علائم متداول که شما نیاز به تعویض سقف کرکره خود دارید چیست؟

  1. کهنسالی
  2. رنگ فرسوده
  3. خوردگی و زنگ زدگی
  4. نشت
  5. سوراخ ها و نشت ها
  6. خسارت طوفان
  7. افتادگی سقف
  8. پیچ خوردگی

سقف فلزی با ورق کرکره به دلیل دوام و قابلیت اطمینان شناخته شده است – با توجه به نگهداری و محیط مناسب ، این ماده می تواند برای چند دهه دوام بیاورد. با این حال ، این بدان معنا نیست که این مواد هرگز دچار ساییدگی یا پارگی نمی شوند.

به عنوان صاحب خانه ، دانستن علائم جایگزینی سقف کرکره شما در محافظت از خانه در برابر مشکلات اضافی مهم است. ادامه مطلب را بخوانید تا هشت علامت را پیدا کنید که نشان می دهد سقف فلزی شما باید ترمیم شود.

کهنسالی سقف کرکره

کهنسالی سقف کرکره

تمام مصالح سقف در سنین خاصی علائم خرابی را نشان می دهند. برای اکثر سقف کرکره، این اتفاق در حدود 20 تا 30 سالگی پس از نصب رخ می دهد.

در حالی که بسیاری از تولید کنندگان ادعا می کنند که این ماده سقف می تواند بسیار بیشتر از 30 سال دوام بیاورد ، اما اغلب اینطور نیست.

با در نظر گرفتن عوامل محیطی ، سقف شما ممکن است در اثر باران ، رطوبت زیاد ، شرایط نمک زیاد و موارد دیگر فرسوده شود. اگر سقف خانه شما حدود 20 سال سن دارد ، ممکن است زمان مناسبی برای بازرسی از آن برای هر گونه مشکل باشد.

رنگ فرسوده در سقف کرکره

بیشتر سقف کرکره با روکش ضد آب رنگ آمیزی شده اند. این یک نوع حفاظت اضافی در برابر باران و رطوبت است ، اما این مستعد آسیب ناشی از ریزش آوار است. همچنین می تواند به دلیل نوسانات دما دچار پیچ خوردگی و فرسودگی شود.

اگر سقف فلزی شما رنگ خرد شده ، کم رنگ یا نازک شده ، ممکن است مستعد زنگ زدگی باشد.

این به این دلیل است که لایه محافظ آسیب دیده و فلز را در معرض عناصر قرار می دهد. اگر آسیب رنگ بسیار زیاد است ، به احتمال زیاد سقف شما آسیب دیده است. در این صورت ، تعویض کامل سقف کرکره راحت تر و کم هزینه تر خواهد بود.

خوردگی و زنگ زدگی سقف کرکره

خوردگی و زنگ زدگی سقف کرکره

همانطور که قبلاً گفته شد ، سقف فلزی اغلب با رنگ محافظ آب بندی می شود تا از زنگ زدگی (و حتی خوردگی) جلوگیری شود.

با این حال ، ممکن است این مهر و موم به درستی اعمال نشده یا آسیب دیده باشد. این منجر به نوردهی می شود ، که می تواند باعث ایجاد زنگ زدگی روی سقف شما شود.

علاوه بر این ، اگر مواد سقف شما دارای بیش از یک نوع فلز باشد ، می تواند باعث خوردگی شود. این به این دلیل است که تماس بین فلزات متفاوت (مانند مس یا آلومینیوم) می تواند باعث واکنش شیمیایی شود.

این خوردگی می تواند مواد را از بین ببرد و به دلیل نشتی باعث آسیب به آب زیر سقف شما شود.

اگر تکه هایی از خوردگی یا زنگ زدگی روی سقف خود مشاهده کردید ، بهتر است برای بررسی و ارزیابی خسارت با متخصصان تماس بگیرید. در صورت نیاز به تعمیرات زیاد یا آسیب زیاد به مواد فلزی ، توصیه می شود به جای آن سقف فلزی را تعویض کنید.

نشت در سقف کرکره

همانطور که گفته شد ، نشتی سقف شما می تواند ناشی از زنگ زدگی یا آسیب خوردگی باشد. با گذشت زمان ، پانل های سقف شما نیز ممکن است به دلیل آسیب به آب پیچ خورده یا شل شوند و نشت بیشتری به خانه شما نفوذ کند.

نشتی نشانه خوبی است که باید یکی از صفحات فلزی سقف خود را تعویض یا تعمیر کنید.

