میلگرد برای چه مواردی استفاده می شود؟

  1. تامین مقاومت بتن
  2. امکان استفاده نازک تر از بتن
  3. جلوگیری از ترک خوردگی
  4. ارائه طول عمر
  5. ارائه راه حل های مقرون به صرفه

هر سازه ای باید یکپارچگی ساختاری خود را نشان دهد تا بتواند برای مدت طولانی دوام بیاورد. سازه هایی که با مصالح نامرغوب ساخته شده اند، نه تنها می توانند در معرض آسیب های مکرر و خوردگی قرار گیرند، بلکه ممکن است آسیب های بالقوه ای برای ساکنان آن ایجاد کنند.

به همین دلیل است که بخش‌های صنعتی و ساختمانی در سرتاسر جهان به استفاده از محصولات فولادی تولیدی روی آورده‌اند تا لایه‌ای از حفاظت و دوام را فراهم کنند. آنها از استفاده از میلگرد یا میلگرد های فولادی تقویت کننده برای ایجاد ساختار برای ساختمان های بتنی و بنایی استفاده کرده اند.

اگر به فکر استفاده از میلگردها در شرکت های ساختمانی خود هستید، به نفع شماست که خود را با اطلاعاتی در مورد خواصی که آن را برای بسیاری از تلاش ها مفید می کند، مجهز کنید.

تامین مقاومت بتن

در حالی که بتن ریخته شده به خودی خود یک ماده پایدار است، باید از طریق استفاده از مواد دیگر سطح پایداری بیشتری داشته باشد. هدف از این کار تولید یک سازه بتنی مانند یک ستون یا یک دیوار است که به اندازه کافی پایدار باشد تا در برابر فشار زیاد مقاومت کند.

با ادغام میلگرد، هر قسمت از یک ستون بتنی به دلیل تکیه گاه اضافه شده، به طور کامل تثبیت می شود. میلگرد فولادی که با خواص مطلوب فولاد ترکیب شده است، به دلیل افزایش استحکام کششی می تواند سطح حفاظت بیشتری را ارائه دهد.

استحکام کششی به سادگی به معیاری اشاره دارد که چقدر فولاد می تواند تحت تنش یا فشار قبل از شروع ترک ها یا قبل از شکستن قرار گیرد. با در نظر گرفتن این موضوع، استحکام بتن ریخته شده و میلگرد با هم برای رسیدن به این نتیجه کار می کنند.

امکان استفاده نازک تر از بتن

مردی که مجموعه ای از میلگرد در دست دارد | میلگرد فولادی

برای سازه های بزرگتر استفاده از مقادیر بیشتر بتن کاملاً طبیعی است، به خصوص اگر این غالب ترین نوع مصالح ساختمانی در حال استفاده باشد. با این حال، همه تلاش ها نیاز به استفاده از چنین مقادیری ندارند.

برای مثال، پروژه های جزئی، مانند ساخت راهروها یا کف گاراژها ممکن است با استفاده از حجم زیاد بتن از بین برود. این نوع پروژه ها در عوض می توانند به دنبال مواد جایگزینی باشند که همچنان همان سطح حمایت و قدرت را برای پروژه فراهم می کند.

افزودن میلگردهای تقویت کننده می تواند به کاهش استفاده از بتن ریخته شده کمک کند. این نه تنها یک انتخاب عملی در نظر گرفته می شود، بلکه یک تصمیم مبتنی بر زیبایی شناسی نیز می باشد. با استفاده از میلگرد، مسیر ورودی شما کمتر حجیم و پایدارتر به نظر می رسد.

جلوگیری از ترک خوردگی

همانطور که قبلا ذکر شد، میلگردهای تقویت شده به ستون های بتنی – به عنوان مثال – به منظور بهبود یکپارچگی ساختاری اضافه می شوند. پس از مدتی، تصور اینکه این ستون ها در معرض انواع مختلفی از قرار گرفتن در معرض عناصر مرتبط با آب و هوا مانند باران یا تغییرات شدید دما باشند، دشوار نخواهد بود.

میلگرد توانایی بتن ریخته شده در مقاومت در برابر این عناصر و سایر تغییرات شدید را افزایش می دهد. ساختمان ها از نظر سازه ای در هر مکانی اهمیت قابل توجهی دارند تا شکل و فرم خود را حفظ کنند و همچنین از خطرات و خطرات ایمنی بالقوه جلوگیری کنند.

در صورت استفاده از مصالح ساختمانی با کیفیت پایین، تمایل به ترک و سایر انواع آسیب های بالقوه عمده وجود خواهد داشت. این را با عدم وجود میلگرد ترکیب کنید، پس ساختمان اساساً یک فاجعه است که در انتظار وقوع است.

ارائه طول عمر

عکس پشته میلگرد | میلگرد فولادی

ناگفته نماند که میلگردها معمولاً هر نوع