کاربردهای مختلف تسمه فولادی چیست؟

  1. پشتیبانی ساختاری
  2. قالب ساختمانی
  3. لوازم خانگی
  4. آثار هنری صنعتی

تسمه فولادی یکی از متداول ترین مصالح ساختمانی مورد استفاده در جهان که قطعاً باید فولاد باشد.

انواع مختلفی از فرآیندهای ساخت فلز وجود دارد که کیفیت این فلز را افزایش می‌دهد و امکان استفاده از آن توسط صنایع مختلف را نه تنها برای پشتیبانی ساختاری بلکه به‌عنوان پیشرفت‌های اضافی برای اهداف مختلف می‌دهد.

استفاده از تسمه فولادی را نباید بدیهی انگاشت. با مواد همه کاره ای مانند فولاد، تقریباً هر کاری را می توان با آن انجام داد.

اگر می‌خواهید درباره این نوع برنامه‌های کاربردی بیشتر بدانید، به نفع شماست که به خواندن ادامه دهید.

تسمه فولادی چیست؟

این ماده به سادگی یک قطعه فولادی مسطح با یک بخش مستطیلی شامل لبه های مربع است. تسمه فولادی را می توان در اندازه های مختلف تولید کرد که این ماده را به یک راه حل مقرون به صرفه برای بسیاری از انواع کاربردها تبدیل می کند.

مانند بسیاری از محصولات حاصل از فرآیندهای فلزکاری صنعتی مانند میلگرد، لوله فولادی ، تسمه فولادی خواص مطلوب فلز را حفظ می کند. بسته به کاربرد، احتمالاً به منظور برجسته کردن یک ویژگی خاص، تحت نوعی فرآیند عملیات حرارتی قرار گرفته است.

پشتیبانی ساختاری تسمه فولادی

مردی که با فولاد کار می کند | تسمه فولادی

مانند هر نوع تلاش سازه ای که نیاز به یک حالت پشتیبانی اختصاصی دارد، فولاد اغلب یکی از اولین انتخاب ها است. سطح بالای کارایی، استحکام و کاربردی بودن این فلز باعث شده است که بتوان از آن به عنوان پشتیبان ساختاری در بسیاری از انواع محصولات استفاده کرد.

به عنوان مثال، تسمه فولادی را می توان به عنوان مهاربندی برای هر نوع چوب کاری به منظور تثبیت بیشتر آنها استفاده کرد. هنگام استفاده از میله های مسطح به این روش، بسته به ترجیح کاربر، تغییرات زیادی وجود دارد که می توان انجام داد.

تسمه فولادی که پشتیبانی نجاری را ارائه می‌دهند، کوچک‌تر هستند. گذشته از این، مواد خام فولادی که استفاده شده است احتمالاً تحت نوعی روش عملیات حرارتی به نام آنیل قرار گرفته است که شکل‌پذیری کلی فلز را افزایش می‌دهد.

تسمه فولادی که به‌عنوان مهاربند استفاده می‌شوند، می‌توانند خم شوند یا می‌توانند سوراخ‌های متعددی داشته باشند تا اتصال ناخن را امکان‌پذیر کنند.

قالب ساختمانی و تسمه فولادی

همانطور که قبلا ذکر شد، صنعت ساخت و ساز جایی است که تسمه فولادی از فرصت های بی پایانی برای کاربرد برخوردار هستند.

تسمه فولادی ممکن است به روشی مشابه عملکرد یک تسمه فولادی توخالی عمل کنند یا ممکن است در بسیاری از انواع تاسیسات ساختمانی در کنار تسمه فولادی توخالی نصب شوند.

سطح بالای تطبیق پذیری تسمه فولادی به آنها اجازه می دهد تا با ابعاد و اندازه های دلخواه در طول های مختلف برش داده شوند.

مسلماً محبوب ترین کاربرد تسمه فولادی به عنوان قالب ساختمانی برای کارهای ساختمانی پارکینگ فولادی است. در حالی که هنوز انواع مختلفی از پارکینگ‌ها وجود دارند که عمدتاً با بتن مسلح ساخته شده‌اند، ترکیبات فولادی آن ثابت شده است که افزوده شده است.

تسمه فولادی که به عنوان قالب‌های ساختمانی در پارکینگ فولادی استفاده می‌شوند، لایه دیگری از پشتیبانی سبک و بادوام را برای هر سطح از فضای پارکینگ اضافه می‌کنند.

علاوه بر این، در صورتی که رانندگان خود را در دید کم پیمایش کنند، سطح بالایی از روشنایی را در منطقه فراهم می کند.

لوازم خانگی

توستر استیل

تسمه فولادی ساخته شده با استفاده از مواد همه کاره مانند فولاد می توانند در انواع مختلف لوازم خانگی استفاده شوند. چه این میله‌ها فقط به‌عنوان وسایل اضافی برای بهبود ظاهر کلی محصول عمل کنند یا برای کاربرد، نقش مهمی دارند.

به طور خاص، تسمه فولادی را می توان در مایکروویو و توستر فر استفاده کرد. اینها انواع لوازم خانگی هستند که اغلب در آشپزخانه استفاده می شوند.

به این ترتیب، تمایل به قرار گرفتن مکرر در معرض عناصر مختلف وجود دارد که در نهایت ممکن است باعث ایجاد خوردگی شود. استفاده از تسمه فولادی ضد زنگ به جای فلزات آهنی نه تنها از سایش و پارگی جلوگیری می کند بلکه از خوردگی نیز جلوگیری می کند.

آثار هنری صنعتی

هنر  و فولاد | تسمه فولادی

بسیاری از هنرمندان و کسانی که استعداد خلاقانه دارند، اشکال مختلفی از بیان هنری را ارائه کرده اند. در حالی که ممکن است بین هنرمندان مختلف متفاوت باشد، برخی عاقلانه از موادی مانند تسم