انواع مختلف قیچی مورد استفاده در ورق فلزی چیست؟

  1. برش تمساح
  2. برش نیمکت
  3. برشی بدون گلو
  4. تکه تکه
  5. گیوتین فلزی

ابزار و تجهیزات برشی نقش مهمی در صنعت ساخت و تولید فلز دارند. به طور طبیعی، انواع مختلفی از این دستگاه‌ها وجود خواهند داشت که برای انواع مختلف عملکردهای برشی مناسب، برای پرداخت صاف، دقیق و با تحمل محکم هستند.

در این راهنما، ما به برخی از رایج ترین انواع قیچی های مورد استفاده در ورق فلزی نگاه خواهیم کرد. در حالی که اکثر آنها قادر به برش ورق های مختلف فلز هستند – خواه آلومینیوم، فولاد یا فولاد ضد زنگ، این دستگاه ها در روش برش و ظاهر متفاوت هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه کنید.

قیچی برشی تمساح ورق فلزی

قیچی تمساح که به آن قیچی تمساحی نیز گفته می شود نام خود را از شکل و ظاهر دهانه لولایی آن گرفته است. برش تمساح مانند بسیاری از تجهیزات قدیمی خود به صورت هیدرولیکی از طریق یک سیلندر تغذیه می شود و معمولاً برای برش قطعات فلزی بلند پیش ساخته استفاده می شود.

برخی از نمونه‌های این موارد می‌توان به میلگردهای زاویه‌دار، میلگردهای تغییر شکل یافته، میلگرد، تیرآهن I، نبشی، قوطی 14 و مانند آن اشاره کرد.

برای برش تمساح، حرکت برش با کمک پیستونی ایجاد می‌شود که در حین کار ماشین گسترش می‌یابد. این منجر به بسته شدن “فک بالایی” دستگاه و بستن تخت می شود.

قیچی تمساح به دلیل عملکرد ساده و مقرون به صرفه بودن به طور گسترده در صنعت مورد استفاده قرار گرفته است. با این حال، وقتی صحبت از تولید روکش های صاف می شود، واقعا قابل اعتماد نیست. برای مثال، فولاد سازه‌ای برش‌شده با تمساح، در فرم خود دارای نادرستی و پرداخت‌های ناهموار است.

قیچی برشی نیمکت

قیچی برشی نیمکت

قیچی نیمکتی بسته به ویژگی ها می تواند به صورت هیدرولیکی یا پنوماتیکی تغذیه شود. اکثر بازارها قیچی های دستی کوچکی را می فروشند که می تواند توسط یک فرد واحد کار کند، در حالی که سایر شرکت ها قیچی های برقی ورق فلزی را که قدرت و استحکام بالاتری دارند (ایده آل برای برش قطعات فلزی با دیواره های ضخیم یا قوی تر) به اشتراک می گذارند.

این نوع برش به دلیل شکل عملیاتی آن از نظر مکانیکی مزیت بیشتری دارد. مکانیزم ترکیبی آن، آن را به یک ماشین پویا تبدیل می‌کند که می‌تواند ضخامت‌ها و انواع فلزات را برش دهد. همچنین می تواند لبه های ناهموار یا صاف را همانطور که اپراتور پیکربندی می کند ایجاد کند.

قیچی های نیمکتی بزرگتر می توانند در برابر افزایش تنش مواد مقاومت کنند، اما با این وجود، همان کارایی را دارند که هر قیچی نیمکتی با اندازه کوچک یا متوسط ​​انجام می دهد. برخلاف قیچی تمساح، قطعات فلزی که از طریق قیچی نیمکتی بریده شده اند، ظاهری صاف و تمیز دارند، بدون لبه های ناهموار و فرز.

قیچی برشی بدون گلو

هنگامی که به تجهیزات برش فکر می کنید، احتمالا تصور خواهید کرد که آنها می توانند تنها یک نوع برش را انجام دهند، که یک خط مستقیم است. این به طور کلی برای اکثر ماشین‌ها صادق است، اما برای دستیابی به الگوها و اشکال پیچیده برای یک نمونه فلزی خاص، سازندگان فلز از یک برش بدون گلو استفاده می‌کنند.

