لیست روزانه قیمت لوله

جهت نمایش لیست قیمت انواع لوله بر روی دسته مربوطه کلیک کنید

قیمت لوله آبرسانی
قیمت لوله گازرسانی
قیمت لوله گالوانیزه
قیمت لوله مبلی
قیمت لوله داربستی
قیمت لوله صنعتی

قیمت انواع لوله و عوامل تاثیر گذار

مصرف محصولات فولادی در صنایع به طور قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کرده است و یکی از اصلی ترین و پر کاربرد ترین این محصولات لوله ها و به خصوص لوله فولادی است.

لوله در اصل همان استوانه ای تو خالی است که جهت انتقال و جا به جایی سیالات و مواد بسیار ریز مورد استفاده قرار می گیرد. لوله های فولادی  دارای دو نوع لوله فولادی درزدار و لوله فولادی بدون درز هستند از رایج ترین لوله های مورد استفاده در صنایع مختلف از جمله نفت و گاز محسوب می شوند.

دسته بندی رایج دیگر بر اساس کاربرد لوله است  که شامل موارد زیر است

مشخصات مهم در لوله

  • سایز لوله
  • ضخامت یا رده
  • آلیاژ و گرید
  • تست های پاس شده یا شرایط کاری لوله

قیمت لوله | بورس اهن

پیش از خرید لوله نیاز است اطلاعات کلی از لوله‌ها داشته باشیم تا بدانیم مناسب‌ترین لوله برای کاربرد مورد نظر ما چیست تا هم بهترین نتیجه را داشته باشد و هم از لحاظ اقتصادی کاملاً به صرفه باشد و بهتریت قیمت را بپردازیم.

لوله ‌های مانیسمان (مانسمان)، سبک و سنگین (گوشتدار) از لوله‌های بدون درز و لوله‌های درز مستقیم و درز مارپیچ (اسپیرال) از لوله‌های درزدار (درزجوش) به شمار می‌آیند.

همان طوز که اشاره شد بیش‌ترین کاربرد لوله‌های بدون درز در انتقال سیالات پرفشار مانند نفت و گاز است، به عبارتی شرایط خاصی که  که در انتقال این نوع از سیالات وجود دارد سبب شده به منظور انتقال آن‌ها سراغ این لوله‌ها بروند و لوله‌های درزدار به منظور تست آب و گاز به کار برده می‌شوند.

مقاومت لوله های فولادی تاثیر مهمی بر کیفیت آن ها داشته و بر قیمت انواع لوله از جمله قیمت لوله گالوانیزه تاثیر زیادی دارد. در بررسی خرابی خطوط لوله می توان دو گونه مکانیزم در نظر داشت اول آن نوع که بیشتر به گذر بارگذاری خاصی از یک معیار مقاومتی اشاره دارد و نوع دوم خرابی تدریجی سازه را شامل می شود.

نمایش بیشتر