چه عواملی بر هزینه ساخت فلزات تأثیر می گذارد؟

  1. نیروی انسانی
  2. هزینه های مواد مصرفی
  3. پیچیدگی و طراحی قطعه
  4. حجم تولید
  5. عملیات پایانی

پروژه های ساخت نیاز به برنامه ریزی مناسب دارند و برآورد هزینه و تجزیه و تحلیل جنبه اصلی فرآیند برنامه ریزی است. هنگام در نظر گرفتن قیمت فرآیندهای ساخت فلز، پیشرفت‌های تکنولوژی و ماشین‌آلات امکان ساخت فلزی مقرون‌به‌صرفه‌تر را فراهم کرده است. با این حال، متغیرهای زیادی در پروژه شما وجود دارد که می‌تواند قیمت فرآیند ساخت را به شدت افزایش دهد، بنابراین هنوز هم ارزشمند است که بدانید چه چیزی می‌تواند بر قیمت نهایی تأثیر بگذارد. این پست برخی از عوامل رایجی را نشان می دهد که بر هزینه ساخت فلز تأثیر می گذارد تا به شما کمک کند تا بودجه پروژه خود را برآورد کنید.

نیروی انسانی

هنگام در نظر گرفتن نیازهای نیروی کار، هم نیروی انسانی و هم نیروی مکانیکی را در تولید قطعه لحاظ می کنید. مقیاس نیروی انسانی مورد نیاز برای تکمیل کل فرآیند ساخت از ابتدا تا انتها، تعداد کارگران درگیر را تعیین می کند. صلاحیت این کارگران نیز در این هزینه ها لحاظ می شود، زیرا مهارت های مورد نیاز برای استفاده از نرم افزارها و ماشین آلات خاص، دستمزد نیروی کار آنها را افزایش می دهد. هرچه طراحی شما پیچیده تر باشد، پروژه شما به نیروی کار با مهارت بیشتری نیاز دارد.

به غیر از آن، ما باید زمان پردازش یا جابجایی قطعات توسط ماشین را نیز در نظر بگیریم. کار ماشینی عامل دیگری است که می تواند هزینه های شما را افزایش دهد. عواملی مانند مدت زمان پردازش مواد، مشخصات طراحی، و حتی ضخامت و دوام آن مواد بر مدت زمان و تعداد دفعات نیاز ماشین‌ها برای پردازش قطعات شما تأثیر می‌گذارد.

 

هزینه های مواد مصرفی

هزینه های مواد

در حالی که این ممکن است ساده ترین هزینه برای پیش بینی و کنترل باشد، مهم است که در مورد هزینه های مواد خود تحقیق کنید. قیمت مواد خام در هر مقطع زمانی در نوسان است و این بر قیمت کلی سازندگان فلز تأثیر می گذارد. نیازهای حمل و نقل قطعات انتخاب شده نیز ناگزیر بر هزینه ها تأثیر می گذارد، و هر چه سازندگان فلز شما به منبع خود نزدیکتر باشند، این هزینه ها ارزان تر خواهد بود. اکثر سازندگان فلز می توانند مواد مناسب را برای نیازهای پروژه شما و همچنین فرآیند ساخت مورد نیاز برای برآورده کردن مشخصات انتخاب کنند. بر اساس این عوامل، هر جزء خام مورد استفاده در فرآیند ساخت ارائه شده، منجر به برآورد هزینه های متفاوتی خواهد شد.

مواد مختلف ارزان تر از مواد دیگر خواهند بود (مانند پلاستیک های مهندسی در مقابل فولاد). مهم است که موادی را انتخاب کنید که دقیقاً با ویژگی ها و مشخصاتی که برای پروژه خود در نظر گرفته اید مطابقت یا مطابقت داشته باشد، اما به خاطر داشته باشید که انتخاب چندین متریال برای انجام یک کار یک گزینه ممکن برای شما است.

