چه عواملی برای انتخاب لوله خم کن وجود دارد؟

  1. انتخاب های خود را بشناسید
  2. نیازها و قابلیت های تولید
  3. نوع و اندازه مواد
  4. ابزار و لوازم جانبی مخصوص خم کن
  5. رشد آینده کاری

در هر کارگاه ساخت فلز ، در بین بسیاری از ماشین های مورد استفاده لوله خم کن خواهید یافت. بیشتر افرادی که لوله خم شده را می بینند ، به آن فکر نمی کنند.

اما هنر و علم خم لوله بسیار دقیق است و جایی برای اشتباه باقی نمی گذارد زیرا تغییرات دائمی است. دقت به این معنی است که کارگران باید عوامل انتخاب لوله خم کن را بدانند وگرنه ممکن است مرتکب اشتباه دائمی شوند. این بدان معنی است که استفاده از ماشین مناسب یک تصمیم بسیار مهم است.

هنگام انتخاب لوله خم کن دقیقاً به چه نکاتی باید توجه کرد؟ در این لیست ، ما عوامل مختلفی را که باید در مورد آنها فکر کنید ، مورد بحث قرار می دهیم. برای یادگیری بیشتر خواندن را ادامه دهید.

انتخاب های خود را بشناسید

قبل از هر چیز ، باید گزینه های خم کننده لوله را انتخاب کنید. چهار نوع اصلی خم کن وجود دارد:

  • خم کننده های دوار – رایج ترین نوع خم کن. لوله را با استفاده از قالب ثابت خم می کند.
  •  خم کن مرغکی(سنبه) – در این خم کننده ها از توپ های فولادی موسوم به مرغک استفاده می شود. آنها برای تأمین پشتیبانی هنگام خم شدن به داخل لوله وارد می شوند.
  •  خم کن نورد – این دستگاه از سه غلتک واقع در یک مثلث استفاده می کند. لوله بین غلتک ها تغذیه می شود تا به زوایای خاص خم شود.
  • خم کن به ​​سبک فشار – در این نوع خم کن از پرس استفاده می شود تا قالب را روی لوله فشار داده و بر اساس شعاع قالب خم شود.

خم کننده های لوله را نیز می توان بر اساس منبع تغذیه آنها طبقه بندی کرد. اینها خم کننده های الکترومکانیکی دستی ، هوا/هیدرولیک ، الکتریکی/هیدرولیک و NC/CNC هستند.

نیازها و قابلیت های تولید

نیازها و قابلیت های تولید لوله

اولین چیزی که باید در هنگام کار روی پروژه ساخت بدانید نیازهای تولیدی شما است. چند دسته تولید خواهید کرد؟ چقدر لوله نیاز است؟ چقدر سریع باید همه چیز را انجام دهید؟ ضرب الاجل باید رعایت شود ، استانداردهای کیفی باید رعایت شود و اشتباهاتی که باید از آنها اجتناب شود وجود دارد.

سرعت عملیات خم شدن باید تا حد زیادی بر انتخاب لوله خم کن تأثیر بگذارد. اگر پروژه ای نیاز به تولید سریع دارد ، استفاده از خم کن دستی ممکن است ایده خوبی نباشد. اندازه تولید نیز همینطور است. حجم هر دسته ای که تولید می کنید چقدر است؟ بسته به پاسخ ، CNC یا خم شدن سنبه ممکن است دو گزینه شما باشد.

هر لوله خم کن قابلیت های خاص خود را دارد. به همین دلیل است که شما باید انتخاب کنید که در شرایط خاص از کدام استفاده کنید. برخی از خم کننده ها سریعتر ، برخی دقیق تر و برخی دیگر می توانند خم های مکرر را با کارایی بیشتری انجام دهند.

برای تولیدات کم بودجه ، سطح ابتدایی و کوچک ، یک خم کن دستی می تواند به اندازه کافی برای شما کار کند. خم های هیدرولیک سریع و دقیق هستند ، هرچند الکتریکی کارآمدتر است. اگر بودجه دارید و پروژه بازده بالایی می خواهد ، خم CNC باید کاملاً مناسب باشد.

نوع و اندازه مواد

لوله ها در اندازه های مختلف تولید می شوند. به همین دلیل ، شما باید بدانید که چه نوع مواد و چه اندازه لوله های خم کن شما می توانند تحمل کنند.

اگرچه اکثر خم کننده های مدرن می توانند تولید انبوه با سرعت بالا و با کیفیت بالا را اداره کنند ، اما خم کننده های قدیمی و کمتر پیشرفته انعطاف پذیر نیستند. اگرچه نوع و اندازه مواد هنوز هم برای خم کننده های مدرن مهم است ، اما در مورد این دو جنبه ، انواع دیگر ماشین های خمش خاص تر هستند.

هر شغلی در مورد لوله ها مانند مواد ، ضخامت دیواره ، قطر و غیره به مشخصات خاص خود می پردازد. هر کارگر خوب باید از این موارد کاملاً آگاه باشد و باید از تجهیزات مناسب برای هر لوله استفاده کند.

ابزارها و لوازم جانبی خاص خم کن

ابزارها و لوازم جانبی خاص خم کن

خم کننده های لوله از قطعات و اجزای مختلف تشکیل شده است. مانند اکثر ماشین آلات ، ابزارهای متنوعی وجود دارد که می توانید بسته به حالت خم کن استفاده کنید. ماشین آلات دارای لوازم جانبی مانند قالب های مختلف ، براکت ، سنج و موارد دیگر هستند.

برای عملکرد و کارایی بهتر ، باید از لوازم جانبی مناسب برای ماشین های مناسب استفاده کنید. گزینه های زیادی برای کشف وجود دارد. خم شدن لوله خود را با بهترین ابزار و لوازم جانبی بهینه کنید.

رشد آینده کاری

انتخاب لوله های خم کننده یا هر دستگاه سرمایه گذاری است. بسیار مهم است که هنگام انتخاب این انتخاب ها بلند مدت فکر کنید ، به ویژه اگر در زمینه ساخت فلز کار می کنید. قصد دارید در آینده به چه چیزی برسید؟ چقدر می توانید رشد را پیش بینی کنید؟

استفاده از منابع خود برای انتخاب لوله های خم کننده که می توانند پروژه های بزرگتری را در آینده اداره کنند ، حتی اگر در حال حاضر پروژه های کوچکتر را اداره می کنید ، ایده خوبی است.

با در نظر گرفتن آینده ، ماشین های شما باید دارای فضای مناسب برای رشد باشند ، به خصوص اینکه نمی توانید برای همیشه از خم کننده های دستی استفاده کنید.

 کلید پیروزی

در ساخت فلز ، گاهی اوقات کارایی کلید است. گاهی اوقات ، کیفیت حرف اول را می زند. اما بیشتر اوقات ، این دو باید به یک اندازه حضور داشته باشند. این عوامل برای انتخاب لوله خم کن بسیار مهم است ، اما هنوز هم باید متناسب با شغلی باشد که در دست دارید.

اگر پروژه های شما به لوله های با کیفیت خوب یا محصولات دیگر نیاز دارند ، در مکان مناسب هستید. بورس آهن انواع محصولات و خدمات فولادی با بالاترین استاندارد را ارائه می دهد. فقط کافیست یک پیام به ما ارسال کنید تا ببینیم چه کمکی می توانیم به شما بکنیم!