کاربردهای مختلف ورق فولادی چیست؟

  1. ساخت و ساز
  2. نظامی
  3. کشتی ها و کانتینرهای حمل و نقل
  4. مخازن تحت فشار
  5. وسایل خانه
  6. اتومبیل

فولاد ماده ای است که به طور منظم در صنایع مختلف برای ساخت اقلام فلزی استفاده می شود. اغلب در ورق فولادی با ضخامت ها و عرض های مختلف ساخته می شود که می تواند بیشتر به اشکال مختلف پردازش شود.

سپس ورق ها به عنوان اجزایی برای ساختارها و محصولات پیچیده تر استفاده می شوند. در دنیای مدرن کاربردهای زیادی از ورق فولادی وجود دارد که در ادامه این مطلب به بررسی بیشتر آنها خواهیم پرداخت.

ورق فولادی یک اصطلاح گسترده برای هر ماده فولادی است که به یک صفحه تبدیل می شود. این فلز را می توان با سایرین ترکیب کرد تا به آنها اجازه ساخت قابلیت های جدید دهد ، که می تواند آنها را در برابر خوردگی یا حرارت مقاوم تر کند یا وزن و سایر خواص آنها را تغییر دهد. بسته به اینکه این صفحات فولادی چگونه ساخته می شوند، می توانند برای مصارف و صنایع مختلف مناسب باشند.

ساخت و ساز

وقتی صحبت از ساخت و ساز می شود، از ورق فولادی در هر نوع و اندازه ای استفاده می شود. ورق فولادی نقش چند منظوره ایفا می کنند و می توان آنها را در انواع پروژه های ساختمانی یافت.

آنها بیشتر در ساخت ساختمان ها ، انبارها و پل ها یافت می شوند. این نه تنها در خود ساختمان ها و سازه ها بلکه در فونداسیون آنها نیز استفاده می شود و برای حمایت بیشتر از سازه به آن اضافه می شود. آنها همچنین می توانند در ساختمان های پیش ساخته، ایستگاه های راه آهن و غیره پیدا شوند.

نظامی

ورق فولادی

ورق فولادی که برای مقاصد نظامی استفاده می شوند اغلب از درجه بالاتری نسبت به آنهایی که در ساخت و ساز استفاده می شوند، هستند.

صنایع فولادی که توسط ارتش برای تأمین ورق فولادی با آنها قرارداد بسته اند باید استانداردهای تعیین شده توسط ارتش را برای تامین مواد موردنظر خود داشته باشند. این به این دلیل است که صفحات فولادی برای فناوری های پیشرفته مانند هلیکوپترها، جت ها و سایر هواپیماها استفاده می شود.

همچنین می توان از آن برای سلاح هایی مانند تانک یا جیپ های زرهی استفاده کرد. علاوه بر این ، ورق فولادی اغلب توسط نیروی دریایی برای ایجاد کشتی های خود و برای تعمیر نیروی دریایی استفاده می شود.

کشتی ها و کانتینرهای حمل و نقل

این ماده همچنین به طور گسترده توسط صنایع کشتیرانی و کشتی سازی استفاده می شود. ورق های فولادی در ساخت و تعمیر کشتی ها، لنج ها و تجهیزات دریایی (مانند سکوهای نفتی) استفاده می شود. آنها همچنین نسبت به سایر انواع ورق فولادی موجود در بازار بادوام تر و مقاوم تر در برابر آب هستند، زیرا نیاز به مقاومت در برابر مقادیر زیادی آب دریا و فشارهای متلاطم اقیانوس دارند. این صفحات فولادی همچنین به راحتی جوش داده می شوند و بسیار قوی هستند.

ظروف حمل و نقل که توسط بسیاری از این کشتی ها حمل می شوند نیز با استفاده از ورق فولادی ساخته می شوند. مقاومت صفحات در برابر خوردگی زنگ زدگی و آب باعث می شود که به اندازه کافی محکم و بادوام باشند تا از هر نوع محموله ای محافظت کنند. در مجموع، این ویژگی ها آن را برای این صنعت ایده آل می کند.

