انواع مختلف فرآیندهای برش فلز چیست؟

  1. برش لیزری
  2. برش اکسی سوخت یا برش شعله
  3. برش واترجت
  4. برش پلاسما

انواع مختلف فرآیندهای برش فلز متنوع تر از آن چیزی است که شما انتظار دارید. فناوری برش فلز به اشکال و اندازه های مختلف را برای استفاده های متعدد آسان کرده است. هر نتیجه ای در مقایسه با نوآوری های گذشته نرم تر و محکم تر از قبل است.

با این فرآیندهای برش می توانید محصولات فلزی را به سرعت و کارآمد دریافت کنید. بیایید نگاهی گذرا به فرآیندهای مختلفی که با آن ها روبرو خواهید شد بیاندازیم.

برش لیزری ورق

برش لیزری

بسیاری از شرکت ها به نتایج دقیق و تمیز نیاز دارند. روش‌های مرسوم زیادی وجود دارد، اما هیچ‌یک از آن‌ها نتیجه‌ای مشابه با برش لیزری ندارند.

پرتو لیزر قدرتمند کاتر برای بسیاری از کاربردها و اشکالی که نمی توانید از روش های دیگر بدست آورید استفاده می شود. حتی برش های لیزری کوچک برای مصارف خانگی برای علاقمندان در دسترس است.

بسیاری از صنایع، حتی سرگرمی، وسایل، پزشکی و غیره از این ماشین‌های بزرگ و دقیق به عنوان راهی مقرون‌به‌صرفه برای تولید سریع محصولات استفاده می‌کنند.

برش لیزری یک روش کاملاً محبوب است که سریع و دقیق است. در واقع از لیزر برای اهداف زیادی استفاده می شود. برش لیزر را می توان برای صفحات فولادی ملایم، فولاد ضد زنگ و آلومینیوم استفاده کرد. اگر نیاز به تولید یک محصول دقیق و تمیز دارید.

استفاده از برش لیزری امکان ایجاد اشکال مختلف پیچیده را فراهم می کند که معمولاً با روش های برش فلز معمولی نمی توانید به دست آورید. برش لیزری از یک پرتو نور بسیار متمرکز استفاده می کند که می تواند سطوح بالایی از گرما را تولید کند.

برش لیزری را می توان با برنامه های کامپیوتری برای ایجاد طرح های مختلف با پرداخت بسیار منظم استفاده کرد. برش لیزری به دلیل نتایج پیچیده ای که ایجاد می کند، به طور گسترده در کارهای صنایع دستی استفاده می شود.

برش اکسی سوخت یا برش شعله

برش شعله ای برش اکسیژن است که امکان برش مواد را توسط شعله گاز اکسیژن فراهم می کند. تکنیک برش oxy-fuel برای جداسازی و شکل دادن به اجزای فولادی استفاده می شود. فرآیند برش اکسی سوخت از یک مشعل استفاده می کند که به شعله گاز اکسی سوخت اجازه می دهد تا به مقدار متمرکز عبور کند.

یک حلقه بیرونی از جت ها با پیش گرم کردن سطح کمک می کند. سپس جریان اکسیژن به ناحیه ای که باید قطع شود هدایت می شود. واکنشی رخ می دهد که باعث اکسید شدن سریع فولاد می شود و با فشار گاز ماده حذف می شود. کارآمد است و می توان آن را هم به صورت دستی و هم به صورت کامپیوتری انجام داد.

برش واترجت

برش واترجت

همه فلزات را نمی توان با حرارت زیاد استفاده کرد. اگر حرارت خیلی زیاد باشد، می توانید شکل و خود مواد را به خطر بیندازید. فلزات حساس به روشی نیاز دارند که با حرارت به سطح آسیب نرساند.

برش واترجت روش عالی برای آن است. برش واترجت تأثیر طبیعت بر فلز را با سرعت بسیار بالاتری تقلید می کند. این فلز از طریق فناوری جت آب فرسایش می یابد و به راحتی امکان برش فلز را فراهم می کند.

برش واترجت هم برای مواد نرم و هم برای مواد سخت قابل استفاده است. فشار بالای جریان آب می تواند فلز را به راحتی برش دهد.

اگر قدرت یک واشر برقی و یک کاتر واترجت را مقایسه کنید، میزان قدرتی که دریافت می کنید 30 برابر بیشتر از یک واشر برقی است. مواد مختلف را می توان به طور همزمان با ضخامت حداکثر 4 اینچ برش داد.

برای کاهش آشفتگی، روش برش واترجت را می توان در زیر آب انجام داد. انجام این کار در زیر آب باعث کاهش پاشش در محل کار نیز می شود. هنگام استفاده از واترجت محتاط باشید زیرا این فناوری بسیار قدرتمند است.

برش پلاسما

روش دیگری که اخیرا برای برش فلزات توسعه یافته است، روش برش پلاسما است. از یک قوس الکتریکی استفاده می کند که از گازی که از یک دهانه منقبض بیرون می ریزد می گذرد.

گازهای مورد استفاده در برش پلاسما می تواند هوا، نیتروژن، اکسیژن و آرگون باشد. هنگامی که با الکتریسیته ترکیب می شود، پلاسما ایجاد می شود.

مشعل های برش پلاسما شامل استفاده از یک نازل مسی برای منقبض کردن جریانی از گاز است که می تواند مواد را برش دهد. همچنین می تواند شامل استفاده از اکسیژن و گاز بی اثر در سرعت های بالا باشد.

در ترکیب با الکتریسیته، یک جریان پلاسمای داغ ایجاد می‌شود تا فلز را ذوب کرده و فلز مذاب را به همان سرعت از بین ببر