کاربردهای مختلف ورق گالوانیزه چیست؟

  1. ساخت و ساز
  2. اتصالات فلزی
  3. لوازم آشپزخانه و منزل
  4. قطعات خودرو

فولاد ضد زنگ به عنوان یکی از مفیدترین فلزات در جهان، و کاربردهای آن بسته به کاربرد مورد نظر، تحت انواع فرآیندهای ساخت فلز قرار می گیرد.

خواص این نوع فلز بسیار مطلوب است که آن را به یکی از پرکاربردترین فلزات موجود در بازار نیز تبدیل می کند. بسته به صنعت، فولاد ضد زنگ ممکن است به شکل لوله، اتصالات و موارد مشابه، متناسب با یک فرآیند تولید خاص باشد.

به عنوان مثال، هنگامی که صحبت از ورق فلزی گالوانیزه می شود، کاربردها می تواند از وسایل تزئینی ساده تا کاربردهای عملی تر در صنعت ساخت و ساز متغیر باشد.

در حالی که انواع زیادی از فلزات وجود دارد که می توان آنها را به ورق تبدیل کرد، فولاد معمولاً رایج ترین نوع است. این سبک وزن، بسیار انعطاف پذیر است و می تواند خواص فیزیکی آن را تغییر دهد تا هر یک از ویژگی های مواد را کاهش دهد یا بهبود بخشد.

به بیان ساده، ورق گالوانیزه به فلزاتی اطلاق می شود که تحت فرآیندهای ساخت گسترده قرار گرفته اند، بنابراین می توان آنها را مسطح کرد و متعاقباً با یک لایه محافظ از فلز روی مذاب پوشانده شد. برای آشنایی بیشتر با این اپلیکیشن ها به خواندن ادامه دهید.

ساخت و ساز

ساخت و ساز با ورق فولادی گالوانیزه

همانطور که قبلا ذکر شد، ورق فلزی تحت فشار زیادی قرار می گیرند تا به شکل دلخواه در بیایند. آنها معمولاً با چنین نامی تعیین می شوند زیرا ضخامت آنها کمتر از 6 میلی متر است. هنگامی که ورق فلزی مانند فولاد تحت فرآیند گالوانیزه شدن قرار گرفته باشد، می تواند از کاربردهای مختلف ساختمانی مانند سایبان، قاب ساختمان، نرده ها، راهروهای صنعتی و موارد مشابه بهره مند شود.

برای ارائه یک مثال ملموس تر، می توان به نحوه اعمال ورق فولادی روی سایبان ها نگاه کرد. هدف اصلی سایبان ایجاد سایه و محافظت در برابر نور خورشید و سایر انواع قرار گرفتن در معرض عناصر است.

استفاده از ورق‌ فولادی گالوانیزه در سایبان‌ها انتخاب هوشمندانه‌ای است زیرا خواص آن به منظور تولید یک ماده بسیار محافظ که می‌تواند سطوح بالایی از خوردگی را تحمل کند، دستکاری شده است.

ورق آهنی که در کنار سایبان های مختلف دیگر ساخته شده اند در مقایسه با سایر انواع سایبان با چگالی کم مانند پارچه دوام بیشتری دارند.

از سوی دیگر، ورق فولادی گالوانیزه را می توان به گونه ای شکل داد که بتوان آن ها را به عنوان پانل های حصار نصب کرد. مواد سبک وزن آن انجام پروژه های حصارکشی را آسان تر می کند.

علاوه بر این، این نوع ماده می تواند در برابر فشار یا هر نوع هوازدگی که می تواند ظاهر آن را کاهش دهد مقاومت کند.

اتصالات فلزی

ورق فولادی گالوانیزه را می توان همراه با انواع دیگر اتصالات فلزی مانند میخ، مهره و پیچ و مهره نیز اعمال کرد. این نوع کاربردها معمولاً به منظور افزودن یک لایه دیگر پشتیبانی به انواع مختلف وسایل فلزی استفاده می شوند.

وقتی صحبت از مبلمان مبتنی بر فولاد ضد زنگ می شود، این کاربرد خاص بیشتر مشهود است. اگرچه این ماده به خودی خود از قبل بادوام، پایدار و دارای خواصی است که می تواند از اکسیداسیون جلوگیری کند، اتصالات ورق فولادی می توانند پشتیبانی بیشتری ارائه دهند.

آنها را می توان هنگام اتصال پایه های میز به یکدیگر، به عنوان مثال، در کل فرآیند مونتاژ مبلمان فولاد ضد زنگ استفاده کرد. این تلاش به دلیل ویژگی های سبک وزن ورق فلزی فولاد ضد زنگ که می تواند به شکل دلخواه دستکاری شود، اصلاً دشوار نیست.

در کاربرد دیگری، از ورق فولادی ضد زنگ نیز می توان برای پشتیبانی بیشتر از نردبان ها استفاده کرد – خواه آنها در فولاد ضد زنگ ساخته شوند یا صرفاً از مواد چوبی. اتصالات فلزی مانند پیچ‌ها و پیچ‌ها م