با ورق فلزی پانچ شده چه طرح هایی را باید امتحان کرد؟

  1. الگوهای شبکه ای
  2. الگوی لانه زنبوری
  3. الگوی مش
  4. الگوی شبدر برگ

فلزات پانچ شده بیشتر در محیط های مسکونی و تجاری دیده می شوند. ویژگی های جذاب آنها را به یک افزودنی برای هر ساختمان تبدیل می کند ، زیرا برای کاربردهای ساختاری و تزئینی ایده آل است.

وقتی نمای ساختمان خود را در نظر می گیرید ، به خاطر داشته باشید که طرح های زیادی وجود دارد که می توانید با ورق های فلزی پانچ شده امتحان کنید.

ورق فلزی پانچ شده راهی موثر برای افزودن عمق ، شخصیت و بافت به ساختمان شما هستند. از طرح های یکنواخت و نامتقارن ، سقف ها و پارتیشن ها و حتی فرم های سه بعدی-امکان طراحی با ورق های فلزی پانچ شده بی پایان است.

ورق های فلزی پانچ شده چیست؟

آنها صفحاتی از ورق فلزی هستند که سوراخ هایی با شکل خاصی ایجاد کرده اند ، که در الگویی با اندازه های یکسان یا متفاوت قرار گرفته اند.

الگوی تکراری ورق فلزی وقتی از دور مشاهده می شود ، ظاهری مشبک ایجاد می کند. طرح الگوهای سوراخ می تواند متقارن و استاندارد یا سفارشی باشد.

سوراخ های استاندارد معمولاً مربع یا دایره هستند و معمولاً شکل یکنواختی دارند. هرچه سوراخ ها بزرگتر باشند ، ورق فلز باید ضخیم تر باشد.

برای اشکال سفارشی ، اینها می توانند الماسی ، مستطیل ، پنج ضلعی ، شش ضلعی و موارد دیگر باشند. ورق های سفارشی همچنین می توانند الگو و اندازه این اشکال را تغییر دهند. این الگوها یک روش منحصر به فرد برای کنترل اثرات محیطی – نور ، گرما ، جریان هوا و حتی آکوستیک است.

الگوهای شبکه ای

الگوهای شبکه ای ورق فلزی پانچ شده

الگوی شبکه ای از سوراخ های مربع یکنواخت تشکیل شده است. آنها ظاهر بصری ثابتی را ارائه می دهند ، و آنها را به گزینه ای مناسب برای راه پله ، کفپوش راهرو ، بالابرها و نرده ها تبدیل می کند.

هنگامی که با چندین لایه اعمال می شود ، می توانید ورق را متراکم تر نشان دهید – برای آویزان کردن راهروها یا راه پله ها مفید است. علاوه بر این ، الگوی شبکه بافت بیشتری به مواد می بخشد و مقاومت بهتری در برابر لغزش نشان می دهد.

گذشته از اشکال استاندارد مسطح یا مستطیل آن ، می توانید از طرح الگوی شبکه به شیوه های هنری تری نیز استفاده کنید. یک مثال این است که ورق را خم کرده شکل آن طرح هایی مانند موج را تداعی می کند که از نظر بصری برای چشم جذاب هستند.

الگوی لانه زنبوری

الگوی لانه زنبوری ورق فلزی پانچ شده

الگوی لانه زنبوری از سوراخ های شش ضلعی تشکیل شده است که در یک طرح تکراری سوراخ شده اند. ظاهر شش ضلعی الگوی منظمی را در هر سطحی ایجاد می کند. همچنین این طرح همه کاره است که می تواند برای سطوح داخلی و خارجی استفاده شود.

ورق های فلزی با طرح لانه زنبوری را می توان در تمام دیوار کشید یا در قطعات کوچکتر مانند پارتیشن و حصار استفاده کرد. اگر در محیط داخلی استفاده شوند ، به دیوارهای برجسته ای تبدیل می شوند که جذابیت بصری به طراحی داخلی شما می بخشد.

آنها همچنین در ایجاد بازی نور و سایه در داخل خانه مثر هستند. این کار با قرار دادن آنها به صورت استراتژیک در سراسر اتاق انجام می شود تا نور خورشید از طریق آنها حرکت کند و الگوهای سایه جدیدی را روی سطوح داخلی ایجاد کند.

