فولادساز آلمانی Salzgitter پیش بینی می کند که قیمت کویل های نورد گرم اروپایی تا پایان سال جاری “در سطح بالایی” در حدود 1100 یورو در میلیون تن (1293 دلار در میلیون تن) و تا سه ماهه اول سال 2022 با نوساناتی در ماه های آینده ادامه یابد. مدیران شرکت در 11 اوت گفتند که از مواد موجود در بازار استفاده می کنند. این شرکت گفت که در میان تقاضای زیاد ، کوره بلند C را دوباره راه اندازی می کند.

Gunnar Groebler ، مدیر عامل شرکت از 1 ژوئیه ، در تماس با تحلیلگران در مورد نتایج H1 شرکت گفتگو کرده است. ، به عنوان بهترین از سال 2008 توصیف شد. او خاطرنشان کرد که حجم از دست رفته در اوایل ماه ژوئن در طول یک صاعقه در طول سال جبران می شود و چشم انداز بازار برای بقیه سال عالی به نظر می رسد.

سایت اصلی Flazstahl در Salzgitter به طور معمول تقریباً 5 میلیون تن در سال فولاد خام و حدود 3.5 میلیون تن در سال فولاد نورد تولید می کند.
Burkhard Becker ، مدیر مالی سالزجیتر ، در این تماس تلفنی به تحلیلگران گفت: “ما Q3 قوی می بینیم.” در حالی که در Q4 برخی از تأثیرات فصلی پیش بینی شده است ، در فصل تعطیلات ، مدیر اجرایی نشان داد که ممکن است در مورد مشکل کمبود نیمه هادی ها بهبودی حاصل شود. وی گفت: “ما تأثیر منفی قابل توجهی نمی بینیم.” وی گفت: “ما می بینیم که سطح یورو 1100/mt کاملاً عادی ادامه دارد.”

حدود 65 درصد از فروش سالزجیتر معمولاً به بخش خودرو اختصاص دارد ، جایی که امسال تولید به دلیل کمبود تراشه های کامپیوتری نیمه هادی تحت تأثیر قرار گرفته است.

نتایج باز می گردند

سالزگیتر در سال گذشته 305.7 میلیون یورو در مقایسه با ضرر قبل از مالیات 127.8 میلیون یورو ، زمانی که عوامل مرتبط با COVID-19 منجر به بهبود درآمد سالانه 1 سال قبل از مالیات 305.7 میلیون یورو شده بود ، گزارش داد. بکر خاطرنشان کرد: رکود “فوق العاده” در بازارهای نهایی از جمله بخش خودرو آلمان در آوریل 2020. مشارکت فولادساز در تولید کننده محصولات آلمانی Aurubis آلمان 91 میلیون یورو به این نتیجه مثبت کمک کرد.
بکر گفت ، برای کل سال 2021 ، سود پیش از مالیات بین 400 میلیون یورو تا 600 میلیون یورو پیش بینی شده و بازده سرمایه ای که “ملموس” بالاتر از سطح سال قبل است.

فروش H4 به ارزش 43/4 میلیارد یورو از 63/3 میلیارد یورو در فصل اول سال 2020 فراتر رفته و در کل سال به بیش از 9 میلیارد یورو افزایش یافته است.

راهنمایی “محافظه کار” دیده می شود

آلن اسپنس ، تحلیلگر Jefferies International گفت: نتایج این شرکت در سه ماهه دوم بهتر از حد انتظار بوده است. تحلیلگر معتقد است “راهنمایی گروهی محافظه کار به نظر می رسد” ، زیرا سالزجیتر شرایط مثبت بازار را با کمبود مواد برجسته می کند که مشتریان را مجبور به خرید مواد با قیمت های فعلی می کند. در سال جاری ، با قیمت هایی که قرار است “در حدود” 1100 یورو در میلیون تن باقی بماند. ”

S&P Global Platts کویل نورد گرم شمال غربی اروپا را در 11 اوت (11 آگوست) 1111 آگوست (1.349.76 دلار در تن) در اوره روهر ، در بالاترین سطح چندساله ارزیابی کرد. منابع گفتند در سه ماهه چهارم هیچ نقطه قابل توجهی در منطقه روهر باقی نمانده است.

بکر خاطرنشان کرد که درآمد شرکت در نیمه اول سال گذشته توسط بخش تجارت آن ایجاد شده است که به دلیل افزایش پویای قیمت ها در طول دوره ، قادر به خرید با قیمت های پایین تر و موجودی ها و سپس فروش مجدد با قیمت های بالاتر بوده است. او گفت که اکنون که قیمت ها تثبیت شده اند “ما انتظار نداریم سطح سود سه ماهه دوم تکرار شود.”

او گفت که با رسیدن قیمتهای نوار گرم به رکورد در اواخر فصل اول ، بخش تجاری فولاد مسطح بسیار بیشتر از معاملات به درآمد H2 کمک می کند ، اگرچه قیمت صفحات فولادی هنوز چنین پیشرفت قابل توجهی نشان نداده است.

بکر گفت: “بخش لوله های Mannesmann” در گروه لوله های دقیق وضعیت تجاری (در H1) بهبود یافته و لوله های خطی با قطر متوسط و لوله های فولادی ضد زنگ نیز افزایش رزرو را گزارش کرده اند.

کوره ذوب اهن

سخنگوی سالزجیتر گفت ، کوره بلند C ، که در ماه نوامبر دوباره راه اندازی می شود ، از حدود پاییز 2019 خارج شده است ، در ابتدا به دلیل تعمیر و نگهداری بود ، اما سپس به دلیل تقاضای کم توقف طولانی شد.

“در همین حال ، اسلب توسط JV Huettenwerke KruppMannesmann (HKM) به دلیل مازاد اسلب ناشی از تقاضای لوله خط لوله با قطر بسیار کم ، عرضه شد. در زمان عادی تولید صفحات مربوطه حجم قابل توجهی از اسلب را از HKM مصرف می کند.”

source