ورق کرکره چیست؟

ورق کرکره چیست و چگونه ورق کرکره بخریم

ورق کرکره یک محصول فولادی صنعتی و معماری با کاربردهای متعدد است. این محصول با نام ورق گالوانیزه سينوسي نیز شناخته می شود.

این ورقها عمدتا برای اهداف سقف استفاده می شوند. این صفحات به طور معمول دارای وزن کم و استحکام بالایی هستند. علاوه بر این ، نصب آن آسان است. این ورق ها دارای الگو هستند و معمولاً الگوی موجی هستند.

ورق کرکره برای چه مواردی استفاده می شود؟

ورق کرکره برای چه مواردی استفاده می شود؟

ورق های کرکره اغلب در صنعت ساختمان استفاده می شود. از آنها می توان در دیوارها و سقف ها استفاده کرد. برخی از مکان های اصلی استفاده از این محصول عبارتند از:

  • انبارها
  • ساختمانها
  • کارخانه ها
  • گاراژها
  • استفاده نظامی
  • سوله ها
  • مخازن آب

ورق های کرکره چه مزایایی دارد؟

ورق های کرکره چه مزایایی دارد؟

خرید ورق های کرکره برای پروژه شما مزایای زیادی دارد ، از جمله:

طول عمر

اگر از این فولاد به درستی مراقبت شود می تواند بیش از 100 سال دوام بیاورد. علاوه بر این ، به مراقبت چندانی احتیاج نخواهد داشت ، مگر احتمالاً یک لایه رنگ تازه که رسیدگی به آن زمان بر نیست.

دوام

وزن کمی دارند اما بسیار قوی هستند. این فلز همچنین در شرایط مختلف آب و هوایی از مقاومت بالایی در برابر سایش برخوردار است. می تواند خیلی خوب دوام بیاورد به راحتی زنگ نمی زند و نمی پوسد. آنها همچنین ضد نشت هستند. نصب صحیح ورقها معمولاً زاویه دار است و بنابراین باید هرگونه تجمع آب را از بین ببرد.

محیطی

این ماده قابل بازیافت و پایدار است. علاوه بر این ، با گرم شدن زمین ، برای مصارف داخلی نیز مناسب است که در تابستان گرما را جذب نمی کند.

تعمیر و نگهداری کم

در مقایسه با ورق های سقف سنتی ، ورق های کرکره نیازی به توجه چندانی ندارند ، مگر اینکه هر چند وقت یک بار یک رنگ جدید وارد بازار شود.

چگونه می توان ورق های کرکره تولید کرد؟

چگونه می توان ورق های کرکره تولید کرد؟

ورق فولادی کرکره به روش سرد تولید می شوند. در این فرایند ، ورق های فلزی به صورت صاف فشرده می شوند و سپس از طریق رول تشکیل می شوند. فرآیند سينوسي کردن یا شکل گیری رول بسیار پربار و مقرون به صرفه است. همچنین می توان ورق را به طول دلخواه تولید کرد تا نیاز مشتری را برآورده کند. فرآیند سينوسي کردن به استحکام ورق فولادی کمک می کند.

 

کدام کشورها ورق کرکره تولید می کنند؟