ما در مکان های بیشمار و در سازه های مختلف ، کوچک و بزرگ با بتن روبرو می شویم. بخصوص سختی بتن ، قیمت نسبتاً پایین و دوام آن را به مصالح ساختمانی محبوب تبدیل کرده است.

با این حال ، در برخی موارد ممکن است پیش آید که بتن به تنهایی نمی تواند نیروهای کافی را در صورت ضرورت تشخیص دهد. خوشبختانه در چنین مواردی راه حل های مختلفی مانند تقویت بتن وجود دارد. در اینجا آرماتوربندی در بتن اعمال می شود که مقاومت بیشتری را برای بتن فراهم می کند. برای آشنایی بیشتر با این موضوع ، در زیر سه حقیقت جالب در مورد میلگرد را مورد بحث قرار می دهیم.

1. میلگرد

بتن ، فولاد تقویت کننده و بتن مسلح ؛ بسیاری از اصطلاحات مختلف در مورد بتن وجود دارد و اغلب آنها معنی دیگری دارند. بتن مواد اولیه مورد استفاده است. متعاقباً تقویت را می توان با میلگرد به شکل میله ، مش یا قفس های پیش ساخته اعمال کرد که به آن میلگرد یا فولاد تقویت کننده می گویند.

مش و قفس ها توسط میله های جوشکاری به هم ساخته می شوند. مهم این است که فولاد آرماتور دارای قطر مناسب و مطابق با استانداردهای تعیین شده باشد.

3 حقیقت جالب در مورد میلگرد

2. عملکرد میله تقویت کننده

دلیل اینکه آرماتور باید قطر و اندازه مناسب داشته باشد از عملکرد میلگرد ناشی می شود عملکرد میلگرد به کیفت آن و در نتیجه قیمت میلگرد بستگی دارد.

بتن خود نیروهای فشاری را که یک ساختمان اعمال می کند جذب می کند. تقویت بتن تضمین می کند که نیروهای کششی به اندازه کافی جذب می شوند.

الزامات قانونی برای دستورالعمل های دقیق تنظیم شده است که همه باید در کار ساختمانی رعایت کنند. با ارائه این شرایط به بتن ، می توان تضمین کرد که بتن دارای مقاومت کافی در برابر نیروهای مختلف کششی است. این همچنین پایداری را تضمین می کند.

3. تاریخچه

استفاده از بتن چیزی در قرن های گذشته نیست. حتی رومیان از مصالح ساختمانی مشابه در زمان خود استفاده می کردند. از آنجا که آنها در آن زمان امکانات تقویت با میلگرد را نداشتند ، رومی ها سعی کردند بتن را با استحکام بیشتری برای کاهش نیروهای کششی به روش های دیگر تهیه کنند.

این تا حدی با ساخت سازه های طاق به دست آمد. به این ترتیب ، رومیان مدتها پیش موفق به تکمیل ساختارهای عظیم و معجزه آسا شده بودند.

همانطور که می بینید ، بتن و میلگرد مخصوصاً چیزهای زیادی برای ارائه دارد. اگر به دنبال یک شریک حرفه ای هستید که بتواند میلگرد و فولاد تقویت کننده را در اختیار شما قرار دهد ، پس به مکان مناسب آمده اید. ما با هر گونه راهنمایی کمک خواهیم کرد و بررسی خواهیم کرد که چه کاری می توانیم برای شما انجام دهیم. بورس آهن آلات اصفهان ارائه کننده اواع میلگرد بصورت عمده و جزیی می باشد