لیست روزانه قیمت میلگرد

جهت نمایش لیست قیمت میلگرد بر روی دسته مربوطه کلیک کنید

قیمت میلگرد ساده
قیمت میلگرد آجدار
قیمت کلاف ساده
قیمت کلاف آجدار

قیمت میلگرد و معیار های انتخاب و خرید

قیمت میلگرد که یکی محصول پرکاربرد در صنعت و ساز های بتنی است فاکتوری تاثیر گذار در انتخاب است با این وجود به دلیل پیچیدگی های انواع میلگرد پیش از خرید لازم است اطلاعات خود را در این خصوص افزایش دهید.

سایز میلگرد

قطر میگرد این به استاندارد کشورهای سازنده بستگی دارد و معمولا بین ۶ تا ۶۰ میلی متر است. این محصولات در قطرهای بین ۶ تا ۳۲ میلی متر بیشتر در بازار یافت می شود و برای قطرهای بزرگ تر باید سفارش داده شود.

یکی از معیار های برای قیمت میلگرد را می توان قطر آن باشد و طول آن  ۱۲ متر است ولی برای قطرهای کمتر از ۱۰ میلی متر به صورت کلاف ساده و کلاف آجدار نیز تولید می شود.

مشخصات پروفیل ها و مقاطع فولادی از جمله میلگرد در کتابی با عنوان پروفیل های ساختمان فولادی (اشتال) آمده است.

استاندارد مهم ترین معیار در قیمت میلگرد

در ایران نخستین استاندارد برای میلگرد ذوب آهن اصفهان اعلام گردید و تولید شد که در این میان می توان به AII و (AIII (GOST5781 اشاره کرد. مهم است بدانیم این استاندارد از استاندارد کشور روسیه برگرفته شده بود.

این استانداردها همچنان در بازار فولاد و آهن آلات رایج است. در سال های اخیر استاندارد دیگری تحت عنوان (ISIRI3132) برای تولید این محصول وضع شد و تمامی تولیدکنندگان موظف به رعایت این استاندارد شدند.

از سایر استانداردهای رایج در خصوص این میلگرد می توان به موارد زیر اشاره کرد

  • ISIRI2909-1
  •  JIS G3112 در ژاپن
  • DIN 488 در آلمان
  •  BS4449 در انگلستان
  •  ANSI/AWS D1.4 در ایالات متحده
  • ISO 6935 سازمان جهانی استاندارد

 قیمت میلگرد و استاندارد

در نگاه اول قیمت میلگرد a4 نسبت به استانداد a3 گران تر است اما با کمی دقت متوجه می شویم که در گرید a3 تنش تسلیمی به میزان ۴۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع داریم ولی تنش تسلیم گرید a4 به میزان ۵۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع است.

در این حالت با توجه مقاومت بالاتر میزان میلگرد مصرفی کاهش می یابد. بنابراین در ظاهر شاید قیمت در این نوع محصول به چشم بیاید ولی حقیقت این است که در صورت استفاده از استاندارد a4 l مقدار مصرفی کاهش می یابد و پروژه به صرفه تر تمام می شود.از دیگر مزایا می توان به کاهش فضای مصرفی اشاره کرد.

به عنوان مثال اگر بخواهیم در سازه ای در یک ستون ۱۰-۱۵ شاخه میلگرد استفاده کنیم، این میزان با استفاده از گرید a4 کاهش می یابد و فضای مصرفی کاسته شده و بالطبع فضای مفید افزایش می یابد. و تعداد کمتر آرماتور استفاده شده سرعت روند پروژه را افزایش می دهد.

قیمت میلگرد

میلگرد های قابل ارائه در بورس آهن

فروشگاه آنلاین بورس آهن سعی کرده است با تنوع کالا رضایت مشتریان را بدست بیاورد بنابراین میلگرد اکثر کارخانه های معتبر را با بهترین قیمت ارائه می نماید جهت اطلاعات بیشتر با کارشتاسان ما تماس بگیرید

نمایش بیشتر

میلگرد های تولیدی تمامی کارخانه های موجود در محصولات سایت را با تماس با کارشناسان میتوانید سفارش دهید.

خرید و بارگیری شما می تواند مستقیم از کارخانه باشد و ما با فاکتور رسمی در خدمت شما هستیم

در بورس آهن به صورت عمده و خرده میتوانید سفارش میلگرد داشته باشید