الگوی عسلی برای دکوراسیون و مبلمان نیز استفاده می شود. مواردی مانند چراغ های آویز را می توان در این الگو قرار داد تا جلوه ای صنعتی به فضای داخلی شما ببخشد. همچنین می توانید از طرح با اندازه های مختلف برش لانه زنبوری استفاده کنید.

الگوی مش

الگوی مش ورق فلزی پانچ شده

الگوهای مش از سوراخ های کوچکی تشکیل شده اند که محکم در کنار هم قرار گرفته اند تا بر جزئیات خوب تأکید کنند. آنها بافت بصری زیادی دارند و می توانند برای بیننده بسیار متراکم به نظر برسند.

الگوی مش برای تنظیم نور خورشید و گرما در فضاهای بیرونی و ایجاد حریم خصوصی هنگام استفاده در محیط عالی است.

یکی از راه های استفاده از این الگو در طراحی معماری این است که سقف یا سایبان بر روی دیوارهای بیرونی ساختمان خود ایجاد کنید. خم کردن این ورق فلزی پانچ شده به پوسته های سایبان می تواند مناطق سایه دار بزرگی در اطراف ساختمان شما ایجاد کند.

همچنین نمای پویایی را برای دیوارهای خارجی ایجاد می کند.

راه دیگر این کار طراحی اشکال شاتر مانند در اطراف پنجره های ساختمان شماست. اینها تصویر کرکره های پنجره باز را تقلید می کنند و می توانند نور را به روشهای جالب به بیرون منعکس کنند.

زوایای مختلف این پانل های فلزی پانچ شده نیز به تنظیم میزان ورود نور از طریق پنجره های ساختمان شما کمک می کند ، در حالی که هنوز سایه ای به قسمت بیرونی زیر می دهد.

الگوی پنج ضلعی

یک الگوی پنج ضلعی می تواند شبیه الگوهای گل دیده شده روی کاشی یا منسوجات باشد. این به خوبی با سطوح بیرونی مانند صفحه نمایش دیوار ، سایبان یا حتی به عنوان یک طرح روی جعبه های کاشت مناسب است. هنگامی که در باغ ها استفاده می شود ، به خوبی با محوطه سازی مانند گل ، گیاه و درخت ترکیب می شود.

طرح های فلزی پنج ضلعی می تواند هر الگوی گل را در ساختمان یا خانه فعلی شما برجسته کند. آنها جزئیات ظریف را بدون غلبه بر عناصر طراحی موجود اضافه می کنند.

به عنوان مثال ، استفاده از الگوی پنج ضلعی به عنوان حصاری در اطراف فضای بیرونی خانه می تواند منطقه را محاصره کند بدون این که به آن احساس جعبه بیش از حد کند. همچنین قاب بندی ظریفی برای هر گونه شاخ و برگ در اطراف منطقه فراهم می کند.

کلید برنده

ورق های فلزی پانچ شده راهی منحصر به فرد برای طراحی فضاهای داخلی و خارجی شما هستند.

آنها ترکیبی ارزشمند از کاربردی و زیبایی شناسی ارائه می دهند. از این ورق ها می توان به طور یکنواخت استفاده کرد یا در اشکال نامتقارن و هنری استفاده کرد. از آنجا که آنها بسیار قابل تنظیم هستند ، طرح های زیادی با ورق های فلزی پانچ شده وجود دارد که می توانید امتحان کنید.

دریافت قیمت و خرید ورق

جهت خرید ورق و دریافت راهنمای خرید ورق با  کارشناسان بورس آهن مشاوره کنید و بروزترین لیست قیمت را دریافت کنید. لیست قیمت ورق را می توانید از صفحات مربوطه دریافت کنید جهت سهولت لینک صفحات قیمت گذاری در زیر قرار داده شده است .

با توجه به اهمیت کیفیت ورق پیشنهاد می شود از مراکز و بازرگانی های معتبر خرید کنید.

“ اطمینان از محصولات و خرید مطمئن از اصول مشتری مداری بورس آهن اصفهان است”

بورس آهن اصفهان انواع ورق را در برندها و کارخانه‌های تولیدی معتبر بصورت لیست روزانه ارائه می‌کند. این فروشگاه با سابقه درخشان، خود را متعهد به مشتریان عزیز می داند. با پایبندی به سه اصل، خرید امن، آسان و ارزان موفق به ارسال آهن آلات به تمامی پروژه ها در استان ها و شهرستان های کشور عزیزمان شده است.