کاربردهای مختلف کویل های فولادی چیست؟

  1. تولید لوله
  2. اعضای فولادی سازه
  3. تجهیزات الکترونیکی
  4. قطعات خودرو
  5. قطعات پرس فلزی

کویل های فولادی به یک محصول فولادی تمام شده اشاره دارد که از اسلب تولید می شود. اسلب ها مواد فولادی نیمه تمام ساخته شده از شمش در نظر گرفته می شوند.

تولید کویل های فولادی از دال ها می تواند به روش های مختلفی انجام شود – نورد گرم، نورد سرد یا قلع ورق الکترولیتی (EPT). هنگامی که تمام فرآیندهای اصلی تولید تکمیل شد، مواد نورد حاصل اکنون می توانند در صنایع مختلف برای مونتاژ یا ساخت بیشتر استفاده شوند.

با دانستن این موضوع، استفاده از کویل فولادی بسته به صنعت می تواند متفاوت باشد، اما برخی از محبوب ترین و شناخته شده ترین کاربردهای آن شامل تولید لوله، اعضای فولادی سازه ای، قطعات الکترونیکی، کالاهای مصرفی، قطعات خودرو و بسیاری موارد دیگر است.

همانطور که قبلا ذکر شد، تولید کلاف فولادی شامل گرفتن یک دال و سپس قرار دادن آنها در یک ماشین نورد پیوسته است که ضخامت آن را کاهش می دهد. نتیجه، ورق های فولادی بادوام، با عیار بالا، انعطاف پذیر و با استحکام بالا است که در سیم پیچ ها پیچیده می شوند. برای آشنایی بیشتر با کاربردهای آن به ادامه مطلب مراجعه کنید.

لوله سازی

رایج ترین کاربرد کویل های فولادی را می توان در تولید لوله یافت. لوله هایی مانند ERW (جوشکاری با مقاومت الکترونیکی) و لوله های بدون درز با یک ورق فلزی بدون سیم پیچ شروع می شوند که از یک دستگاه نورد پیوسته عبور می کند.

هدف از این روش این است که دو اتصال فرآیند نورد را از طریق ERW بدون استفاده از ترکیب پرکننده جوشکاری ذوب کند. از آنجایی که لوله‌های ERW به کوره‌های حرارتی یا دمای بالا وابسته نیستند، در زیر ساخت لوله‌های شکل‌دهی سرد طبقه‌بندی می‌شوند که تنش‌های داخلی لوله را چه در حین ذخیره‌سازی و چه در حال استفاده کاهش می‌دهد.

یک روش جایگزین ساخت لوله برای لوله های مارپیچ استفاده می شود، با این حال، هنوز با یک ورق فلزی که در یک زاویه پیچیده می شود، شروع می شود. این به جوش اجازه می دهد تا در اطراف سطح بیرونی لوله اجرا شود تا ساختاری مارپیچ مانند با اتصالات جوش داده شده به هم ایجاد کند.

اعضای سازه فولادی

پیشینه صنعتی. کویل فولادی سایز بزرگ ذخیره شده در انبار صنعتی، تصویر آبی رنگ.

در کاربردهایی که لزوماً به تلرانس بالا نیاز نیست، کویل های فولادی ترجیح داده می شوند. این به دلیل قابلیت جوش، شکل‌پذیری و ماشین‌کاری بالای ورق‌های فولادی هنگام باز شدن است. با استفاده از هر نوع ماشین ساخت فلز، پرس بریک یا ماشین پرس، کویل های فولادی را می توان به اعضای فولادی سازه ای استثنایی، مانند تیرآهن I، تیرآهن H، نبشی، تیرهای فلنج پهن و غیره تبدیل کرد.

اعضای فولادی سازه تقریباً در هر نوع ساختمانی یافت می شوند. به عنوان مثال، آنها پشتیبانی چارچوبی را برای دیوارها یا محوطه های سازه فراهم می کنند.

تیرهای فولادی به اندازه کافی مستحکم هستند تا مصالح ساختمانی مختلف را تحمل کنند و همچنین می توان آنها را با استفاده از انواع کوپلینگ یا اتصالات فولادی به هم متصل کرد. این تیرها را می توان در سازه سقف ساختمان نیز یافت – خرپاها و تیرهای فولادی برای مقاومت در برابر بارهای باد و دست نخورده نگه داشتن ساختار سقف، تکیه گاه کافی را فراهم می کنند.

تجهیزات الکترونیکی

فولاد نقطه ذوب بالایی دارد و ورق های فلزی را برای استفاده در کالاهای الکترونیکی مناسب می کند. برخی از نمونه‌ها عبارتند از محفظه‌های CPU، قاب‌های تلفن همراه، سینک‌های حرارتی، هسته‌های آهنی، بردهای مدار و موارد مشابه. از آنجایی که این اجزا برای عملکرد به انرژی الکتریکی نیاز دارند، ممکن است در نهایت سطح حرارت بالایی تولید کنند که می‌تواند بر سایر قسمت‌ها تأثیر بگذارد.