این مناسب ترین ابزار برشی در هر موردی است که طراحی فلزی به برش های منحنی پیچیده یا خطوط مستقیم با دقت کشیده شده نیاز دارد.

قیچی های بدون گلو، بر خلاف همتایان خود، هیچ محدودیتی در مورد اینکه چگونه می توان نمونه فلزی را می توان آزادانه در اطراف تیغه برش حرکت داد، ندارد.

این به این دلیل است که آنها “گلو” یا جزئی ندارند که فلز معمولاً به دستگاه وارد شود. همانطور که اپراتور از برش بدون گلو استفاده می کند، می تواند فلز را در سراسر تجهیزات حرکت دهد و برش های مختلفی را به دلخواه خود انجام دهد – از مستقیم، گرد یا نامنظم.

قیچی بدون گلو با دسته بلند خود قادر به برش فلزات نازک و سبک وزن مانند آلومینیوم و فولاد نرم است. اما قیچی های بدون گلو ممکن است نتوانند فلزات ضخیم تر را برش دهند. در این حالت باید از تیغه برش فولادی سخت تر و تیزتر استفاده شود.

قیچی تکه تکه

قیچی تکه تکه

با تغییر دنده برای مدتی، به شکل دیگری از برش فلز، معروف به snips، می رویم. اینها ابزارهای برش دستی هستند که می توان آنها را به دو دسته تقسیم کرد: قیچی های قلع ساده و قیچی های عمل مرکب.

تکه های قلع یا تکه های حلبی ممکن است شبیه به یک جفت قیچی به نظر برسند، اما می توانند خیلی بیشتر از کاغذ یا مقوا را برش دهند. آنها همچنین بسیار قوی تر هستند و می توان آنها را به راحتی کنترل کرد، به خصوص در هنگام برش فولاد ملایم یا فولاد کم کربن. این قیچی‌های دستی در طرح‌های تیغه‌های مختلفی عرضه می‌شوند که می‌توانند برش‌های منحنی مستقیم یا تیز انجام دهند.

از طرف دیگر، برش های عمل مرکب برای اصلاح فولاد نرم آلومینیوم یا حتی فولاد ضد زنگ استفاده می شود. هر تیغه در یک برش مرکب برای بهبود انعطاف پذیری و مزایای مکانیکی به یکدیگر متصل شده است.

قیچی گیوتین فلزی

یک گیوتین فلزی چندین جزء کلیدی دارد: یک تیغه بالا و پایین، پیستون های هیدرولیک، کمپرسورها، نگهدارنده خالی و یک گیره. تیغه ها می توانند ضخامت های مختلف فلزات را با هم برش دهند، برش دهند یا خالی کنند. هنگامی که این مورد برآورده شد، می توان از واحد گیره برای بیرون راندن جزء برش دقیق از دستگاه استفاده کرد.

قیچی گیوتینی می تواند تا 6 متر طول داشته باشد و می تواند 30 میلی متر ورق های فلزی را برش دهد. به منظور قرار دادن طرح های منحنی و نامتقارن، تیغه بالایی نیز به منظور افزایش سهولت برش، به صورت زاویه دار کج می شود.

خلاصه

در این راهنمای کوتاه 5 مورد از رایج ترین انواع قیچی مورد استفاده در ساخت ورق فلزی پوشش داده شده است. به عنوان مثال، برش تمساح دارای طراحی منحصر به فردی است که به آن اجازه می دهد تا برش های خشن را روی فلزات مختلف ایجاد کند. برای ظاهری تمیزتر و پرداخت صاف‌تر، انواع دیگر قیچی‌ها، مانند قیچی بدون گلو، روی قیچی نیمکت نیز موجود است.

اگرچه هر برش فلزی مزایا و معایب خاص خود را دارد، اما سازندگان می دانند که چه زمانی و کجا از ماشین آلات صحیح برای دستیابی به یک طراحی خاص استفاده کنند. با این وجود، این دستگاه های برشی ابزار مهمی در دنیای تولید باقی مانده اند و چندین دهه است که به نفع تعدادی از صنایع بوده اند.