برخی از عیوب در محصولات فولادی چیست؟

  1. علائم رول
  2. ترک خوردگی
  3. پینچرها
  4. فلس های اکسید
  5. همپوشانی ها

تولیدکنندگان فولاد باید اطمینان حاصل کنند که هر گونه نقص در محصولات فولادی به حداقل رسیده یا به طور کلی از آن جلوگیری شود. از این گذشته، فولاد به طور تصادفی نمی تواند برای هدف مورد نظر خود مناسب باشد. بسیاری از کاربردها و سازه ها برای پایداری، دوام، سختی و شکل پذیری به شدت به این ماده متکی هستند.

چند عیب رایج وجود دارد که می توان در قطعات فولادی ساخته شده با آنها مواجه شد. اینها می توانند از علائم رول، پینچرها، برجستگی ها، همپوشانی ها تا رفع ترک خوردگی، فلس های اکسید و مواردی از این دست متغیر باشند. دانستن چگونگی شناسایی این تغییر شکل های مواد، بخشی جدایی ناپذیر از فرآیند تضمین کیفیت فولاد است. برای کسب اطلاعات بیشتر به خواندن ادامه دهید.

علامت های رول

اغلب اوقات، مقصر بسیاری از عیوب فولاد را می توان در کیفیت کارخانه فرآوری جستجو کرد. برای مثال علائم رول یکی از این مسائل است و معمولا در ورق های فولادی مشهود است. در حالی که ممکن است در محصولات با دیواره های ضخیم تر مانند بیلت ها نیز مشهود باشد، در مواد ورق رایج تر است.

علائم رول نیز گاهی اوقات به عنوان کبودی، کبودی رول یا علامت شلاق نیز شناخته می شود. یکی از انواع رول مارک نیز تأثیرات زیبایی بر روی مواد فولادی دارد. اینها معمولاً هیچ تأثیری بر کیفیت محصول ندارند و بیشتر اوقات در طول فرآیند تولید کنار گذاشته می شوند.

اما زمانی که علائم رول کمی بیرون زده و در لمس ناهموار به نظر می رسند، قضیه کاملاً متفاوت است. این مسائل در طول فرآیندهای اولیه مانند نورد گرم واقعاً برای چشم قابل مشاهده نیستند، اما در تکنیک‌های بعدی که برای صاف کردن کامل ورق فولادی انجام می‌شوند، بسیار قابل تشخیص هستند.

ترک خوردگی

استاد فولادساز در کوره، کارخانه فولاد

کوئنچ فرآیندی است که در اکثر آلیاژها و فلزات استفاده می شود. این به زیر شاخه ای از تکنیک های عملیات حرارتی تعلق دارد که برای افزایش فشار داخلی یا تنش های داخلی در خاصیت آلیاژ یا فلز به منظور سخت شدن آن استفاده می شود.

با این حال، مواردی وجود دارد که فرآیند خاموش کردن ممکن است با مشکلاتی مواجه شود. این موضوع قابل بحث است زیرا این ماده دائماً در معرض گرمای شدید و تغییرات دما است که می تواند بر عملکرد داخلی آن تأثیر بگذارد. هنگامی که یک محصول فولادی، مانند شمش فولادی کروم 4140، به عنوان مثال، در معرض اعمال سریع دماهای پایین قرار می گیرد، ممکن است ترک هایی روی سطح آن ایجاد شود.

خوشبختانه، از طریق یک سری تغییرات می توان از ترک خوردگی توسط تولید کنندگان جلوگیری کرد. از آنجایی که این فرآیند به سرعت خنک کننده فولاد متکی است، مهم است که نمونه فولادی دارای درجه سختی پذیری ایده آل باشد. تولیدکنندگان همچنین می‌توانند تغییراتی را در طراحی محصول به‌عنوان راهی برای پیش‌بینی محل وقوع ترک‌خوردگی انجام دهند.

پینچرها

پینچرها معمولاً به صورت برآمدگی ها یا شیارهایی ناهموار ظاهر می شوند که ممکن است روی فلز ظاهر شوند. در محصولات فولادی که باید نورد شوند، مانند بیلت ها، لوله ها یا لوله ها، بیشتر وجود دارد.

