مزایای استفاده از قالب های فولادی چیست؟

  1. استحکام ، دوام و طول عمر
  2. سفارشی سازی و تولید آسان تر
  3. نیروی کار کمتری در محل مورد نیاز است
  4. مقاوم در برابر آتش
  5. مقاوم در برابر آفات
  6. مقاوم در برابر آب و هوا

مدتی است که استفاده از قالب های فولادی برای ساخت و ساز در راس بازار قرار گرفته است. این به این دلیل است که از بین گزینه های قالب بندی در ساخت و ساز ، بدون شک استفاده از فولاد یکی از بهترین است. در هر صورت ، مزایای قالب های فولادی می تواند نشان دهنده عملکرد خوب آنها در صحنه ساخت باشد.

اما دقیقاً چه چیزی قالب های فولادی را بسیار محبوب و موثر می کند؟ در زیر بخوانید تا 6 دلیل خوب را برای استفاده از قالب های فولادی برای پروژه ساختمانی بعدی خود ببینید.

استحکام ، دوام و طول عمر قالب

به عنوان پایه و اساس یک ساختمان بالقوه یا هر ساختار دیگر ، قالب باید قدرت قابل توجهی برای نگه داشتن همه چیز داشته باشد. ما مواد قوی زیادی مانند چوب داریم ، اما در این زمینه ، فولاد مزیت دارد.

حتی در خارج از زمینه ساخت و ساز ، فولاد به دلیل استحکام و دوام شناخته شده است. استفاده از این ویژگی های فولاد به منظور چارچوب بندی سازه قطعاً حرکت خوبی است.

استحکام و دوام فریم های فولادی نسبت به چوب بیشتر است. همچنین ، از آنجا که فولاد مانند چوب در معرض پوسیدگی نیست ، ماندگاری بالایی نیز دارد. پیمانکاران از قالب های فولادی بر روی سایر مواد استفاده می کنند زیرا برای کار مناسب هستند.

سفارشی سازی و تولید آسان تر قالب

سفارشی سازی و تولید آسان تر قالب

فولاد آخرین ماده ای است که فکر می کنید با کلمه “قابل تنظیم” مرتبط است. استحکام آن به این معنی است که چوب به راحتی در قالب سازه ها ساخته می شود. همین امر در مورد تولید نیز صادق است زیرا تهیه فولاد بسیار سخت تر از چوب است.

با این حال ، امروزه شرکت های فولادی دارای فناوری مدرن هستند. ساخت قالب فولادی برای تناسب با شکل و اندازه کامل سازه دیگر یک چالش بزرگ نیست. کمک رایانه ها ، روبات ها و سایر تجهیزات با تکنولوژی بالا این امکان را فراهم می کند. تولید قالب فولادی در خط مونتاژ با تکنولوژی بالا نیز آسان تر خواهد بود.

ترکیب فشرده و متراکم فولاد ، ساخت آن را دقیق تر می کند. در کنار این ، تنظیم و استانداردسازی فولاد باعث می شود قالب ها راحت تر راه اندازی شوند.

نیروی کار کمتر در محل مورد نیاز است

نوآوری های تکنولوژیکی تولید و ساخت قالب های فولادی را آسان کرده است. در نتیجه به نیروی کار کمتری در محل نیاز است.

استفاده از قطعات فولادی که دقیقاً توسط تجهیزات و ماشین آلات با تکنولوژی بالا اندازه گیری و بریده شده اند به این معنی است که حتی چند نفر می توانند قالب فولادی را بسازند. به نوعی ، در حال حاضر آماده ساخت است.

قاب های چوبی به کارهای بیشتری نیاز دارند. اره و اندازه گیری بیشتری را در محل خواهید دید. قطعات چوبی که کاملاً مناسب نیستند نیاز به تغییر دارند.

این باعث می شود که استفاده از قالب های فولادی کارآمدتر و مقرون به صرفه تر باشد. فولاد قابل استفاده مجدد و قابل بازیافت است. در صورت باقی ماندن برخی از مواد ، نیازی به دور ریختن یا از بین بردن آنها نیست. به سادگی می توانید آنها را برای پروژه های دیگر ذخیره کنید.

مقاوم در برابر آتش

مقاوم در برابر آتش قالب

آتش سوزی یکی از تهدیدهای بسیاری است که ممکن است با هر سازه در حال ساخت مواجه شود. این امر باعث تخریب ده ها ساختمان در یک زمان شده است ، به همین دلیل انتخاب مصالح ساختمانی عاقلانه مهم است.

همه می دانند که فولاد آتش نمی گیرد. بدیهی است که این یکی از مزایای بسیاری است که قالب فولادی نسبت به قالب های چوبی دارند. داشتن یک قالب مقاوم در برابر آتش ، یکپارچگی سازه را کمی ضعیف تر می کند. در همین حال ، در برابر تهدید آتش ، قالب فولادی افراد بیشتری را ایمن می کند.

حتی روند ساخت و ساز نیز از آتش سوزی های ناخواسته در امان نیست. با عدم دادن مواد بیشتر برای تغذیه و گسترش آتش ، کارکنان شما هنوز کمی ایمن تر خواهند بود.

مقاوم در برابر آفات قالب

هجوم موریانه بد می تواند به راحتی قالب چوبی را ضعیف کند. نه تنها این ، بسیاری از آفات دیگر از چوب استفاده می کنند یا از آن تغذیه می کنند ، به ویژه در برخی مناطق جهان.

خوشبختانه قالب فولادی این مشکل را ندارند. حتی اگر آنها برای مدت طولانی باقی بمانند ، قالب فولادی نمی توانند توسط آفات ضعیف شوند.

مقاوم در برابر آب و هوا قالب

مقاوم در برابر آب و هوا قالب

فولاد مورد استفاده برای سازه ها مشابه فولاد معمولی نیست که در همه جا می بینید. فولاد با مقدار کافی کربن می تواند در برابر رطوبت و آب و هوا نیز مقاوم باشد. برخی از محلول ها یا پودرها باعث می شوند فولاد در برابر آب مقاوم تر شده و به نوبه خود زنگ بزند.

اگر قالب فولادی شما به درستی مراقبت و اصلاح شود تا در برابر رطوبت مقاوم باشد ، حتی قرار گرفتن طولانی مدت در هوای سخت نمی تواند قالب فولادی را تضعیف کند.

از طرف دیگر ، هرچه چوب رطوبت بیشتری را جذب کند ، ضعیف تر می شود و پوسیدگی راحت تری ایجاد می شود. این بدون شک فولاد را به گزینه بهتری برای مصالح ساختمانی شما تبدیل می کند.

کلید برنده

همانطور که قبلاً گفته شد ، قالب فولادی به دلایلی محبوب هستند. هر پیمانکاری که می خواهد یک سازه سالم با مواد خوب داشته باشد ، قالب های فولادی را انتخاب می کند. درک مزایای قالب های فولادی نسبت به قالب های دیگر به شما امکان می دهد یکی از بهترین انتخاب ها را برای پروژه خود انجام دهید.

هر کار ساختمانی یا ساختمانی نیازها و الزامات خاص خود را دارد ، حتی برای مواد قالب. اگر در زمینه تامین فولاد خود به کمک احتیاج دارید ، برای تماس با ما اینجا را کلیک کنید تا بتوانیم در مورد نیازهای تامین فولاد شما صحبت کنیم.