لیست قیمت ورق رنگی و شرکت های تولید کننده

برای نمایش قیمت ورق رنگی مرتبط با هر شرکت بر روی آن کلیک کنید

قیمت ورق رنگی و ویژگی های مهم آن

رنگ کردن ورق دشوار می باشد. این سختی به این خاطر است که سطح ورق صاف و صیقلی و قرار گرفتن رنگ بر روی سطح صاف کمی سخت است همچنین خشک شدن رنگ بر روی آن نیازمند مهارت و انجام عملیات خاصی است.

قبل از هر توضیحی و تاثیر آن بر قیمت ورق باید این نکته را عنوان کرد که به دو شکل این محصول رنگ آمیزی می شود.

  • نوع اول در کارخانجات است که رنگ در کوره به صورت لایه ای و تمام اتوماتیک بر روی ورق ها پاشیده می شود.
  • نوع دوم رنگ آمیزی توسط انسان و به صورت دستی انجام می شود

تولید ورق رنگی

خط توليد ورق رنگي باید در امتداد خط گالوانيزه واقع باشد. در اين روش كلاف گالوانيزه يا كلاف نورد سرد اسكين شده به صورت پيوسته وارد بخش آماده سازي ورق مي شود. در اين قسمت ، ابتدا محلول چربي زدايي با دماي مناسب به سطح رويي و زيرين ورق ، پاشيده مي شود .

قیمت ورق رنگی | بورس آهن

سپس غلتك طراحی شده ، دو سطح ورق را برس مي زند. اين فرآيند يك بار ديگر تكرار شده و ورق پس از شستشو با آب توسط دمش هواي گرم ، كاملاً خشك مي شود .

در انتهاي اين مرحله براي بهبود مقاومت خوردگي و افزايش چسبندگي رنگ به سطح ورق ، ماده شيميايي مناسبي روي دو سطح ورق ، اعمال شده و در دماي مناسب خشك مي شود .

بعد از مراحل بالا رنگ اوليه ( پرايمر ) از جنس پلي استر و رنگ Back coat به ترتيب روي سطح بالايي و زيرين ورق اعمال و جهت پخت رنگ ، ورق رنگي وارد کوره مي شود.

در صورت  در خواست مشتری  با استفاده از رنگ هاي پلاستيسول با ضخامت بالا ( 200 ميكرون ) بر سطح رويي ورق مي توان با تجهيزي به نامEmbosser كه بعد از كوره پخت رنگ نهايي واقع است بافت هاي سطحي خاص ، مشابه چرمي شكل ، كتاني ، گرانيتي و … ايجاد نمود.

ورق رنگی تولید شده داراي مقاومت خوردگي بالا و شکل پذيري عالي مي باشد . در مرحله بعد ، محصول توسط كنترل كيفي به صورت دقيق بررسي شده و براي جلوگيري از آسيب ديدن رنگ ، لايه اي از جنس پلي اتيلن يا پلي پروپيلن روي سطح ورق چسبانيده و ورق پس از بسته بندي به بازار مصرف عرضه مي گردد.

نمایش بیشتر