مزایای سقف فلزی کرکره چیست؟

  1. فوق العاده بادوام
  2. عمر طولانی مدت
  3. تعمیر و نگهداری بسیار کم
  4. از تجمع آب جلوگیری می کند
  5. انتخاب پایدار
  6. انرژی کارآمد
  7. قابل تنظیم است

سقف فلزی کرکره بهترین انتخاب برای سازه های تجاری است که سقف های مسطح دارند. گفته می شود، برای سقف های شیبدار نیز یک انتخاب عالی است. سقف فلزی موجدار مزایای زیادی دارد. اینکه از صفحات ورق فلزی تشکیل شده است، آن را به یکی از بهترین گزینه های سقف برای بسیاری از پروژه ها تبدیل می کند.

همانطور که گفته شد، سقف های فلزی سینوسی بمزایای زیادی دارد که در زیر توضیح داده شده است. 

فوق العاده بادوام

نمای نزدیک از سقف فلزی موجدار قرمز

اولین چیزی که  در سقف فلزی با ورق کرکره ای باید در نظر گرفت دوام است. اینها به دلیل برجستگی ها و شیارهایی که بخشی از طراحی آن هستند، نسبت به اکثر گزینه های سقف دوام بیشتری دارند. نه تنها این، بلکه حتی با داشتن وزن نسبتاً سبک، به استحکام آن نیز کمک می کند.

بدانید که این سقف های فلزی در برابر خوردگی و سایش و پارگی مقاوم هستند. این همه اما انعطاف پذیری آن را در مدت زمان بسیار طولانی تضمین می کند. خاصیت مهم دیگری که دارد این است که خاصیت غیر قابل احتراق دارد. خطر سوختن و ریزش سقف در اثر آتش سوزی را کاهش می دهد. بلکه تضمین می کند که در صورت بروز شرایط ناگوار در برابر آتش مقاومت می کند.

عمر طولانی مدت

همانطور که در بالا ذکر شد، سقف فلزی کرکره برای مدت بسیار طولانی دوام می آورد. اغلب با ضخامت پانل و نوع پوشش استفاده شده تعیین می شود. یک پانل ضخیم تر، کیفیت پوشش بهتری خواهد داشت، بنابراین به احتمال زیاد دوام بیشتری خواهد داشت.

گفته می شود، فقط به این دلیل که این اتکا به ضخامت دارد، به این معنی نیست که همیشه باید باشد. پانل های نازک نیز برای پروژه های خاص استفاده می شود. آنها می توانند مانند ضخیم ترها دوام بیاورند، اما برای حفظ آن به کمی مراقبت و نگهداری بیشتری نیاز دارند. اگرچه محبوب نیست، اما کاربردهای خود را دارد که به تطبیق پذیری این سقف های فلزی راه راه می افزاید.

تعمیر و نگهداری بسیار کم

کارگران ساختمانی در حال نصب سقف فلزی کرکره

سیستم های معمولی سقف نیاز به نگهداری زیادی دارند. اگر برای مدت کوتاهی از آنها غافل شوید، متوجه می شوید که ناگهان سوراخ هایی دارد یا به دلیل آب و هوا کمی آسیب دیده است. برای سقف های کرکره، تنها تعمیر و نگهداری که نیاز دارند، پوشش مجدد پانل ها برای افزودن یک لایه دیگر بر روی محیط های خورده شده است. این کار را هر چند ماه یک بار انجام می دهید، به خصوص زمانی که هوا خیلی دوستانه نبوده است.

به غیر از آن، می توانید پشت بام را ترک کنید. سقف های فلزی کرکره را می توان ماه ها، گاهی اوقات حتی سال ها به حال خود رها کرد و بر خلاف سقف های سنتی تر که ممکن است در اثر باد و باران شدید آسیب ببینند، هنوز هیچ نشانه ای از ساییدگی و پارگی نشان نمی دهد.

از تجمع آب جلوگیری می کند

برای پروژه های مسکونی، سقف فلزی کرکره در هنگام بارندگی عالی است. دیگر نگران ریختن آب به داخل خانه خود نخواهید بود. در این اپلیکیشن باید روی شیب نصب شود تا آب از خانه شما به سمت پایین سرازیر شود. از جمع شدن آب بر روی سقف شما جلوگیری می کند و تضمین می کند که حتی در شدیدترین باران ها و طوفان ها گرم و مرتب می شوید.

انتخاب پایدار

سقف فلزی سینوسی زیر نور خورشیدهمه ما می دانیم که اکثر محصولات فلزی قابل بازیافت هستند. که شامل این نوع سقف می شود. ممکن است فکر کنید که سقف فلزی که اکنون دارید از سقف قدیمی از سازه دیگری آمده است. با افزایش آگاهی و ضرورت دوستدار محیط زیست، سقف فلزی تمام جعبه ها را برای سقف ارزان، سازگار با محیط زیست و پایدار برای هر نوع ساختمان بررسی می کند.

انرژی کارآمد

این سقف را می توان با یک محلول بازتابنده پوشش داد که از جذب گرما جلوگیری می کند. این به حفظ فضای خنک در آن ساختمان کمک می کند. جایی که هم فصل تابستان و هم فصل های بارانی را می توان گرم در نظر گرفت، سقف های فلزی کرکره بسیار ضروری است. این به شما کمک می کند تا در هزینه های خود صرفه جویی کنید تا به طور مداوم ساختمان را در طول تابستان سرد و خنک نگه دارید.

قابل تنظیم است

سقف آبی رنگ

در نهایت، سقف فلزی کرکره را می توان از انواع فلزات ساخت. این را می توان از آلومینیوم، فولاد ضد زنگ، یا مس، در میان دیگران ساخته شده است. قیمتی که می پردازید بسته به نوع فلزی که استفاده می کنید متفاوت است.

هر چیزی که انتخاب کنید خواص متفاوتی خواهد داشت. آلومینیوم به دلیل مقاومت در برابر زنگ زدگی و انعطاف پذیری نسبتاً چشمگیر، بهترین انتخاب عمومی است. فولاد ضد زنگ دارای روکش خاکستری منحصربفردی است و نصب مس موجدار نسبت به بقیه آسان است.

هر چیزی را که انتخاب می کنید، به خاطر داشته باشید که می توانید آن را همانطور که می خواهید تمام کنید. آیا رنگی در ذهن دارید؟ آن را رنگ کن. یک بافت خاص می خواهید، با سازنده فولاد در مورد آن صحبت کنید. راه هایی برای رسیدن به آنچه می خواهید وجود دارد. این فقط به بودجه و محدوده چیزی که نیاز دارید بستگی دارد.

خلاصه

سقف کرکره فواید زیادی دارد. بیشتر و بیشتر پروژه های ساختمانی به لطف تمام مزایایی که این نوع سقف را فراهم می کند، انتخاب می کنند. اگر می خواهید سقف را برای پروژه ساخت و ساز بعدی خود انتخاب کنید، سقف فلزی راه راه را در نظر بگیرید و می توانید از آن نیز بهره مند شوید!