مزایای میلگرد ساده چیست؟

  1. استحکام بالا
  2. به اشکال مختلف می آید
  3. چکش خوار
  4. پرداخت سطح عالی

میلگرد ساده، محصولات فلزی ضخیم و از پیش ساخته شده ای هستند که دارای پایه دایره ای هستند. میله‌های گرد که به آن میلگرد ساده نیز گفته می‌شود، عمدتاً در کاربردهایی استفاده می‌شوند که به شفت یا میله نیاز دارند.

آنها ممکن است در قطرهای مختلف تولید شوند – از ¼ اینچ تا استوک های بزرگ و ضخامت 24 اینچی برای استفاده های سنگین تر. به همین دلیل، میلگرد ساده باید از فلز یا آلیاژ خام بادوام مانند فولاد، آلومینیوم، آهن یا تیتانیوم ساخته شوند. صنایع ممکن است به یک یا دو مورد از این فلزات وابسته باشند، با این وجود، مزایای میلگرد ساده همچنان آنها را به یکی از قوی‌ترین مواد برای دستیابی به ظرفیت‌های باربری عالی و پرداخت زیبایی تبدیل می‌کند.

برخی از مزایای میلگرد ساده عبارتند از استحکام بالا، تطبیق پذیری، چکش خواری، سطح خوب، مقاومت در برابر خوردگی و سازگاری. به عنوان مثال، میلگرد ساده فولادی به دلیل نقطه ذوب بالا برای استفاده در محیط های شریط سخت مناسب است.

استحکام بالا میلگرد ساده

میلگرد ساده فولادی  - مواد خطوط ریلی آهنی.

بسته به نوع فلز مورد استفاده در تولید میلگرد ساده، استحکام متغیر خواهد بود. همانطور که قبلا ذکر شد، فولاد یکی از مواد مورد استفاده برای هر کاربرد است که به دلیل ترکیب آن نیاز به دوام دارد.

یک میلگرد ساده فولادی با کربن بالا دارای نقطه ذوب قابل توجهی بین 1425 تا 1540 درجه سانتیگراد است. تقریباً غیر مخرب است، به ویژه در محیط های شدید دما و فشار. به عنوان مثال، هنگامی که به عنوان بخشی از سیستم تعلیق و شفت یک وسیله نقلیه خودرو استفاده می شود، میلگرد ساده کربن بالا قابل اعتماد هستند.

این به این دلیل است که آنها می توانند کیفیت را حتی زمانی که در معرض مقادیر بالایی از گرمای تولید شده به دلیل فرآیند احتراق قرار می گیرند، حفظ کنند.

میلگرد ساده اغلب در ساخت‌وساز یافت می‌شوند، جایی که از آن‌ها برای ظرفیت‌های باربری خود استفاده می‌شوند – در نظر بگیرید عرشه سقف، خرپا، ناودانی دیوار، داربست، بتن‌سازی، جوشکاری و بسیاری موارد دیگر.

میلگرد ساده در اشکال مختلف می آید

در حالی که اندازه های استانداردی برای میلگرد ساده وجود دارد، می توان آنها را در شکل ها و اندازه های مختلف متناسب با ترجیحات مشتری شکل داد. جدا از اندازه متداول دراز معمولی قطعات فلزی استوک، میله گرد ممکن است شکل یک پوک یا یک میله فلزی کوچک که سطح مقطع کوچکتری دارد نیز به خود بگیرد.

طرح های دیگری نیز ممکن است روی میلگرد ساده انجام شود. به عنوان مثال، هنگامی که به صورت سرد شکل می گیرد، تنش های داخلی کمتر شرایط عالی را برای برش و ساخت میلگرد ساده ایجاد می کند. میله گرد را می توان به منظور سازگاری با سایر اتصالات، کوپلینگ ها، اتصالات فلزی و موارد مشابه، برش، برش یا حتی مهر زد.

با توجه به اندازه های مختلف موجود برای میلگرد ساده، صنایع می توانند به دلخواه خود از آن استفاده کنند و از نگهداری کم مورد نیاز برای میله های گرد بهره ببرند.

چکش خوار میلگرد ساده

مغازه کارخانه فلز میلگرد ساده

به غیر از آلومینیوم، تیتانیوم، فولاد و آهن، چند نمونه از فلزات قابل استفاده برای میلگرد ساده عبارتند از مس، قلع و برنز. این مواد به راحتی چکش خوار هستند و به سازندگان و سازندگان اجازه می دهد تا به راحتی آنها را دستکاری کنند.

میلگرد ساده واقعاً به تجهیزات گران قیمت برای تولید نیاز ندارند، بر خلاف قطعات پرس شده که باید از طریق پرس یا حتی ماشین آلات CNC عبور کنند. در عوض، تکنیک های تولید ساده مانند غلطک و ریخته گری در تولید میلگرد ساده استفاده می شود. این امر هم برای تولیدکنندگان و هم برای مشتریان سودمند است، به ویژه زمانی که تقاضا و عرضه را برآورده می کند.

تولید کم هزینه، میلگرد ساده را به راحتی در دسترس قرار می دهد و هزینه های سربار برای ساخت خودرو، ساخت و ساز، پالایش پتروشیمی و بسیاری موارد دیگر را کاهش می دهد.

سطح عالی میلگرد ساده

میلگرد ساده همچنین می تواند با انجام یک فرآیند تکمیل فلز، سطح عالی را به نمایش بگذارد. به عنوان مثال، آبکاری می تواند با افزودن یک لایه نازک دیگر از روی، کروم، کادمیوم یا نیکل، درخشندگی یک میلگرد ساده فلزی را بهبود بخشد.

در حالی که پولیش و تمیز کردن ساده می تواند هرگونه نقص یا نقص سطحی را از بین ببرد تا بدنه ای صاف و یکدست ایجاد کند.

پرداخت فلز انواع مختلفی از سطوح را بر روی میلگرد ساده ایجاد می کند و این کار را برای کاربران نهایی که می خواهند ظاهر و همچنین عملکرد را بهبود بخشند مفید است.

به عنوان مثال، روکش روی می تواند یک لایه مقاوم در برابر خوردگی روی میلگرد ساده ایجاد کند. این برای مواد آهنی مانند فولاد و آهن گالوانیزه مفید است، زیرا لایه بندی روی از مواد در برابر خوردگی و تخریب بی مورد محافظت می کند.

خلاصه

میلگرد ساده برای چندین دهه برای تولید آسان و به راحتی در بازار در دسترس بسیاری از صنایع بوده است، هر جا که به موادی با مقاومت بالا و نگهداری کم نیاز باشد.

همانطور که گفته شد، برخی از مزایای میلگرد ساده عبارتند از استحکام، چکش خواری، تطبیق پذیری و پرداخت سطحی با کیفیت بالا. مسلماً، بسته به نوع فلزی که برای میلگرد ساده استفاده شده است، ممکن است تغییراتی در این ویژگی ها وجود داشته باشد، اما انتخاب گسترده به مشتریان این امکان را می دهد که بر اساس مزایا، بهترین را پیدا کنند.

جهت دریافت قیمت میلگرد با کارشناسان بورس آهن تماس بگیرید و بهترین قیمت میلگرد ساده و قیمت میلگرد آجدار را دریافت کنید.