کاربرد ناودانی فولادی چیست؟

  1. پشتیبانی از پرتو
  2. دیوارها
  3. پشت بام ها
  4. قاب های خودرو
  5. ساختمان های فلزی

ناودانی فولادی نوعی محصول فولادی نورد گرم هستند. همانطور که در سطح مقطع آن دیده می شود، دارای یک شبکه عمودی با فلنج های بالا و پایین افقی است.آنها را می توان در اندازه های مختلف و ضخامت مختلفی یافت. شکل کلی ناودانی فولادی به آن استحکام ساختاری قوی می دهد که آن را برای قاب ها و مهاربندی ها ایده آل می کند. کاربردهای رایج ناودانی فولادی را می توان در ساخت قطعات مهم و قوی ماشین آلات یا سازه ها یافت. به پنج مورد از رایج ترین کاربردهای ناودانی فولادی نگاهی بیندازید.

پشتیبانی از گذشتن پرتو نور

تکیه گاه تیرها با ناودانی فولادی

برخی از پروژه های ساختمانی به لایه ای از پشتیبانی در پشت طرح های زیبایی شناختی خود نیاز دارند. برای ساختمان های اسکلت چوبی، از ناودانی فولادی به عنوان تکیه گاه تیر استفاده می شود زیرا می توانند استحکام سازه را افزایش دهند. تیرهای چوبی را نیز می توان در داخل یک ناودانی فولادی قرار داد تا استحکام بیشتری ایجاد کند و در عین حال امکان اتصال آسان تر اجزا به خود تیر چوب را نیز فراهم کند.

دیوار با ناودانی فولادی

یکی از رایج‌ترین کاربردهای ناودانی فولادی، چه برای پشتیبانی و چه برای استفاده بدون پوشش، ساخت دیوار است. به ویژه برای ساخت گاراژ، کارگاه و انبار محبوبیت دارد. همچنین برای اکثر ساختمان‌های فلزی، داشتن دیوارهایی که عمدتاً از ناودانی فولادی ساخته شده‌اند، امری عادی است.

ناودانی فولادی تکیه گاه عمودی این سازه ها هستند. آنها هستند که در زمین کاشته می شوند. اینها می توانند مقدار زیادی وزن را تحمل کنند و به اندازه کافی سفت و سخت هستند که در برابر نیروهای خاص محکم بمانند.

آنها همچنین می توانند به عنوان جزء افقی دیوارها برای ایجاد نقاط اتصال استفاده شوند. در بیشتر موارد، ورق فلز در داخل و خارج قرار می گیرد. ناودانی ورق فلزی و فولادی به اندازه کافی برای انواع مختلف پوشش های دیوار اعمال می شود.

ناودانی فولادی امکان فاصله بیشتر بین قطب های عمودی را بدون از بین بردن استحکام کلی دیوار فراهم می کند. با استحکامی که ناودانی فولادی ایجاد می‌کنند، بدون اعمال نیروی قابل‌توجهی به آن، هیچ تاب خوردگی یا پیچ‌خوردگی اتفاق نمی‌افتد.

پشت بام ها

سقف با ناودانی فولادی

ناودانی فولادی را می توان به عنوان تیرهای سقفی برای سقف های سبک استفاده کرد. آنها بیشتر برای پشتیبانی از عرشه سقف استفاده می شوند. ناودانی فولادی می توانند کوچکتر و سبک تر باشند. استحکام و دوام ذاتی آنها به آن اجازه می دهد تا در مقایسه با تیرهای چوبی معمولی بارهای بزرگتری را تحمل کند.

ناودانی فولادی دوام بیشتری دارند، پایدارتر هستند و ذاتاً قوی تر هستند. آنها همچنین در برابر بیشتر آسیب هایی که سقف های چوبی به طور کلی آسیب پذیر هستند، مانند آسیب های ناشی از پوسیدگی و رطوبت، مقاوم هستند.

برای سقف های سنگین تر، ناودانی فولادی به صورت عمود بر بالای تیرچه ها قرار می گیرند که معمولاً تیرهای I هستند. ناودانی فولادی اساساً شکاف های بین تیرها را پل می کنند که به آنها اجازه می دهد فاصله بیشتری بین یکدیگر داشته باشند. مجدداً نقاط اتصال لازم را در این مورد برای یک عرشه فولادی فراهم می کند.

قاب های خودرو با ناودانی فولادی

ناودانی فولادی که برای ساخت قاب وسایل نقلیه استفاده می شوند، اغلب به طور خاص ساخته می شوند. آنها به اندازه گیری های بسیار خاص شکل می گیرند تا امکان انجام عملکردهای خاصی را فراهم کنند. ناودانی فولادی سنگین برای ریل های فریم اصلی استفاده می شود. آنها از جلوی خودرو تا عقب می دوند. این به عنوان نوعی ستون فقرات اصلی عمل می کند که در آن تمام ناودانی فولادی سبک تر نصب می شوند.

از ناودانی فولادی سبک تر نیز می توان برای ایجاد اجزای ساختاری موتور مانند پشتیبانی از رادیاتور استفاده کرد. سبک وزن و ماهیت قوی ناودانی فولادی آن را به ماده ای عالی برای وسایل نقلیه تبدیل کرده است. استحکام، به‌ویژه از انعطاف‌پذیری بیش از حد خودرو جلوگیری می‌کند و در عین حال اجازه می‌دهد هر از گاهی کمی حرکت کند.

ساختمان های فلزی با ناودانی فولادی

ساختمان فلزی فولادی | ناودانی فولادی

همانطور که در ابتدای این مقاله ذکر شد، ناودانی فولادی جزء اصلی ساختمان های فلزی هستند. آنها با تیرهای I و انواع دیگر محصولات فولادی برای ساخت ساختمان های تجاری، صنعتی و گاهی اوقات مسکونی استفاده می شوند. ناودانی را می توان به عنوان بند، ناودانی، مهاربند و تیرچه در میان کاربردهای دیگر استفاده کرد. قاعده کلی این است که از ناودانی فولادی در مواقعی استفاده می شود که استحکام اضافی تیرهای I ضروری نباشد. ناودانی فولادی یا جوش داده شده، پیچ و مهره یا پرچ می شوند و معمولاً جزء اصلی پشتیبانی هستند که استحکام و استحکام را در کل ساختمان فراهم می کنند.

خلاصه

بهترین بخش در مورد ناودانی فولادی این است که آنها استحکام و پایداری شگفت انگیزی را در ارتباط با وزن آن ارائه می دهند. به همین دلیل می توان از آن در برنامه های مختلف استفاده کرد. بسیاری از کاربردهای ناودانی فولادی از این خاصیت برای کمک به حمایت از سازه ها و وسایل نقلیه با کمترین وزن ممکن استفاده می کنند

با ماهیت ناودانی فولادی، از آن با انواع دیگر محصولات فولادی، بیشتر اوقات تیرهای I استفاده می شود تا واقعا پتانسیل واقعی خود را نشان دهد. به عنوان یکی از بهترین محصولات فولادی برای پشتیبانی، ناودانی فولادی به تنهایی همه کاره و قوی هستند. با این حال، آنها حتی بهتر هستند زمانی که آنها را در پشتیبانی استفاده می شود و یا به عنوان حمایت از دیگر محصولات فولادی!

جهت اطلاع از قیمت ناودانی با کارشناسان بورس آهن تماس حاصل نمایید.