مزایای لوله های مارپیچ نسبت به لوله های مستطیلی چیست؟

  1. افت فشار کمتر
  2. نصب راحت تر
  3. از نظر زیبایی شناختی جذاب تر
  4. هزینه های نگهداری کمتر

لوله ها یا کانال ها از مفیدترین مواد در بسیاری از صنایع هستند. اینها عمدتاً در انتقال سیالات از یک منطقه به منطقه دیگر استفاده شده اند. به خصوص در HVAC – گرمایش، تهویه، تهویه مطبوع – صنعت، لوله ها مواد غالبی هستند که در فرآیندهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع مختلفی از اشکال لوله وجود دارد، اما مزایای لوله های مارپیچ بسیار بیشتر از لوله های مستطیلی است. اگرچه ممکن است واضح نباشد، لوله های مارپیچی در واقع از نظر نصب راحت تر هستند.

دانستن مزایای مختلفی که لوله‌های مارپیچ نسبت به لوله‌های مستطیلی دارند می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری در مورد نوع ماده استفاده شود کمک زیادی می‌کند. اگر می خواهید در مورد این مزایا بیشتر بدانید، به خواندن ادامه دهید.

افت فشار کمتر

همانطور که قبلا ذکر شد، لوله ها در هدایت، انتقال و انتقال انواع مختلف سیالات بسیار ضروری هستند. به عنوان مثال، اگر شما صاحب یک انبار با سیستم ذخیره انرژی خاص خود هستید، لوله ها برای تولید انرژی حرارتی بسیار ضروری هستند که برای مدت طولانی در سیستم ذخیره می شود.

تولید گرما متضمن تعامل پیچیده ای بین عوامل مختلف مانند فشار، دما و موارد مشابه است. مهم است که این فرآیند با درجه کمتری از افت فشار همراه باشد، به همین دلیل است که لوله مارپیچی اقتصادی تر است.

با در نظر گرفتن همه چیز، مساحت سطح لوله های مستطیلی می تواند دو برابر سطح سطح مجرای گرد باشد. با در نظر گرفتن این موضوع، لوله‌های مارپیچ یا کانال‌ها سطح کمتری دارند یا فضای کمتری برای افت فشار دارند و به آن‌ها اجازه می‌دهد انتخاب بصری‌تری باشند. به غیر از سطح، لوله های مارپیچی همچنین فاقد اتصالات طولی هستند که می تواند بیشتر از موارد نشتی جلوگیری کند.

نصب راحت تر

برنامه ریزی مهندسی

برای فضاهای تجاری و صنعتی، سیستم های لوله کشی باید کیفیت یا سهولت استفاده بیشتری داشته باشند. به این ترتیب، مزیت دیگری که لوله‌های مارپیچ نسبت به لوله‌های مستطیلی دارند این است که نصب لوله‌های مارپیچ نسبتاً راحت‌تر نسبت به لوله‌های قبلی است.

به عنوان مثال، اگر یک پیمانکار خدمات لوله کشی برای فضای تجاری یا صنعتی خود استخدام کرده اید، می خواهید آنها وظایف خود را به کارآمدترین شکل ممکن انجام دهند. مهارت های آنها به اندازه موادی است که با آنها کار می کنند.

انتخاب استفاده از لوله های مارپیچ برای سیستم شما می تواند کار را برای پیمانکاران لوله کشی بسیار آسان کند زیرا شکل مارپیچی به آنها اجازه می دهد تا مواد را بهتر حمل و جابجا کنند. در راستای مزیت اول، کاهش مساحت سطح نیز منجر به کاهش وزن ماده می شود.

لوله‌های مارپیچ را می‌توان در طول‌های طولانی‌تر در مقایسه با لوله‌های مستطیلی تولید کرد که به اتصالات بالقوه کم‌هزینه و درزگیرهای ضروری نیاز دارند که ممکن است در نصب لوله‌های مستطیلی و اتصال آنها به یکدیگر مورد نیاز باشد.

از نظر زیبایی شناختی جذاب تر

لوله های مارپیچ معمولاً برای ارائه فضای صنعتی یا تجاری شما ظاهری جذاب تر از نظر زیبایی شناسی در نظر گرفته می شوند. این به این دلیل است که به نظر می‌رسد لوله‌ها به‌طور یکپارچه در محیط با هم ترکیب می‌شوند بدون اینکه مانند انگشت شست دردناک به بیننده بچسبند.

اگرچه استفاده از لوله های مارپیچ در میان چنین فضاهایی مشهودتر است، اما می توانید آنها را در طراحی مسکونی برنامه ریزی شده خود بگنجانید. ممکن است غیر متعارف به نظر برسد، اما است