Thyssenkrupp Steel Europe فورس ماژور خود را پس از کاهش مشکلات لجستیکی ناشی از سیل در ماه جولای لغو کرد ، اما اظهارات خود را در فولاد دقیق Thyssenkrupp حفظ کرد ، سخنگوی شرکت به S&P Global Platts تایید کرد.

سخنگوی شرکت گفت ، تدارکات حمل و نقل اکنون تثبیت شده است ، زیرا حمل و نقل از طریق راه آهن دوباره برقرار شده است ، هرچند در همه مکانها. سایت فولاد دقیق Thyssenkrupp در هاگن-هوهنلیمبورگ همچنان فورس ماژور خود را ادامه می دهد زیرا جعبه های سیگنال شبکه ریلی هنوز تعمیر نشده اند.

Thyssenkrupp در 16 ژوئیه پس از سیل شدید در منطقه راین-روهر آلمان اعلام کرد که فورس ماژور اعلام کرده است زیرا نتوانسته مواد اولیه را بین سایت های شرکت ارسال کند. تحویل فولاد به مشتریان نیز مختل شد. بخشهایی از هاگن ، جایی که چندین شرکت فولاد در آن قرار دارند ، به شدت تحت تأثیر قرار گرفت. بیلشتاین سرد نورد نیز در 14 ژوئیه فورس ماژور اعلام کرد.

Thyssenkrupp همچنین مجبور شد در ابتدای ماه ژوئیه کوره انفجاری Schwelgern شماره 2 خود را به مدت یک “دوره کوتاه” در پی ایجاد یک سوپاپ ایمنی ببندد. Thyssenkrupp نتوانست رقم خسارت تولید را اعلام کند. خط اصلی کوره بلند شماره 1 نیز در ماه ژوئیه آغاز شد.

منابع نه تنها اختلال در حمل و نقل فولاد را به دلیل جاری شدن سیل گزارش کردند ، بلکه چندین مشکل مبدل را در تولیدکنندگان فولاد مانند Tata Steel و تولید کننده نیمه نهایی HKM گزارش کردند. اگرچه حوادث جداگانه ای وجود داشت ، منابع پیشنهاد کردند که تنگنای مواد فعلی در بازار جمع شده و تشدید می شود و قیمت فولاد در سال جاری به بالاترین حد خود رسیده است. ارزیابی روزانه Platts برای کویل نورد گرم EXW Ruhr در 6 آگوست در 11511 یورو در مترمربع بود و در طول تابستان شاهد رکود بود اما از ابتدای سال 491 یورو در متر افزایش یافت.

منابع گفتند که تاتا استیل هلند اخیراً مشکل مبدل داشته است که منجر به کاهش قابل توجه حجم تولید در حدود 100000 تن شده است. وقتی پلاتس برای تأیید درخواست کرد ، تاتا استیل در این مورد اظهار نظری نکرد. یک منبع نزدیک به شرکت به Platts گفت که این ضرر از “100000 تن” دور نیست. یکی دیگر از منابع نزدیک به این شرکت گفت که این کار بر هیچ مشتری تأثیر نمی گذارد.

HKM به درخواست پلاتس برای اظهار نظر پاسخ نداد.

source