کاربردهای متفاوت پروفیل چیست؟

  1. ستون ها
  2. نرده
  3. در های ورودی
  4. نرده
  5. تقسیم کننده های تزئینی

بسیاری از صنایع به مزایای پروفیل به دلیل تطبیق پذیری آن اهمیت می دهند. مانند بسیاری از محصولات فلزی، مانند پروفیل با ارزش ثابت شده اند که عمدتاً به عملکرد، دوام و ماندگاری طولانی آنها نسبت داده می شود.

جای تعجب نیست که استفاده از پروفیل بسیار گسترده است – از ستون های معماری ساده گرفته تا طرح های پیچیده تر، مانند جداکننده های تزئینی یا دروازه های فلزی مدرن.

قبل از پرداختن به کاربردهای آن، مهم است که بدانید پروفیل چیست و چگونه تولید می شوند. مانند بسیاری از محصولات فلزی، این لوله ها از یک ورق سیاه از پیش ساخته شده باز می شوند که از یک سری ماشین ها، قالب ها یا ترمزهای فشاری عبور می کند. این فرآیند را می توان در دمای اتاق یا با استفاده از گرمای خارجی انجام داد که به ترتیب به نام های شکل دهی سرد و شکل دهی گرم نیز شناخته می شود.

پروفیل به دلیل جوش داخلی می توانند ظاهر مقطعی خود را نشان دهند. قبل از توزیع، می توان کارهای نهایی را به شکل جوشکاری، پردازش ثانویه و سایر تکنیک های پس از ساخت انجام داد. برای کسب اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه کنید.

ستون ها

پروفیل یا قوطی ، محصولات سازه ای فولادی یا فلزی هستند که می توان از آنها برای تشکیل شبکه ای از ستون های ساختمانی استفاده کرد از جمله قوطی 14 . این یکی از مناسب ترین کاربردهای آن است زیرا پروفیل قادر به تحمل بارهای مختلف با وجود تنوع مواد هستند.

برخلاف تصور رایج، شکل توخالی پروفیل همچنان قادر به تحمل چنین بارهایی است. حتی ممکن است بیشتر از سایر مصالح ساختمانی مشابه که شکل توپر دارند، ترجیح داده شود، در درجه اول به دلیل سبک بودن لوله. این نسبت مقاومت به وزن بسیار خوبی را برای لوله ها فراهم می کند که با بتن خالص، چوب یا PVC رقابت می کند.

اگرچه پروفیل را می توان به تنهایی به عنوان سازه های ستون تمام عیار راه اندازی کرد، اما می توان آنها را با بتن ترکیب کرد تا سازه را تقویت کرده و مقاومت کششی را بهبود بخشد. از آنجایی که بتن یک ماده نیمه شکننده است، افزودن پروفیل فلزی آن را قادر می سازد تا اثرات فیزیکی را بهتر تحمل کند و همچنین هزینه های ساخت و ساز را کاهش دهد.

 

حصار و نرده

پروفیل

پروفیل نیز برای سازه های حصار کشی ایده آل هستند، چه مسکونی و چه کشاورزی. برای کشاورزی، حصار پروفیل می تواند یک محوطه امن برای نگهداری و محافظت از تجهیزات مزرعه، ماشین آلات، برداشت ها و دام ها فراهم کند.

در خانه های مسکونی مدرن، پروفیل یک گزینه مصالح ساختمانی مناسب برای حیاط خلوت، فضاهای مجزا و حتی مناطق باغ است. پروفیل قابل ماشین‌کاری را می‌توان در اندازه‌های مختلف شکل داد و برش داد تا ساختار حصاری بسازد که ترجیحات فردی را برآورده کند.

در مقایسه با سایر مواد نرده، پروفیل کاربردی تر هستند زیرا زنگ نمی زنند. این امر به ویژه در مورد فولاد گالوانیزه یا پروفیل پوشش داده شده که باعث افزایش محافظتی برای سطح مواد می شود صادق است.

هنگامی که به عنوان بخشی از یک ساختار حصار استفاده می شود، پروفیل با هم یک مانع منسجم را تشکیل می دهند که محافظت زیادی از سایت یا ساختمان ارائه می دهد.

