دولت آنگولا امیدوار است طی سه سال آینده تولید نفت خود را در 1.3 میلیون بشکه در روز تثبیت کند ، اما این امر می تواند به دلیل عدم وجود پروژه های بزرگ در خط لوله بسیار دشوار باشد ، زیرا میدانهای کلیدی آن همچنان در حال بلوغ و کاهش هستند. منابع صنعتی و تحلیلگران گفتند.آ

نگولا ، که تا اواخر سال 2020 دومین تولیدکننده بزرگ نفت آفریقا بود ، در ماه های اخیر میزان تولید آن به پایین ترین سطح خود در 17 سال اخیر رسیده است و کمی کمتر از 1.10 میلیون بشکه در روز بوده است.
عضو اوپک نتوانسته است کاهش شدید تولید نفت خود را در پنج سال گذشته به دلیل مشکلات فنی و عملیاتی در برخی از میادین ، که با عدم سرمایه گذاری و مشوق های بالادستی تشدید شده است ، کنترل کند. بر اساس برآوردهای S&P Global Platts ، آنگولا در سال 2017 به طور متوسط 1.65 میلیون بشکه در روز پمپاژ کرده است.

در 6 آگوست ، شورای مشورتی وزارت منابع معدنی ، نفت و گاز آنگولا جلسه ای را برگزار کرد که در آن اهداف دولت برای افزایش سرمایه گذاری در بخش نفت و گاز کشور را مورد بحث و بررسی قرار داد. افزایش فعالیت های اکتشافی و حفاری در ماه های اخیر
به گفته وی ، تعداد دکل های مورد استفاده در سال 2021 نسبت به سه دکل در سال گذشته به 8 دکل افزایش یافته است و این وزارتخانه امیدوار است تا پایان سال 2022 ، 6 دکل دیگر اضافه کند.

این وزارتخانه در بیانیه ای در 9 آگوست گفت: “پیش بینی می شود در سالهای بعد افزایش تدریجی رخ دهد ، که به ثبات سطح تولید در سه سال آینده در حدود 1.300.000 بشکه در روز می انجامد.”
شرکت های اصلی انرژی مانند Eni ، BP ، TotalEnergies و ExxonMobil از اواخر سال 2020 کار بالادستی خود را در این کشور آفریقای غربی از سر گرفته اند.

ریباند جزئی

برخی انتظارات وجود دارد که افزایش فعالیت ها می تواند منجر به جهش کوچکی در تولید نفت آنگولا در 12 ماه آینده شود. این نیز به دلیل راه اندازی اخیر پروژه نفتی TotalEnergies ‘Zinia Phase 2 در بلوک 17 همراه با برخی دیگر از اکتشافات اخیر است.
نیک برانسون ، مدیر Gondwana Risk و مشارکت کننده در جلسه آنگولا ، با این حال ، انتظار می رود به دلیل برخی اکتشافات اخیر ، در محصول آنگولا جهش جزئی ایجاد شود.
وی افزود: “در اواخر سال جاری میلادی زمینه برای بازگشت جزئی وجود دارد زیرا تولید در مرحله دوم Zinia توتال در حال افزایش است ، در حالی که پروژه BP’s Platina و کشف Eni’s Cuica قرار است [به زودی] تولید را افزایش دهند.”
انتظار می رود که تولید از پروژه آبهای عمیق فاز 2 Zinia تا اواسط سال 2022 به 40،000 بشکه در روز برسد و به درجه صادرات پازفلور برسد. به گفته منابع صنعتی ، پروژه پلاتینای 30 هزار بشکه در روز BP و کشف کوئیکا 10000 بشکه در روز می تواند آنلاین شود.
اما S&P Global Platts Analytics انتظار دارد تولید آنگولا به دلیل فقدان استارتاپ های جدید پروژه کاهش بیشتری پیدا کند و انتظار می رود که میانگین آن به زیر سطوح 2019-20 برسد.
در یادداشت اخیر آمده است: “میزان تولید به طور متوسط 1.2 میلیون بشکه در روز در نیمه نخست سال 2021 ، به طور مداوم کمتر از سهمیه اوپک است.”
S&P Global Platts Analytics انتظار دارد آنگولا امسال 1.1 میلیون تا 1.2 میلیون بشکه در روز پمپاژ کند.
در ماه جولای ، آنگولا متعهد شده بود که بر اساس توافق اخیر اوپک پلاس ، تولید خود را در سطح 1.319 میلیون بشکه در روز نگه دارد.
این کشور که به طور معمول نفت خام سنگین اما شیرین تولید می کند ، به طور سنتی یکی از برترین تامین کنندگان چین بوده است. اما زمینه های کلیدی مانند Cabinda ، Dalia ، Girassol ، Hungo ، Kissanje ، Pazflor و Plutonio همه به طور همزمان بالغ شده اند.

تعمیرات اساسی Sonangol

یکی دیگر از اولویت های دولت بازسازی کامل شرکت نفتی دولتی Sonangol است که چند سال سخت را تحمل کرده است.
Diamantino Azevedo ، وزیر منابع معدنی ، نفت و گاز آنگولا در جلسه 6 آگوست گفت که هنوز نیاز به “تنظیم مجدد و بازتعریف نقش Sonangol” از طریق فرآیند بازسازی وجود دارد.
Sonangol “استراتژی اکتشاف و تولید خود را برای دوره 2020-2027 ، با تمرکز بر افزایش فعالیت اکتشافی هیدروکربن و پیروی از برنامه عملیاتی و سرمایه گذاری برای افزایش تولید بهره برداری تا سطح 10 درصد تولید ملی متمرکز کرده است.” به آزودو
تعمیرات اساسی به دلیل وسعت زیاد Sonangol که دارای زیرمجموعه های خارج از بخش نفت است و صنایع مختلفی مانند رسانه ، سرگرمی ، هوانوردی ، فناوری و امور مالی را شامل می شود ، حدود سه سال به طول انجامیده است.
دولت