیری خود می توانند با بارهای سنگین و بلایای طبیعی مقابله کنند.

معمولا این لوله ها در هنگام تنش کشش بیشتری پیدا می کنند. سازندگان مختلف توانستند اجزای فلزی داخل را در طول تولید تغییر دهند. این جزء در ابتدا فقط یک پوست