خوشبختانه، نقطه ذوب بالای کویل های فولادی به همه این قطعات اجازه می دهد تا بدون مشکل دمای بالا که ممکن است قطعات را از بین ببرد، با هم کار کنند.

کویل های فولادی نیز انتخاب خوبی هستند زیرا به راحتی مد می شوند و نیاز به نگهداری بسیار کمی دارند. هر وسیله الکترونیکی که در خانه دارید، از فولاد ساخته شده باشد، به دلیل خواص مواد، خریدی مقرون به صرفه است.

قطعات خودرو

کلاف فولادی نورد سرد در محل ذخیره سازی کارخانه صنعت فولاد.

قطعات خودرو ساخته شده از کویل های فولادی را می توان تقریباً در هر جایی از خودرو یافت – از چارچوب شاسی، درهای خودرو، اگزوز، سیستم داشبورد، چرخ ها، رینگ ها، موتور، سیستم تعلیق و موارد مشابه. نسبت استحکام به وزن بالا، دوام، مقاومت در برابر حرارت و غیر قابل احتراق بودن کویل های فولادی به دلیل گرمای تولید شده در موتور احتراقی خودرو، آنها را ایده آل می کند. مانند کالاهای مصرفی الکترونیکی، هنگام استفاده از کویل های فولادی، قطعات خودرو دست نخورده باقی می مانند.

جدا از این قطعات خودرو که از قبل وجود داشته است. محصولات ساخته شده از کویل های فولادی نیز مواد مورد علاقه خودروسازان بوده است. کویل های فولادی را می توان به طور بی پایان و به طور نامحدود بازیافت کرد بدون اینکه حیاتی ترین خواص خود را از دست بدهند. هر کویل فولادی ضایعاتی را می توان دوباره تصفیه و آسیاب کرد تا به قطعات جدید خودرو تبدیل شود. علاوه بر این، قطعات خودرو و سازندگان خودرو به طور مداوم در حال آزمایش فولاد هستند تا راه‌حل‌های نوآورانه‌ای برای بهبود ایمنی خودرو و تجربه کاربر ارائه دهند.

قطعات پرسی

در نهایت، در یک کاربرد گسترده تر، کویل های فولادی به طور گسترده در فرآیندهای مختلف پرس فلز مانند برش، بریدگی، فلنجینگ یا برش استفاده می شود. بار دیگر، کویل های فولادی بسیار چکش خوار هستند، چه برای پرس گرم یا سرد. آنها را می توان به راحتی در هر شکلی شکل داد و برای دستیابی به تحمل های بالا استفاده کرد.

کویل های فولادی پرس شده فلزی برای همه صنایع – از خودروسازی، صنعتی، پتروشیمی، لجستیک، ساخت و ساز، مواد غذایی و آشامیدنی، و بسیاری دیگر سود برده است. در واقع، تقریباً تمام محصولات فولادی که در اطراف خود پیدا می کنید از کلاف های فولادی پرس شده ساخته شده اند که آنها را به یک ماده همه کاره تبدیل می کند.

خلاصه

همانطور که در این مقاله مورد بحث قرار گرفت، کاربردهای سیم پیچ فولادی را می توان به موارد زیر طبقه بندی کرد: لوله سازی، تیرها/عضوهای فولادی، قطعات خودرو، قطعات پرس فلزی و دستگاه های الکترونیکی. اگرچه ساخت کویل فولادی ساده به نظر می رسد – یعنی با شروع با یک دال فولادی نیمه تمام – در تحویل انواع مختلف قطعات و کالاهای فولادی نهایی ضروری است که به روش های مختلف مورد استفاده قرار گیرند.

آیا به کویل فولادی با کیفیت بالا نیاز دارید؟ ریگان صنعتی انتخاب مناسبی برای شما دارد. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید! همچنین می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد محصولات و خدمات ما در اینجا با ما تماس بگیرید.

دریافت قیمت و خرید ورق

جهت خرید ورق و دریافت راهنمای خرید ورق با  کارشناسان بورس آهن مشاوره کنید و بروزترین لیست قیمت را دریافت کنید. لیست قیمت ورق را می توانید از صفحات مربوطه دریافت کنید جهت سهولت لینک صفحات قیمت گذاری در زیر قرار داده شده است .

با توجه به اهمیت کیفیت ورق پیشنهاد می شود از مراکز و بازرگانی های معتبر خرید کنید.

“ اطمینان از محصولات و خرید مطمئن از اصول مشتری مداری بورس آهن اصفهان است”

بورس آهن اصفهان انواع ورق را در برندها و کارخانه‌های تولیدی معتبر بصورت لیست روزانه ارائه می‌کند. این فروشگاه با سابقه درخشان، خود را متعهد به مشتریان عزیز می داند. با پایبندی به سه اصل، خرید امن، آسان و ارزان موفق به ارسال آهن آلات به تمامی پروژه ها در استان ها و شهرستان های کشور عزیزمان شده است.