میلگرد یک ماده اصلی برای ساخت و ساز است که تقریباً هر ساختار بتن در جهان را تقویت می کند. به سختی می توانید محلی پیدا کنید که دسته ای از این میله های فلزی در آن قرار نداشته باشد و قبل از ریختن بتن ، آنها دائماً برش ، گره خورده و تقویت میشوند. همانطور که انتظار می رود، دانش زیادی برای انتخاب میله های تقویت کننده (میلگرد) مناسب برای پروژه وجود دارد .

بورس آهن میداند که سوالات زیادی در این باره وجود دارد بنابراین، در اینجا به چهار سوال متداول در صنعت پاسخ داده میشود.

انواع مختلف میلگرد کدامند؟

میلگرد دارای طول و قطر متنوعی است و برای تقویت سازه های بتونی جامد و جاده ها طراحی شده انست. گرچه مهم هست بدانید به چه اندازه میلگرد نیاز دارید ، اما انتخاب نوع مناسب میلگرد نیز به همان اندازه مهم است. گزینه ها عبارتند از : فولاد کربن اروپایی ، روکش اپوکسی ، گالوانیزه ، پلیمر تقویت شده با الیاف شیشه و فولاد ضد زنگ.

علائم میلگرد به چه معناست؟

هر میله در یک محموله با مارک های جداگانه تولید می شود که به طور معمول در نزدیکی انتهای میله مانند یک کد یافت می شود. ، این نشانه های خاص سیستمی از اطلاعات مفید را ارائه می دهند.

اولین حرف یا نماد ، شرکت تولیدی را مشخص می کند ، اندازه میله آن دنبال می آید ، و مارک سوم نوع فولاد تقویت کننده را مشخص می کند ، معمولاً به شکل “S” (برای فولاد کربن) یا “W” (برای آلیاژ کم( فولاد). علامت درجه بندی آخرین است و مقاومت کششی میله را بر حسب پوند بر اینچ مربع نشان می دهد.

آیا می توان از میلگرد زنگ زده ای که مدتی در انبار بوده استفاده کنم؟

معمولاً می توانید از هر میلگردی که در سایت شغلی شما نشسته است استفاده کنید ، اما اگر علائم زنگ زدگی را نشان می دهد باید احتیاط کنید. گل و لای، روغن، زنگ زدگی و آلودگی می توانند به سطح میله ها وارد شده و بر مقاومت پیوندی که میله با بتن دارد تأثیر بگذارد، که می تواند منجر به ساختاری نازک یا ناپایدار شود. مقدار کمی از زنگ زدگی می تواند پیوند را قوی تر کند، اما اگر وزن میله به دلیل مقدار زنگ تغییر کرده است، بهتر است آن میله را دور بریزید و از آن میله ای استفاده کنید که به خطر نیفتاده است. همیشه گل و لای، روغن و چربی را تمیز کنید، زیرا آنها می توانند روی پیوند تأثیر منفی بگذارند.

برای کار با میلگرد به چه ابزاری نیاز دارم؟

داشتن ابزارهای مناسب می تواند کار شما را بسیار آسان کند. اگر انبار تجهیزات ندارید، می خواهید برخی از قطعات اصلی را از جمله برش میلگرد، خم کن میلگرد و طبقه میلگرد تهیه کنید. همه این ابزارها به شما این امکان را می دهند تا به طور موثر با میلگرد کار کنید و قبل از ریختن بتن اشتباهات را برطرف کنید. با داشتن ابزارهای بی سیم و مجهز به باتری مناسب برای کارگران ، می توانید مطمئن باشید که هر پروژه ای به موقع انجام می شود.

بورس آهن اصفهان قیمت میلگرد را در