غول باتری خودروهای برقی چینی CATL اعلام کرده که قصد دارد 58.2 میلیارد یوان (9 میلیارد دلار) از طریق یک مکان خصوصی برای تأمین بودجه شش پروژه برای افزایش تولید باتری های لیتیوم یونی جمع آوری کند.

این شرکت در تقدیم ترجمه شده خود در بورس اوراق بهادار شنژن در اواخر 12 آگوست گفت که وجوهی که با قرار دادن 232.9 میلیون سهم در سرمایه گذاران سازمانی جمع آوری می شود ، همچنین برای توسعه فناوری های باتری برای تأسیسات ذخیره انرژی و به عنوان سرمایه در گردش استفاده خواهد شد.

CATL گفت که این شش پروژه شامل ساخت کارخانه های جدید در استانهای فوجیان ، ژجیانگ و گوانگدونگ چین و همچنین گسترش کارخانه های موجود خواهد بود.

نیاز به کارخانه های گیگا بیشتر در سطح جهانی به دلیل تقاضای بیشتر برای خودروهای برقی است.

بر اساس گزارش S&P Global Platts Analytics ، تنها در چین ، انتظار می رود فروش خودروهای برقی سبک پلاگین در سال 2025 به 4.4 میلیون دستگاه برسد که از 1.2 میلیون در سال 2020 و تا 9.7 میلیون خودرو در سال 2030 افزایش می یابد.

در ماه جولای ، CATL اولین باتری سدیم یون سدیم خود را نشان داد ، که به گفته وی “راه حل جدیدی برای استفاده از انرژی پاک و برق رسانی به حمل و نقل ارائه می دهد ، بنابراین تحقق زودهنگام هدف بی طرفی کربن را ارتقا می بخشد.”

source