در های ورودی

به طور مشابه، پروفیل گزینه مناسبی برای در های ورودی مسکونی است. صاحبان خانه هایی که به دنبال تکمیل خانه فوق مدرن یا امروزی خود هستند، قطعاً جذابیت و ظاهری را که پروفیل براق ارائه می دهد، می خواهند.

به طور کلی، هر در مسکونی امنیت ملک را بهبود می بخشد، اما پروفیل با افزودن یک عنصر طراحی، این را افزایش می دهد. به عنوان مثال، پروفیل شکل سرد بسیار انعطاف پذیر و چکش خوار هستند و به آنها اجازه می دهد در طرح های مختلف اصلاح شوند. آنها همچنین می توانند با سایر راه حل های مدرن خانگی مانند درب بازکن های اتوماتیک، گردان های چرخشی (برای ساختمان های تجاری) و حتی کنترل دسترسی نیز مجهز شوند.

نرده

تصویر سه بعدی از پروفیل که در یک جداره شمع انباشته شده اند

یکی دیگر از کاربردهای ساختاری پروفیل، نرده هایی است که تقریباً در هر نوع ساختمانی یافت می شود. در حالی که طرح‌های اولیه نرده‌های پروفیل رایج هستند، ارائه طرح‌های دیگر مانند صنعتگر، نرده اره‌شده، پنکه یا آفتاب‌زدگی نیز با این مواد امکان‌پذیر است.

سازه های مختلف ساختمان از نرده های فلزی بهره مند خواهند شد. به عنوان مثال، در صنعت لجستیک، نرده ها می توانند به گزینه ای کم هزینه برای نیم طبقه های بدون ستون ساخته شده برای افزایش فضای ذخیره سازی و ارزش انبار تبدیل شوند.

این در حالی است که کارخانه های تولیدی نیز سالهاست که از نرده های پروفیل استفاده می کنند. آنها مقرون به صرفه هستند، به راحتی تنظیم می شوند، و به طور گسترده توسط تامین کنندگان فولاد، در کنار سایر محصولات فلزی مفید، تولید می شوند.

تقسیم کننده های تزئینی

تقسیم‌کننده‌های معمولی یا پارتیشن‌های دیواری عمدتاً به عنوان تزئینات نصب می‌شوند، اما چند عملکرد کلیدی نیز دارند. برای مثال، تقسیم‌کننده‌های پروفیل خوش‌ساخت، به جداسازی فضاها در داخل ساختمان معین کمک می‌کنند. آنها همچنین با سایر عناصر مانند روکش فلزی دیوار، سقف یا سقف های صنعتی به خوبی تکمیل می شوند.

اگر در حال برنامه ریزی برای ایجاد جداکننده برای فضای خود هستید، نمی توانید با انتخاب پروفیل به جای چوب یا مواد مصنوعی اشتباه کنید.

تقسیم‌کننده‌های فلزی در محیط‌های شدید، خواه رطوبت بیش از حد یا گرما، به‌خوبی خوب نگه می‌دارند. علاوه بر این، آنها فقط باید یک بار پوشش داده شوند – یا با روی، پوشش پودری یا سندبلاست – بدون نیاز به تعمیر و نگهداری. این را با تقسیم کننده های چوبی مقایسه کنید که نگهداری آنها گران است و ممکن است هر از گاهی نیاز به رنگ آمیزی داشته باشند.

خلاصه

در این راهنمای مختصر، شما با کاربردهای متعدد پروفیل و نحوه تبدیل مزایای آنها به کاربردهای ساختاری، کاربردی و تزئینی آشنا شده اید. می‌توانید لوله‌های فولادی را تقریباً در هر ساختاری پیدا کنید – از سیستم نرده‌های پایه و مدولار گرفته تا تقسیم‌کننده‌های پیچیده و پیچیده.

جهت دریافت قیمت پروفیل، قیمت قوطی 14 و دریافت قیمت ورق سیاه با کارشناسان بورس آهن تماس بگیرید