اگرچه ممکن است یک نشتی کوچک در خانه شما ایجاد ناراحتی کند ، اما اگر به آن رسیدگی نشود ، می تواند به یک مشکل بزرگتر تبدیل شود.

نشت می تواند روند زنگ زدگی و خوردگی در سقف شما را تسریع کند ، که می تواند منجر به آسیب به مصالح ساختمانی ، سیستم های الکتریکی و حتی فنداسیون شود.

سوراخ ها و نشتی در سقف کرکره

اگر قبلاً به پشت بام خود رفته اید یا برای بازرسی و موارد مشابه تعمیرکار کرده اید ، می دانید که سقف فلزی شما به اندازه کافی محکم است که می توانید روی آن راه بروید. با این حال ، مقدار وزنی که روی یک صفحه فلزی وارد می شود ، گاهی اوقات باعث ایجاد پارگی یا سوراخ شدن می شود.

معمولاً می توان آنها را با چسباندن ثابت کرد ، اما این فقط یک اقدام موقتی است. اگر موارد متعددی از پارگی یا سوراخ شدن سقف فلزی شما وجود داشته باشد ، ممکن است یکپارچگی ساختار سقف به خطر بیفتد. اگر این مورد در خانه شما صدق می کند ، بهتر است پانل های آسیب دیده یا کل سقف را جایگزین کنید.

خسارت طوفان

خسارت طوفان سقف کرکره

خسارت طوفان در بسیاری از کشورهای گرمسیری رایج است ، و اگر در طوفان چیزی سقف فلزی شما را بخورد یا به آن برخورد کند ، می تواند به ساختمان شما آسیب برساند. این نکته ممکن است کاملاً واضح به نظر برسد ، اما بیشتر صاحبان خانه نمی دانند که حتی حوادث کوچک می تواند منجر به تعویض سقف شود.

به همین دلیل است که همیشه باید پشت بام خود را بعد از باد شدید و باران بررسی کنید. هرگونه فرورفتگی یا خراش روی سقف فلزی شما باید مورد توجه قرار گیرد و برای جلوگیری از آسیب بیشتر ، آوارها باید پاک شوند.

اگر چندین فرورفتگی روی سقف شما (یا روی یک صفحه خاص) وجود داشته باشد ، ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد.

افتادگی سقف

مواد سقف فلزی به دلیل طبیعت بادوام و مقاوم معمولاً دچار افتادگی نمی شوند – اما در صورت بروز ، باید زنگ خطر باشد.

هنگامی که مواد فلزی افت می کنند ، نشان می دهد که یک مشکل بزرگ در مورد سقف و پایه های اصلی آن وجود دارد.

به محض اینکه شروع به فرو ریختن قسمتی از سقف فلزی خود کردید ، هر چه سریعتر با یک متخصص تماس بگیرید. ممکن است پوسیدگی زیاد ، خوردگی یا شکستگی تکیه گاه وجود داشته باشد که با تعمیر یا تعویض سقف برطرف می شود.

حلقه زنی یا گم شدن نگهدارنده

حلقه زنی یا گم شدن سقف کرکره

برخی از انواع سقف های فلزی دارای نگهدارنده هستند. اگر خانه شما از این نوع استفاده می کند ، اطمینان حاصل کنید که آنها را به طور مرتب بررسی کنید.

یکی از نشانه هایی که شما نیاز به تعویض بخش هایی از سقف خود دارید در شرایط نگهدارنده دیده می شود. چیزی که باید به دنبال آن باشید این است که قسمت هایی از سقف شما “پیچ خورده” یا گم شده باشد.

نگهدارنده به دو صورت می تواند حلقه شود. اولین مورد بریدگی است ، یعنی زمانی که لبه های زنگ فلزی جدا شده و به سمت بالا می چرخند. دوم پنجه زدن است ، زمانی که لبه ها به هم متصل می مانند ، اما قسمت میانی تغییر شکل می یابد و به سمت بالا حرکت می کند. هر دو نشانه آسیب گرما و آب هستند و می توانند در آینده نشت کنند.

 کلید برنده

اگر خانه شما دارای سقف فلزی است ، آگاهی از علائم جایگزینی سقف فلزی شما را راهنمایی می کند که در چه قسمتهایی باید بازرسی کنید و چه علائم هشداردهنده ای باید مراقب آنها باشید.

به عنوان صاحب خانه ، هوشیاری و دانستن اینکه با چه متخصصانی برای بازرسی ، تعمیر و تعویض تماس بگیرید – مانند تیم مجرب در ریگان صنعتی – برای حفظ ارزش خانه شما ضروری است.