پیچیدگی و طراحی قطعه

طرح درخواستی می تواند تاثیر زیادی بر هزینه های پروژه شما داشته باشد. پیچیدگی و طراحی قطعات به جزئیات یا دقیق بودن قطعات طراحی شما می گویند که بر مراحل تولید و فرآیندهای مورد نیاز برای تولید این قطعات تاثیر می گذارد. طرحی که نیاز به برش‌ها، آسیاب‌ها، خم‌ها و سایر پردازش‌های بیشتری دارد، هزینه بیشتری دارد زیرا زمان بیشتری را برای هر دستگاه صرف می‌کند و نیاز به جابجایی فیزیکی بیشتری دارد. این نوع طراحی ها همچنین هزینه بیشتری دارند زیرا تمایل دارند مراحل طراحی، نمونه اولیه و آزمایش متعدد را طی کنند.

ما همچنین دقت مورد نیاز برای ساخت این طرح ها را در نظر می گیریم. طرح‌های پیچیده‌تر نیاز به دقت بیشتری هم از سوی ماشین و هم از طرف کارگر دارد. اگر دقت بیشتری مورد نیاز باشد، ماشین‌کاری با سرعت کمتری انجام می‌شود و قطعه به نظارت دقیق‌تر و جابجایی بیشتر توسط کارگران نیاز دارد که تولید را کندتر می‌کند. به زبان ساده، پیچیدگی بیشتر نیاز به زمان بیشتری برای تولید دارد و زمان بر هزینه پروژه شما تأثیر می گذارد.

 

حجم تولید

حجم تولید

طبیعتاً تعداد قطعاتی که می خواهید ساخته شوند بر هزینه های نهایی تأثیر می گذارد. هنگامی که شما مقدار زیادی از قطعات آسان ساخته شده را سفارش می دهید، قیمت واحد کاهش می یابد. برعکس، هنگام سفارش مقدار زیادی از قطعات پیچیده، ممکن است قیمت واحد افزایش یابد. اینجا جایی است که هزینه های متغیر وارد عمل می شوند.

وقتی صحبت از هزینه های حجمی به میان می آید، دو چیز وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. اولین مورد این است که هرچه قطعات بیشتری را تکثیر کنید، کل هزینه ها بیشتر می شود. مورد دوم این است که هرچه قطعات بیشتری را تکثیر کنید، هزینه کل هر قطعه بیشتر کاهش می یابد. این به این دلیل است که فرآیند ساخت شامل دریافت چندین قطعه از مواد و ماشین آلات خریداری شده خواهد بود، بنابراین هزینه ایجاد هر قطعه متوالی کمتر از اولی است.

هنگامی که حجم بیشتری از قطعات وجود داشته باشد، فرآیند ساخت نیز می تواند برای به حداکثر رساندن کارایی و کاهش ضایعات در طول زمان بهینه شود. حجم بیشتر نیز می تواند منجر به مذاکره در مورد کاهش هزینه های سفارشات عمده مواد، ابزار و سایر ملزومات پروژه شود.

عملیات پایانی

قطعاتی که توسط ماشین‌های تولیدی پردازش می‌شوند به حداقل پرداخت نیاز دارند. این بدان معنی است که این قطعات صاف یا سمباده می شوند تا لبه های فلزی ناهموار جدا شوند. قطعات شما احتمالاً به پرداخت های اضافی مانند پرداخت، رنگ آمیزی، علامت گذاری، برجسته سازی و غیره نیاز خواهند داشت. این اتمام ها به نیازهای پروژه شما بستگی دارد.

دستیابی به بافت، مقاومت یا ظاهر خاص نیاز به پرداخت دقیق تری دارد. برخی از فرآیندهای تکمیلی برای دستیابی به مزایای خاصی مانند مقاومت شیمیایی، هدایت الکتریکی، بهبود دوام یا حتی رنگ یا ظاهر خاص، به ماشین‌های اضافی نیاز دارند.

 

خلاصه

در نظر گرفتن عوامل موثر بر هزینه ساخت فلز می تواند به شما کمک کند تا بهترین برآورد هزینه را برای پروژه های برنامه ریزی شده خود تعیین کنید. هزینه‌های تخمینی می‌تواند به شما نشان دهد که کدام عوامل بیشترین تأثیر را بر سود شما دارند. با تجزیه و تحلیل این، می توانید تصمیم بگیرید که بسته به نیاز پروژه خود این هزینه ها را افزایش یا کاهش دهید و در هنگام انتخاب فرآیند ساخت فلز خود موثرترین انتخاب را داشته باشید.