مگر اینکه سازندگان سعی در طراحی یک میله فولادی تقویت شده داشته باشند، وجود پینچر واقعا ایده آل نیست. اما با بررسی کیفیت اجزای مورد استفاده به ویژه غلتک ها می توان مشکل را تشخیص داد.

در حالت ایده‌آل، پینچرها اصلاً نباید وجود داشته باشند، اما واقعاً هیچ تأثیر وحشتناکی بر کیفیت محصول فولادی ندارند. این به این دلیل است که آنها را فقط می توان به صورت میکروسکوپی تشخیص داد و دارای یک مفهوم طراحی بیشتری است.

با این حال، در مواردی که پینچرها بیش از حد برجسته هستند، سازندگان فولاد می توانند چندین تغییر در نیروی کشش نوار یا سرعت ریخته گری ایجاد کنند.

ترازو اکسید

نمای داخلی یک کارخانه فولاد

شدت مقیاس های اکسیدی که در مواد فولادی نیز یافت می شوند تا حد زیادی به ترکیب شیمیایی بستگی دارد.

برای مثال، فولادی که محتوای سیلیکون بالاتری دارد، می‌تواند شکل اکسید آهن دیگری را روی سطح تولید کند. این لایه‌های اکسید آهن – یعنی مگنتیت، هماتیت، اکسید آهن و مانند آن – در طی فرآیند گرمایش در تکنیک‌های نورد فولادی تشکیل می‌شوند. آنها به رنگ خاکستری متمایز با رنگ آبی در برخی موارد ظاهر می شوند

در حالی که فلس ها را می توان به راحتی از طریق پرداخت و سنباده جدا کرد، اما معمولاً هیچ تأثیری بر عملکرد محصول فولادی ندارند. اما اگر نیاز به اجتناب کامل از آنها وجود دارد، فرآیند نورد باید در یک محیط کنترل شده با حضور گاز بی اثر انجام شود. این تضمین می کند که هیچ واکنش شیمیایی بین ترکیب هوای اطراف و مواد فولادی ساخته شده رخ نخواهد داد.

همپوشانی ها

مانند بسیاری از تکنیک های تولید فولاد، انواع مختلف جوش نیز به دقت نیاز دارند. این کار برای جلوگیری از مسائلی انجام می شود که می تواند کارایی مواد را کاهش دهد، به خصوص زمانی که برای یک هدف ساختاری در نظر گرفته شده باشد.

با در نظر گرفتن این موضوع، همپوشانی ها تنها برخی از مسائل جوشکاری هستند که می توانند در حین جوشکاری اتفاق بیفتند. اینها ممکن است به مواردی اشاره داشته باشند که در آن یک ماده پرکننده مذاب از نمونه آویزان می‌شود، یا زمانی که “همپوشانی” پرکننده بیش از حد وجود دارد که سطح یکنواختی روی ماده مورد نظر ایجاد نمی‌کند.

به همین ترتیب، تغییرات زیادی در تکنیک جوشکاری وجود دارد که می توان برای کاهش هر گونه همپوشانی انجام داد. برای مثال، جریان متناوب فقط باید در سطح کافی باشد که با نیازهای جوشکاری مناسب مطابقت داشته باشد. از طرف جوشکار، آنها می توانند روش جوشکاری خود را با اطمینان از اینکه همه متغیرها به خوبی نظارت می شوند – مانند عملیات سطح، نوع گاز محافظ و موارد مشابه، بهبود بخشند.

خلاصه

برخی از عیوب در محصولات فولادی عبارتند از ترک ها، علائم رول، همپوشانی ها، مقیاس های اکسید و پینچرها. تا آنجا که ممکن است، باید از این مسائل به طور کلی اجتناب شود، به ویژه زمانی که عیوب/تغییر شکل ها بر کاربرد مواد فولادی تاثیری داشته باشد.

با این وجود، برخی از این عیوب فقط ظاهر مواد را تحت تأثیر قرار می دهند. در این مورد، سازندگان ممکن است واقعاً هیچ کاری جدی برای اصلاح آن انجام ندهند. با این حال، از طریق اقدامات خوب، نگهداری و تمیز کردن تجهیزات اولیه، تعمیر و بازرسی تجهیزات، مطمئناً می توان از بروز این مشکلات محصولات فولادی جلوگیری کرد.