مخازن تحت فشار

ورق فولادی

مخازن تحت فشار به نوعی ظروف ذخیره سازی اطلاق می شود. این ظروف واحدی است که برای نگهداری گازها یا سیالات فشرده استفاده می شود.

نمونه های رایج این ظروف دیگ ها و مخازن گاز هستند. این مخازن باید در برابر عوامل محیطی مانند دما یا آب و هوا مقاوم باشند. آنها همچنین باید بتوانند محتوایی را که اغلب در دماهای شدید ذخیره می شود، نگهداری کنند.

صفحات فولادی برای این کاربرد بسیار مناسب هستند زیرا طبیعتاً مقاوم در برابر دما و بادوام هستند. این ویژگی‌ها تضمین می‌کنند که گازها و مایعات به طور ایمن و با خطر انفجار کمی در آن قرار می‌گیرند.

لوازم خانگی

ورق فولادی را می توان حتی در خانه پیدا کرد. از آنها برای ساخت یخچال ، ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی استفاده می شود.

در این شرایط ، ورق فولادی به دلیل قابلیت جذب و نگه داشتن دما و همچنین مقاومت در برابر زنگ زدگی و خوردگی مورد استفاده قرار می گیرند. این اطمینان حاصل می کند که لوازم خانگی شما بیش از حد گرم نمی شوند یا به راحتی در اثر زنگ زدگی آسیب نمی بینند. با صفحات فولادی، لوازم خانگی می‌توانند سال‌ها بدون نقص استفاده شوند.

اتومبیل

ورق فولادی

ورق فولادی به دلیل کیفیتی که دارند امروزه در بسیاری از خودروهای موجود در جاده یافت می شوند. آنها قوی هستند و اشکال قالب گیری شده که از ورق ساخته می شوند نیز قوی هستند

. این قدرت برای اطمینان از اینکه خودرو می تواند شکل خود را حتی در حداکثر سرعت حفظ کند و حتی می تواند رانندگان و سرنشینان را در صورت تصادف ایمن نگه دارد، ضروری است.

ورق های فولادی بسته به ضخامت یا نازک بودن آنها نیز می توانند سبک باشند. برای خودروها، صفحات نازک‌تر از آنچه معمولاً در صنایع دیگر می‌بینید هستند. این بدان معناست که این مواد ماشین را سنگین نمی کند . این امر همچنین به بهبود مصرف سوخت این خودروها کمک می کند و هر چه خودرو سبک تر باشد، مصرف سوخت آن به صرفه تر خواهد بود.

 

کلید برنده

ورق های فولادی برای استفاده در صنایع مختلف ساخته می شوند. بسته به هدف مورد نظر آنها می توان آنها را همانطور که هست یا در اشکال تخصصی استفاده کرد. به دلیل تطبیق پذیری آنها، کاربردهای زیادی برای صفحات فولادی وجود دارد.

آنها را اغلب می توان در کاربردهای ساختمانی، دریایی، نظامی یافت و حتی در هر خانه ای یافت می شود. درجه بندی، آلیاژها، شکل ها و پارامترهای دیگری برای یک صفحه فولادی وجود دارد که در نحوه استفاده از آن در این زمینه های مختلف نقش دارد.

دریافت قیمت و خرید ورق

جهت خرید ورق و دریافت راهنمای خرید ورق با  کارشناسان بورس آهن مشاوره کنید و بروزترین لیست قیمت را دریافت کنید. لیست قیمت ورق را می توانید از صفحات مربوطه دریافت کنید جهت سهولت لینک صفحات قیمت گذاری در زیر قرار داده شده است .

با توجه به اهمیت کیفیت ورق پیشنهاد می شود از مراکز و بازرگانی های معتبر خرید کنید.

“ اطمینان از محصولات و خرید مطمئن از اصول مشتری مداری بورس آهن اصفهان است”

بورس آهن اصفهان انواع ورق را در برندها و کارخانه‌های تولیدی معتبر بصورت لیست روزانه ارائه می‌کند. این فروشگاه با سابقه درخشان، خود را متعهد به مشتریان عزیز می داند. با پایبندی به سه اصل، خرید امن، آسان و ارزان موفق به ارسال آهن آلات به تمامی پروژه ها در استان ها و شهرستان های کشور عزیزمان شده است.